Traktörde emniyet

Ynt: Traktörde emniyet

nforcer link=topic=24301.msg201387#msg201387 date=1249240639' Alıntı:
biraz şaçma olacak ama....witesin üstüne bi anahtar bağla geri witese takınca basarsın..olmaz mı? :D
becerebilirsen wites kolunun altına witesin geri geçtiğinde değeceği yere bi müşür bağla witesi geri alınca dewreye girer...yani anahtar gibi bişey..şasenin kablosunu oraya çek wites geri alındığında wites üstünden dewresini tamamlasın...
iyi olmaz öle;
sen birader git iyi bi elektirikçiye böle böle yapabilirmisin de yaparım derse ki büyük ihtimal yapması lazım olur yani olmaz diye bişiy yok ama bence o kadarda gereği yok?

ozkan723 link=topic=24301.msg201388#msg201388 date=1249240754' Alıntı:
iyi olmaz öle;
sen birader git iyi bi elektirikçiye böle böle yapabilirmisin de yaparım derse ki büyük ihtimal yapması lazım olur yani olmaz diye bişiy yok ama bence o kadarda gereği yok?
uzak olmasa ben yaparım ama anlatamıyom işte...aslında basit bişey...

kral39 link=topic=24301.msg199378#msg199378 date=1248694864' Alıntı:
yoq yanlış söledim traktör yürümez anlamında çalışmaz dedim..mesela tarla sürerken motoru el gazına alıp inenler olur bizimkilerde el gazını çekip inmeye kalkarken kendini ön camda başını wuruk görebilirsin :D

Bir gün NH deneme sürüşü yapıyoruz tarla gününde, yolcu koltuğunda arkadaş var. Dedi yana geç bir turda ben atayım. Bende motor giderken kalktım koltuktan yana geçicem. Motor aniden bi durdu ön camdan çıkıyordum. :) O yüzden yeni motorlarda artık koltuktan hiç kalkmıyorum...

Mustaf-a link=topic=24301.msg201742#msg201742 date=1249339230' Alıntı:
Bir gün NH deneme sürüşü yapıyoruz tarla gününde, yolcu koltuğunda arkadaş var. Dedi yana geç bir turda ben atayım. Bende motor giderken kalktım koltuktan yana geçicem. Motor aniden bi durdu ön camdan çıkıyordum. :) O yüzden yeni motorlarda artık koltuktan hiç kalkmıyorum...

değişik bir sistem ... yani 10 saat tarlada çalışmışsın ... herg ortamındasın ... şöyle bir yaylanıp kalkıp ... ayaklarımı açayım desen tamam ... zırt diye durdu motor ... şaka şaka .... aslında faydalı bir sistem bence ... artık yaygınlaşırsa motordan aşağı inip herg videosu çekmek yok ... gerçi bizim millet anında söker onun sensörünü ...

okkangal link=topic=24301.msg201745#msg201745 date=1249339472' Alıntı:
değişik bir sistem ... yani 10 saat tarlada çalışmışsın ... herg ortamındasın ... şöyle bir yaylanıp kalkıp ... ayaklarımı açayım desen tamam ... zırt diye durdu motor ... şaka şaka .... aslında faydalı bir sistem bence ... artık yaygınlaşırsa motordan aşağı inip herg videosu çekmek yok ... gerçi bizim millet anında söker onun sensörünü ...

Gram ağırlık az olsun duruyormuş falan. Abi o kadar da hassas değil. :) Bizimkiler gerçekten söker, olmadı video çekmek için koltuğa taş koyar yine de iner.

Mustaf-a link=topic=24301.msg201752#msg201752 date=1249339846' Alıntı:
Gram ağırlık az olsun duruyormuş falan. Abi o kadar da hassas değil. :) Bizimkiler gerçekten söker, olmadı video çekmek için koltuğa taş koyar yine de iner.

bak hemen taş koyar ... ilk fikir senden çıktı demedimmi bizim millet bulur çaresini diye ... :)

en kolay sistem küçük switchler war sınır anahtarları tetiklemede kullanılıyor vitesin altına bir yere sabitle vitesi geri aldığında ona dokunur ve ötmeye başlar vites değiştiğinde susar bunu düşünmüştüm bi ara ama geri vites ses cihazının pahalı olacağını düşündüm jd opsiyonel olarak takıyor

landiniler kademe vitesini boşa alınca calışıyor