SAME SİLVER 100.4 HAKKINDA BİLGİ

ARKADAŞLAR SAME SİLVER 100.4 LER NASILSIR ACABA BİLGİSİ OLAN VAR MI.
BURADA GALERİDE GÖRDÜM BİRTANE 2005 MODEL 2000 SAATTE DAHA KLİMALI KABİNLİ 55 BİNLİRA DİYOR GALERİ
TRAKTÖR TEMİZ DURUYOR
BU MODEL HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI ACABA NASILDIR İYİ KÖTÜ YÖNLERİ NELERDİR. ALMAYA DEĞER Mİ
BU MODELLERİN BELLİ ARIZALARI FİLAN VAR MI İLERİDE ALDIĞIMA PİŞMAN OLURMUYUM.

Ynt: SAME SİLVER 100.4 HAKKINDA BİLGİ

sameyi al derim nedeni piyasada fazla bulunan bir marka,vites seçeneği fazla ,kuyruk milinde 4 devirli,yakıtı emsallerine göre düşük, yedek parça durumuna bakarsak bütün ithal traktörler gibi ,parçayı akşam spariş verecek sabahleyin alacaksın

GENEL OLARAK SAME ÇOK GÜZEL TRAKTÖR DE BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BU MODELİ NASIL BELLİ KRONİK SORUNLARI VAR MI.SONUCTA BUNA PARA BAĞLIYACAZ ALDIKTAN SONRA PİŞMAN OLMIYALIM.
BU MODELLERİ GÜZEL DURUYOR.AMA PİYASADA PEK FAZLA GÖREMİYORUM FİYATI PAHALI OLMASINDAN DOLAYIMI ACABA

gmcomer link=topic=24468.msg200563#msg200563 date=1249022896' Alıntı:
GENEL OLARAK SAME ÇOK GÜZEL TRAKTÖR DE BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BU MODELİ NASIL BELLİ KRONİK SORUNLARI VAR MI.SONUCTA BUNA PARA BAĞLIYACAZ ALDIKTAN SONRA PİŞMAN OLMIYALIM.
BU MODELLERİ GÜZEL DURUYOR.AMA PİYASADA PEK FAZLA GÖREMİYORUM FİYATI PAHALI OLMASINDAN DOLAYIMI ACABA
fiyatta bi etken tabi....ben bu ciwarda 100,4 sadece 1 tane gördüm..çok heybetli ama sahibiyle konuşma fırsatım olmadı...

silver 100.4 2005 model power shutlu nasıldır almayı düşünüyorum. yalnız beni korkutuyorlar ikinci eli yok diye
elinde kalır diyorlar.hiç bilgisi olan arkadaş varmı silver 100.4 hakkında nasıl motordur
teşekkürler

Same 100.4 Silverlar ' ın parça problemi , özellikle bir tarafını tez dağıtma durumu , yakıt problemi felan var mı? Mesela Landiniler ' i iyi traktör olarak söyleyen Landinici arkadaşlar Landini Atlas ' a söz gelince tutulmadığını ve tutulmamasının sebebini de yedek parçasında çok fazla problem olduğunu söylüyorlar. Same Silver 100.4 te bu durum var mı?

samsunbafra link=topic=24468.msg200309#msg200309 date=1248950992' Alıntı:
sameyi al derim nedeni piyasada fazla bulunan bir marka,vites seçeneği fazla ,kuyruk milinde 4 devirli,yakıtı emsallerine göre düşük, yedek parça durumuna bakarsak bütün ithal traktörler gibi ,parçayı akşam spariş verecek sabahleyin alacaksın

valla kusura bakma ama öle sabah sipariş ver akşam parça elinde bunlar laf sadece bi same kullanıyoruz.. bizim traktörumuz bi hafta yattı ön direksiyon hidroligindeki problemden dolayı garantiden 1 haftada parca anca geldi.. same nin özellikleri ve konforu tartışılmaz ama bence kendin kullan yada bi kullanıcı bul.. ondan ögren explorer serisi olsa bilgi veriridim.. ama silverleri bilmiyorum guzel traktöre benziyor ikinci elide agır gider biraz.. ama traktör cok özellikli 50-55 bin e deger gibi ama sana bi tavsiyem var japon kubotalara bak 95bg intercoollerle traktörler 62bin e falan klimalı kabinli sıfır alabilirsin ben niyetlenmiştim almaya ama olmadı.. çok guzel traktör o ki ital alıyorsun.. egerki arastırmak istersen sana telefonlarını verebilirim baya ilgilenirler.. kullanıcılarlada görüşebilirsin.. same yide sor vites gecişleri nasıl v.s iyi bak karar ver.. şimdiden alıcan traktör hayırlı olsun..

