Traktörde emniyet

Benim same 85 t de emniyet için
Çalıştırırken önce stop düğmesini itiyoruz,ileri geri levye kolunu boşa alıyoruz en sonde debriyaja sonuna kadar basıp kontağı çeviriyoruz. Birtanesi yapmazsan veya debriyaja az basarsan traktör çalışmıyor.
Merak ettim sizin traktörlerde de bu şekilde emniyet için alınmış önlemler varmı ?

Ynt: Traktörde emniyet

var..mesela koltukta 40 kg dan aşağı bi yük olmazsa traktör çalışmaz veya yolda giderken aniden durur..shutlle kolunu park frenine almazsan çalışmaz..debriyaja basmazsan çalışmaz ama onun kolayı war debriyajdaki müşürü seri bağlarsan oluo :D

bağzı traktörlerin sabit çalışması gerkiyor.
kral39 link=topic=24301.msg199354#msg199354 date=1248685757' Alıntı:
var..mesela koltukta 40 kg dan aşağı bi yük olmazsa traktör çalışmaz veya yolda giderken aniden durur..shutlle kolunu park frenine almazsan çalışmaz..debriyaja basmazsan çalışmaz ama onun kolayı war debriyajdaki müşürü seri bağlarsan oluo :D
saman aspiratörü,su pompasında o zaman birisi sürekli traktörde oturmuyor herhalde..

kral39 link=topic=24301.msg199354#msg199354 date=1248685757' Alıntı:
hadi ya koltukta 40 kg den az ağırlık olursa çalışmıyor ha iimiş :D

ali_kockaya link=topic=24301.msg199368#msg199368 date=1248689578' Alıntı:
bağzı traktörlerin sabit çalışması gerkiyor. saman aspiratörü,su pompasında o zaman birisi sürekli traktörde oturmuyor herhalde..
yoq yanlış söledim traktör yürümez anlamında çalışmaz dedim..mesela tarla sürerken motoru el gazına alıp inenler olur bizimkilerde el gazını çekip inmeye kalkarken kendini ön camda başını wuruk görebilirsin :D

NH TL100a da ileri - geri kolunu boşa almadan traktör çalışmaz.hata verir.traktör çalışırken ve ya durduğunuzda el freni çekilmezse sesli ve görsel uyarı verir.traktör ilerlerken kalktığınızda aynı şekilde uyarı verir.sinyal ' i açık unuttuğunuzda bir süre sonra dıtt dıtt gibisinden sesli uyarı veriryor.

benim bulduklarım, bildiklerim bunlar.

traktörlere gerivites sesi konmaya başlasa artık iyi olur ... römork takılı iken bence gayet faydalı bir sistem olur .... başımdanda bir kaza geçti u sebeple tohum ekerken ve bir ay baston ile gezmek zorunda kaldım ....

okkangal link=topic=24301.msg200033#msg200033 date=1248872558' Alıntı:
traktörlere gerivites sesi konmaya başlasa artık iyi olur ... römork takılı iken bence gayet faydalı bir sistem olur .... başımdanda bir kaza geçti u sebeple tohum ekerken ve bir ay baston ile gezmek zorunda kaldım ....
abi geri witese bi müşür tak ucuna aküden enerji onada bi düdük...al sana geri wites sesi :D olmaz mı?

nforcer link=topic=24301.msg200039#msg200039 date=1248873140' Alıntı:
ewet o daha kolay...bizimkinde geri wites lambası falan yanmadığına ben ileri geri kolunun müşürünü düşünmüştüm....

sonuçta değişik şekillerde halledilebilir ... ama gerekli bir şey... aklıma geldi bak .. en kısa zamanda halledeyim bunu ben ...

okkangal link=topic=24301.msg200040#msg200040 date=1248873199' Alıntı:
sonuçta değişik şekillerde halledilebilir ... ama gerekli bir şey... aklıma geldi bak .. en kısa zamanda halledeyim bunu ben ...
tabide....başkalrı anlamazki geri geldiğimizi korma çalıyoz diyo durup arkamızda beklerler bide....

arkadaşlar bizim tümosana geri vites düdüğü nasıl takabilirim.biraz izah edebilirmisiniz?geri vites lambasıda yokki ordan şase alsam...??

_FaTıH_ link=topic=24301.msg201292#msg201292 date=1249210252' Alıntı:
arkadaşlar bizim tümosana geri vites düdüğü nasıl takabilirim.biraz izah edebilirmisiniz?geri vites lambasıda yokki ordan şase alsam...??
biraz şaçma olacak ama....witesin üstüne bi anahtar bağla geri witese takınca basarsın..olmaz mı? :D
becerebilirsen wites kolunun altına witesin geri geçtiğinde değeceği yere bi müşür bağla witesi geri alınca dewreye girer...yani anahtar gibi bişey..şasenin kablosunu oraya çek wites geri alındığında wites üstünden dewresini tamamlasın...