kubota-jd6320-newholland tl100-casejx1100u teknik karsılaştırma..

04.10.2008
4,134
195

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]arkadalar kubota yı bugun gördum biraz hakkında araştırma yaptım sitesinde bunu buldum paylaşmak istedim yorumlarınızı bekliyorum.. traktörun tipi ve kabinin darlıgı dışında kusuru yoktu özellikse baya boldu.. gözume çarban ön diferansiyel kilidininde ayrıca olması 4 tekerlergide kilityebiliyorsunuz yani.. artı ileri geri debriyajsız geciş.. ve baya iddalilardı yakıt konusunda kimseyi tanımayız diyorlardı 1200 devride maximum tork ve 6 ana vites.. ben begendim traktöru siz ne dersiniz..
[/size][/size][/size]

Ynt: kubota-jd6320-newholland tl100-casejx1100u teknik karsılaştırma..

http://kubota.tc/TeknikOzelliklerPdf/Kubota_ME9000DTC.pdf
[size=10pt]95bglık oanının kataloguda burda mevcut benim baktıgım buydu..

yanlız arkadaslar şunuda ekleyeyim bu traktörun katalogu ya yanlış yazılmış yada 75bg lık motur 95 diye satıyorlar çünkü motor tipini arastırdım 75bg dizel motor cıktı.. mail attım sitesine cevap daha gelmedi...
[/size]

öncelikle sadece şunu söyliyeyim john deere o özeliklerde bile dikat edersek tork vs olsun herseyde en üstünü ha arastırırsanız kuboto traktörlerinin hemen her parçası john deere üretimi hatta bazı modellerinde motor aksamı bile john dereye ait bence john deere kuboto ve nh den kat kat üstün bi makina

ykt123 link=topic=24217.msg308950#msg308950 date=1290364318' Alıntı:
öncelikle sadece şunu söyliyeyim john deere o özeliklerde bile dikat edersek tork vs olsun herseyde en üstünü ha arastırırsanız kuboto traktörlerinin hemen her parçası john deere üretimi hatta bazı modellerinde motor aksamı bile john dereye ait bence john deere kuboto ve nh den kat kat üstün bi makina

kubota motor üreticisi tam tersi olmasın yani jd kubotadan parca almış olmasın ?
jd kaliteli marka kimse aksini idda edemez ama fiyat ve yakıt olarak kubotadan yuksek oldugunu da unutmamak lazım...
kubotanın iki katı fiyatı ve yakıtıda daha fazla.. yoksa zaten alman jd ler harika..

john deree çokda kaybettiriyo bu traktörleri zaten alırken kazanacan kubota bu piyasada kendine yer bulacak küçük traktörlerin satışı çok fazla onlardan olsun genede piyasada iddalı olacak ....

kubatotunun piyasa kalması ve tutması için garanti süresini 5-7 yıla çıkarması gerekir.fiyatdada önemli avantajlar sunmalı.servis yedek parça konusunda hakikaten inandırcı vaatleri ve avantajları olmalı.yoksa kiotu gibi işbora gibi ls traktör gibi landini mac cormik gibi ismini sayamadıgım bir çok marka gibi kaybolur alanın elinde kalır.bu traktörü getiren satan tüm birimler birden ortadan kaybolmamalı.güzel olabilir kaliteli olabilir güven vermedikten sonra bir şey ifade etmiyor.

çok uzun süredir traktör ilanlarını günlük saatlik inceliyorum tüm traktör markalarını inceliyorum alanları araştırıyorum satanları servislerini aranan marka satılan marka bir elin üç parmagını geçmiyor.kubato mc cormik landini LS kaliteli olsa kalitesiz olsa satılmadıktan sonra alanı bıktırdıktan sonra altın olsa neye yarar.kalitelimi bunlar malına güveniyor mu bu adamlar ozaman garanti süresini 7 yıl yapacak servisini agını kuracak fiyatını düşürecek bende düşüneyim almayı.her yer 2.el jondere dolmuş 2010 model bir traktörün 4 tekeri birden bitermi ilanlarda görüyorum okuyurum aslında bunları buraya taşımak isterdim ama markalara hakaret olmasın elinde olanlara saygısızlık olmasın diye koymuyorum.neler var arkadaşlar aglayanlar batanlar rezil olanlar servis yok parça yok parçanın yanına bile gelemiyorlar dünya bir para eger çiftçi eskilerin peşine hurdaların peşine düşüyorsa bunları getirenler üretenler satanlar düşünmeli.....