ceya023 link=topic=24468.msg258166#msg258166 date=1267612158' Alıntı:
valla kusura bakma ama öle sabah sipariş ver akşam parça elinde bunlar laf sadece bi same kullanıyoruz.. bizim traktörumuz bi hafta yattı ön direksiyon hidroligindeki problemden dolayı garantiden 1 haftada parca anca geldi.. same nin özellikleri ve konforu tartışılmaz ama bence kendin kullan yada bi kullanıcı bul.. ondan ögren explorer serisi olsa bilgi veriridim.. ama silverleri bilmiyorum guzel traktöre benziyor ikinci elide agır gider biraz.. ama traktör cok özellikli 50-55 bin e deger gibi ama sana bi tavsiyem var japon kubotalara bak 95bg intercoollerle traktörler 62bin e falan klimalı kabinli sıfır alabilirsin ben niyetlenmiştim almaya ama olmadı.. çok guzel traktör o ki ital alıyorsun.. egerki arastırmak istersen sana telefonlarını verebilirim baya ilgilenirler.. kullanıcılarlada görüşebilirsin.. same yide sor vites gecişleri nasıl v.s iyi bak karar ver.. şimdiden alıcan traktör hayırlı olsun..
bak kardeş,biz burda laf konuşuyoruz,sen ne hakla beni itham ediyorsun,senin bölgendeki sevis yetersizse bunu genele yaymanın anlamı yok,ithal traktörlerin içinde hangi traktörün parçasını ha dedimi alabiliyorsun söylermisin bana,bu gün 80/66 bazı şanzıman parçalarını bile,hemen bulamıyorsun bulunduğun yerlerden,ha şu olabilir büyük şehirlerde bu söz konusu olmaz

samsunbafra link=topic=24468.msg258475#msg258475 date=1267717806' Alıntı:
bak kardeş,biz burda laf konuşuyoruz,sen ne hakla beni itham ediyorsun,senin bölgendeki sevis yetersizse bunu genele yaymanın anlamı yok,ithal traktörlerin içinde hangi traktörün parçasını ha dedimi alabiliyorsun söylermisin bana,bu gün 80/66 bazı şanzıman parçalarını bile,hemen bulamıyorsun bulunduğun yerlerden,ha şu olabilir büyük şehirlerde bu söz konusu olmaz

öncelikle burası bi forum sitesi sizin yorumunuza katılmadıgımı söylemem neden bu kadar rahatsız ediyorki sizi..sizi itham falanda ettgim yok.. siz söylediginiz şeyi ben bizzat yaşadıgımı ifade ettim ki zaten sizde son yorumunuzla aynı seyi demişssiniz 'iithal traktörlerin içinde hangi traktörün parçasını ha dedimi alabiliyorsun söylermisin bana,bu gün 80/66 bazı şanzıman parçalarını bile,hemen bulamıyorsun ' diye kendinizle çelişiyorsunuz.. bayi agzıyla derler akşam sipariş ver sabah al parcayı diye.. ben buna laf diyorum tüm ital traktör satanlar böle diyor ama daha böyle hizmet veren marka ben görmedim... yerli markalarda bile sorun çıkıyor bazen bi haftada elinde olmuyor parca.. sipariş edilen parçanın elinize ulaşması minimum 2gündür çok ilgili ve aradıgınız parca hazır varsa tabi.. özellikle ufak tefek parçaları hemen anında kimse göndermez misal samenin bi el fren halatını istediginizde sizin elinize 2 gun sonra gecmez nezaman ki parçaçı parca getirirse istedir ayrıca o parca için kargo ücreti ödemez ödersede sizden tahsil eder yani 10liralık parca 20liraya elinizde olur..

eger ki yanlış bişey diyorsam sizde nedenleriyle eleştirebilirsiniz yorumumu...

yedek parça konusunda illaki her ital traktörde sıkıntı yaşarsın sonucta her seyin bi bedeli var .. ital traktörler iyiyse bi kusuruda olsun artık..buna degiyorsa kullanacaksın degmiyorsa yerliden yana tercihte bulunacaksın.. bi tumosan 90,80 le silver 100.4 arasında daglar kadar fark var sonuçta ama tumoda parca sorunu servis sorunu yaşamassın.. bunun yanında samede ne istersen var... secim kullanıcının..

yanlız şunu derseniz katılırım parça bulamam devri bitti her parçayı getirtirsin bulursun ama zaman alabilir.. bu da 10günü geçmez sanırım..

Ayhan abi ve Yavuz; bana göre boş yere polemiğe giriyorsunuz. Konuyu açan üye en son 13 Eylül 2009 ' da mesaj azmış ve bidaha da uğramamış siteye. Belki de ' Atı alan Üsküdar ' ı geçmiş ' tir... Parça konusu na gelirsek artık hiçbir parçacı ve servis pahalı parçalara para bağlamıyor. Lojistik ve Kargo hizmetleri yaygınlaştığından buyana tedarikçilerle günlük ve acil sipariş gibi yöntemlerle çalışıyolar. Eskiden bir söz vardı; ' MF ve Fiat ' ın parçasını bakkalda bile bulabilirsiniz ' diye. O sözün bile değiştiğinin farkıdasınızdır. Şimdi aynı parçadan 10 değişik firma 20 küsür kalitede üretiyor, bunun yanında Hindistan, Ukrayna ve P.R.C. menşeli ürünlerde cabası.

sende haklısın kardeş,hiç bişeyden rahatsız olmam ,benim söylediğim sözlere boş laflar derseniz rahatsız olurum tabiki,eleştrilere herzaman açığım ,ayrıca bugün sizin oradaki servisle, bizim ordaki servisi kıyaslama... ufak tefek arızalarda beklemezsin ,arıza büyük olursa tabiki 3-5 gün sürer,bir ayda beklersin ama onlar istisna

ben same silver 100.4 hakkında iyi şeyler duymadım.bu modelleri normal explorer lara oranlara biraz antal kalıyormuş.o yüzden çok tutulmamış.birde ikin ci eli çok yavaş mış.bunlar beni caydırdı.same genelde güzel motor ama bunlarda insanı etkiliyor.sonuç olarak ben terciğimi newholland tl 100 a yönünde kullandım.yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim.allah utandırmasın.