traktör motor yağını kaç saat te değişiyorsunuz, hangi yağı kullanıyorsunuz

Ynt: traktör motor yağını kaç saat te değişiyorsunuz, hangi yağı kullanıyorsunuz

lamborghini stop çubuğu olduğu için, akşamdan yağını salıyorum kendim ,sabahleyin alt tapayı sıkıyor ve filitreyi takmadan yeni yağ dolduruyorum.Ve sonra marşa stop çubuğunu çekerek basıyorum,filtrenin takıldığı yerden 1 litre yanık yağ çıkıyor .temiz yağ gelene kadar yarım yarım marşa basıyorum ,temiz yağ gelince filtreyi takıyorum ve yağçubuğuna göre yağı tamamlıyorum .traktörü çalıştırıp stop edince çubuğu tekrar kontrol ediyor ve yağın tertemiz olduğunu görüyorum

Ynt: traktör motor yağını kaç saat te değişiyorsunuz, hangi yağı kullanıyorsunuz

samsunbafra link=topic=24333.msg199598#msg199598 date=1248729102' Alıntı:
lamborghini stop çubuğu olduğu için, akşamdan yağını salıyorum kendim ,sabahleyin alt tapayı sıkıyor ve filitreyi takmadan yeni yağ dolduruyorum.Ve sonra marşa stop çubuğunu çekerek basıyorum,filtrenin takıldığı yerden 1 litre yanık yağ çıkıyor .temiz yağ gelene kadar yarım yarım marşa basıyorum ,temiz yağ gelince filtreyi takıyorum ve yağçubuğuna göre yağı tamamlıyorum .traktörü çalıştırıp stop edince çubuğu tekrar kontrol ediyor ve yağın tertemiz olduğunu görüyorum

hocam sen tam profesyonelmişsin yaa..

ozan_06 link=topic=24333.msg199600#msg199600 date=1248729348' Alıntı:
hocam sen tam profesyonelmişsin yaa..
teşekkür ederim, gerçekten traktörlerimle bizzat kendim ilgilenirim,o yağ pompasında kalan eski yağ yeni konulan yağı biraz karartıyor

samsunbafra link=topic=24333.msg199603#msg199603 date=1248729519' Alıntı:
teşekkür ederim, gerçekten traktörlerimle bizzat kendim ilgilenirim,o yağ pompasında kalan eski yağ yeni konulan yağı biraz karartıyor

Bravo..stop jiklesi olmayan traktörlerde pek mümkün değil, gerçi 11 litre yağı çok fazla bozmaz ama ne kadar temiz olursa o kadar iyi..ayrıca iki farklı marka yağıda karıştırmamakta fayda var...

Slm. 15/40 yğ kullanıyorum..daha önce 240 s MFde de aynı kullandım. Şu an 265 s MF de de aynı yağı kullanıyorum. 150 saatte değiştiriyorum..

ben 250 saatte bir değiştiririm.filitreyi de 500 de bir.15/40 yağ kullanıyorum 7 litre...traktörü elden aldım.sanırım arka (transmisyon) hiç değişmemiştir.traktör 1500 saatte.ilk fırsatta onu da değiştirecem.tms300 26 litre...

200 saatte AMRA 20/50
AMRA NH fabrikada konulan yağmış traktör yağ tablosunda yazıyordu ve daha hiç değiştirmedik sürekli aynı marka yağı kullanıyoruz

15/40 Mobil kullanıyorum traktör yeni olduğundan garantisi kapsamındaki saatlere uyuyorum 200 saatte bir değiştiriyorum bir defada 12 lt alıyor bir tenekede 115 tl di
400 e buğday sat litresi 6,5 tl ye yağ al duva*-*0

yanlız adam link=topic=24333.msg199667#msg199667 date=1248760950' Alıntı:
15/40 Mobil kullanıyorum traktör yeni olduğundan garantisi kapsamındaki saatlere uyuyorum 200 saatte bir değiştiriyorum bir defada 12 lt alıyor bir tenekede 115 tl di
400 e buğday sat litresi 6,5 tl ye yağ al duva*-*0
2 teneke mozot fiyatı nerdeyse D:DD:D

15/40kullanıorum 300 saatte değısıyorum yağı bosaltınca bende kartere mozot bosaltıyorum 1 lıtre kadar ıçerısınde kalan eskı yağı çıkartıyo temız mazot gelınce tapayı takıom yenı yağı koyyorum

suleymanjd link=topic=24333.msg199788#msg199788 date=1248811415' Alıntı:
15/40kullanıorum 300 saatte değısıyorum yağı bosaltınca bende kartere mozot bosaltıyorum 1 lıtre kadar ıçerısınde kalan eskı yağı çıkartıyo temız mazot gelınce tapayı takıom yenı yağı koyyorum
sana mazotla yıkama yapmanı tavsiye etmem çünkü mazot yağ pompasının içinde kalır ve aşınmaya sebep verir,1 -2 sefer bişey yapmaz ama devamlı aynı şeyi yapmak ilerde büyük zararlara yol açar

bende 200 saatte bir opet 20-50w yağ ile değiştiriyorum...sürekli aynı marka yağ kullanıyorum...400 saatte birde filtreleri değiştiriyorum...

samsunbafra link=topic=24333.msg199795#msg199795 date=1248813006' Alıntı:
sana mazotla yıkama yapmanı tavsiye etmem çünkü mazot yağ pompasının içinde kalır ve aşınmaya sebep verir,1 -2 sefer bişey yapmaz ama devamlı aynı şeyi yapmak ilerde büyük zararlara yol açar
normalde bende sızın gıbı yapıodum fendt 103 um varken ama simdikı traktorum john deere kontaktan stop olduğu ıçın bu yola basvurdum

ben valtranın shel ,e yaptırdığı yağını küllanıyorum 250 saatde motor 500 saat de de filtre değiştiriyorum . shelin yeni bir yağı dikkatimi çekti rimuladan sonra rx bilmem ne o dikkatimi çekti karşıladığı şartlarda daha fazla, garantiden sonra o yağı kullanmayı düşünüyorum.

bizde 200 saatte bir castrol 15/40 kullanıyoruz yazın kışın 20/50 castrol kullanıyoruz...