7 yıl garanti abartı olur.. zaten fiyatları uygun.. 7yıl garanti verecek bi marka fiyatını en az %50 artırır.. bunun bi örnegi oldugunuda sanmıyorum 7 yılda markası ne olursa olsun her traktör revizyona gelecek saati doldurabilir.. 3-4 yıl olsa yine yeter.. zaten erkunt un 3 yıla cıkarmasıyla bu konuya rekabet geldi.. nh de 3 yıla cıkarmışsanırım..

birçok marka otomobilde 7 yıl 5 yıl garanti var onlar havda mı uçuyor.malına güvenen verir garantiyi.japonyada kubato parçasımı bekleyecegim.yok gemi gelmedi yok uçak rotar yaptı yen deger kazandı savaş çıktı vs vs işbora geldi de ne oldu.fabrikası burada olanın prçasını haftalarca bekledik.okyanus ötesi olmaz kardeş.kurarsın adam gibi satış agını servis agını vs verirsin vatanşa güveni millette alır.

haklısın ben bu traktörde almayı düşünüyorum parça her traktörde sıkıntı olduğpu zaman oluyor en fazla iki hafta beklerim aç bi telefon Nobuo amcam var yollar bende takar kullanırım

aldıgın traktör galericide satılacak.ankaraya geldimi kazım karabekir caddesinde alacasın satacaksın.polatlıya vardımı bulacksın kırşehirde konyada bulacaksın yok babam kazncımı japon jondreye landiniye valtraya yeni massyelere vs veremem.çok yaksın az çeksin benim olsun.

otomobillerde sadece kaporta için veya baska bi parcası için 6-7 yıl garanti veriyorlar motoruna yada komple 4-5 yıl garanti veren bi marka bilmiyorum ben..
sonuçta traktör iş makinası illaki zamanla arızaları olacaktır.. iş yapan makinanın tamamen sorunsuz yıllarca calışması zordur.. senede 2000 saatten fazla calışan bi makinanın cıkaracagı arıza çifçinin gözüne batmaz.. bence garanti süresi çalışma saatiyle olmalı ozaman.. traktörünü az calıştıran kişiler uzun yıllar garantiden faydalanabilir..

köylü link=topic=24217.msg309456#msg309456 date=1290587064' Alıntı:
birçok marka otomobilde 7 yıl 5 yıl garanti var onlar havda mı uçuyor.malına güvenen verir garantiyi.

zaten çalışma saatli garanti var tüm markalarda hundai sanyung fıat 5 yıl garantiyi veriyor.hani jondrenin şanzumanı 20 yıl garantiydi birçok masallar var hala.güvenen bayi fabrika dispiritör her kimse yapacak.ozaman fiyatı uygun muş tarlada yatmaya razı olan vah tüh demeyen ister kubato alsın ister jondere ister landini ister çin malı hint malı ne varsa alsın.benim aldıgım mal marka ankaranın galerisinde satılacak.ben bunu yeni ögrendim.ögerenmeyene tarla meydan.servis garaj.

5yıl garantiyi kaportaya çürümeye falan veriyor... motor için verilmiyor bildiigm kadarıyla verilen garantilerde binlerce sart var sadece üretim hatası olmuş parclar için garanti kapsamına giriyor.. öbur turlu asınmadan zorlanmadan kullanımdan kaynaklanan hiç bi sorun garantiye girmiyor.. motor için 150bin km den fazla garanti veren markadada duymadım.. bide şu var garanti süresince serviste bakım yapmak zorundasın ve servisten yagını suyunu almak zorundasın zaten 5yıl da senden bi araba parası bakım ücreti alıyorlar..

93 model tempram var ilk el 8 yıl boya garantisi var 12 yıl paslanmazlık garantisi var.tofaş gurunda bu 3 yıl.birçok markada araştır 90 lı yılrdaki boya kaborta grantileri uçuk tofaş ile reno türkiyeyi sayma avrupa ya bk.şuan arabm 196 000 km fabrika çıkış öntakımı nı nasib olursa bu hafta sonu yaptırcagım.gören servisler noter getirelim diye şaka yapıp hayret ediyorlar.aldım alalı 3 yıl önce baskı balata degiştirdim.şuan ikinci lastiği önler muayeneden geçmez.hiç bir degişeni hiç bir arızası yok.ALLAHA şükür.
anlatmamdaki amaç övme degil saglamlıgın ve güvenin verdiği itimattır.satmayı düşünmüyorum biliyorsun çok sıkıntı çektim ceyo kardeşim erkuntumu sattım arabamı satmadım.benim köyüm 2 adet mf 165 var ispanyol ve ingiliz daha rektefe olmadı anahtar degmedi.komşu köyde 168 fransız ingiz karışı var 77 model galiba anahtar degmeden duruyor.saglam oldumu malına güvenen ürettiğine güvenen satış sonrasına garanti veren böyle samanlıkta saklanır gibi saklanır.
benden bukadar saygılar

85 renoyla sanayiden çıkmıyodum şimdi Toyota var sanayi nerde bilmem japon arabaları her kıtada var bu traktörler çok sağlam mitsubishhi yi hondayı toyotayı alırken nasıl çekinmiyor isek kubotada öyle....