paletli traktör ve biçerdöverlerin avantajları neler?

Ynt: paletli traktör ve biçerdöverlerin avantajları neler?

biçerdöverde palet sistemi sulu tarım yapılabilen çeltik mısır vb ekinleri biçmek için kullanılır.traktörlerdede aynı ekinlerin bakımında kullanılır fakar düz kuru arazilerdede daha iyi verim alabilmek için kullanılır.paletli araçlar daha az patinaj yapar

arkadaşlar ben çeltik ektim bu sene ne olur bu ilaçlama hakkında bene bir bilgi verin demir teker takıyorlarmış ama çok kötü batıyor acaba diyorum palet takılsa yürütülürmü veya videosu varsa çeltikte giden göndetrebilirmisiniz

kuru zeminde bence teker her zaman paletten daha avantajlıdır ... ama çamurda ve sulu alanlarda palet kullanmak zorunlu hale gelebilir....

valla hakki gök sen çeltik yerini ne kadar derin sürersen o kadar batar ama demir teker kullan derim palet kullannırsan ordan verim alamazsın heryeri ezersin

öylede arkadaşım önceki süreklerim derin insan gübre atarken batıyor birde bizim buralarda ara ara çorak topraklar var gecen yıl mersiinli birileri ekmişti tohumu attılar zehirde makina battı zor cıkardılar bırakıp el ile yaptılar herşeyi.palet olursa batma olasılığı azalır ben araştırıyorum 15 cm eninde lastik paletler var

o zaman hakkı sen paletle at ama dikkat et paletle batarsan işin zor o motoru çıkaramazsın.çıkarman için bayağı bir uğraş gerekir.

bu sene geçti artık ama kışın düşünecem bu konuyu birşeyler düşünmezsek olmayacak cok maliyetli oluyor bu şekilde hyırlısı deyip girecez artık demir teker kaç lira oluyor bilgin varmı paleti sordum john deere nin var 40 bin 50 bin euro gibi dediler ama tam olarak bilmiyorum ben kendim yapmayı düşünüyorum

demir tekerlek en fazla 5 milyar.sen bence bu hasattan sonra derin sürme ve demir teker al sende ne marka motor vbar

ewet triflen atılıyor 6 ay su içinde kalma özelliği var yani sulu toprakta.ekmeden önce at ama sana tavsiyem mimzerle at.sebebi her yere eşit miktarda gibre düşmesi.ayrıca çeltik çıktıktan sonrada darıcan ilacı at.yalnız onuda motorla at.motorun erişemediği yere elle at

doganbey1 link=topic=24298.msg200288#msg200288 date=1248946368' Alıntı:
demir tekerlek en fazla 5 milyar.sen bence bu hasattan sonra derin sürme ve demir teker al sende ne marka motor vbar

paylaşım için tşk ederim arkadaşlar.. peki bu paletleri yaptırabileceğimiz bi adres yada telefon numarasına sahip olan varsa yardımcı olabilirmi.. bende TT55 dt var ona palet yaptırmayı düşünüyorum