erkunt çekmiyor diyenlere...

grnt152.jpg

grnt150q.jpg

grnt151.jpg

Ynt: erkunt çekmiyor diyenlere...

tümosoncu link=topic=24543.msg200723#msg200723 date=1249072397' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler ama buna yükmü diyorsun şimdi sen
TÜRK BOĞASI TÜMOSAN
tümosancı bu römorklar tam tamına römorkları ile beraber 9.320 kg bu kilo 60 bg gücündeki bir motora fazla bile artı bunun çıktığı yol bu şekilde değil daha da rampa olan yerleri ve hatta şunu da söyleyim asfalt olmayıp kaya kırıklarıyla yapılmış dağ yolunu bile bu şekilde çıktım sonra sen getir tümonun 60 lığını yada vazgeçtim 70 liğini getir varsa ben bilmem de benim çıktığım yollara eminim ki seri birle zor çıkar ben seri 1 sadece o kaya parçaları olan yerde düştüm çamura gerek yok sonuç belli video ların için de de var tümo ile erkunt çekişmesi yine de tşk.ler biz yük diye buna diyoruz evet...

ozan_06 link=topic=24543.msg200709#msg200709 date=1249070259' Alıntı:
Özgürefe son fotoda iki römorku birbirine gökkuşağı ile bağlayarak ağustos ayı yarışmasına katılmak farz olmuş..Katılırsan oyum sana...
katılcam abi nasip artık bakalım saol abi önerdiğin için

ozgurefe09 link=topic=24543.msg200826#msg200826 date=1249108450' Alıntı:
tümosancı bu römorklar tam tamına römorkları ile beraber 9.320 kg bu kilo 60 bg gücündeki bir motora fazla bile artı bunun çıktığı yol bu şekilde değil daha da rampa olan yerleri ve hatta şunu da söyleyim asfalt olmayıp kaya kırıklarıyla yapılmış dağ yolunu bile bu şekilde çıktım sonra sen getir tümonun 60 lığını yada vazgeçtim 70 liğini getir varsa ben bilmem de benim çıktığım yollara eminim ki seri birle zor çıkar ben seri 1 sadece o kaya parçaları olan yerde düştüm çamura gerek yok sonuç belli video ların için de de var tümo ile erkunt çekişmesi yine de tşk.ler biz yük diye buna diyoruz evet...
şimdi sen erkuntu öwmek için tümosanı kötülersen hiç olmaz....tümosanın 60 lığı senin o taktığın damperlilerle değil 4 tekerli römorkla çıkar....70 liği ni de katıyosun zaten 70lik tümosan için çok çekiyo diye bu resimleri koysan ayıp olur...arkandaki yük yük değil....o 9,320kg yükü 4 tekerliye tak çıkar bakam erkunt naapçak....kendikinizi met etmek için başka markaları kötülemeyin....

arkadaşlar kullanmadıgınız traktörler hakkında yorum yapıp polemik yapmayın.. erkuntun 60lıgını bilmiyorum ama 70lik ve 80ligi römork cekmede superler 4tekerli veya 2 tekerli fark etmez rampa cıkarma ve indirmede özellikle indirmede cok seriler ve guvenliler duzde gidiyormussun gibi inebiliyorsun.. cıkarmaya gelince zaten 70ligi kabinli 4ton.. arkasındaki römorku kendi emsallerine göre gayet rahat her rampadan cıkarıyor ve farkta atıyor örnegin 70-56 ve 70-66 fiat ve eski jd 2080 di sanırım 71bg gucunde olan sanırım.. bu traktörlerin boş römorkla cıkamadıgı rampadan (rampanın zemini asırı gevsekti) tas dolu iki tekerlekli römorkla cok rahat cıktı.. dedemlerin köyunde hatta o cevrede cogu fiat kullanıcısıdır daglık ve rampadır yolları orda imkanı olan fiatcıların bi cogu degişti traktörunu erkunt aldı.. krom ocakları da var orda orada traktör krom cekmede kullanılıyor onlarda erkunt tercih etmeye basladı.. eger imkanınız varsa arastırın alacakkaya/elazıg.. cogu daglık ve küçük tarlalardan oluşuyor.. 85bg ueri traktör kullanılmaz genelde 3pulluk traktörler kullanılıyor.. orda en cok bu tercih ediliyor.. ben ordan biliyorum erkuntun römork cekişini.. tumosan erkunta göre hafif sanırım kullanmadım ama tumosana pek şans vermiyorum römork cekmede.. çamurlu arazide agırlık cok etkilemeye bilir ozaman belki yarısabilir ama kuru ve egimli dik arazilerde erkunt kesinlikle super.. bi cok kişiden methini duydum.. agır oldugu için cok avantajlı patinaj etmiyor..neyse arkadaslar polemik yapmaya gerek yok fikirlerinizi paylaşın..

kullanmadıklarımız hakkında polomik yaratmıyoruz....birini öwerken diğerini kötülemekten wazgeçelim....o boş çıkaramadı bu dolusunu çıkardı gibi boş şeyler söylemeyelim...sonuçta kötülediklerinizde su motoru değil hepsi aynı işi yapıyo......lütfen abartmayalım....

nforcer link=topic=24543.msg201145#msg201145 date=1249155686' Alıntı:
şimdi sen erkuntu öwmek için tümosanı kötülersen hiç olmaz....tümosanın 60 lığı senin o taktığın damperlilerle değil 4 tekerli römorkla çıkar....70 liği ni de katıyosun zaten 70lik tümosan için çok çekiyo diye bu resimleri koysan ayıp olur...arkandaki yük yük değil....o 9,320kg yükü 4 tekerliye tak çıkar bakam erkunt naapçak....kendikinizi met etmek için başka markaları kötülemeyin....
bence sen bunu siz buna yükmü diyorsunuz diyen arkadaşına söyle artı odediğin basit yani neyse herkez malının kıymetini bilsin ben övmüyorum herşey ortada sonuç olarak

sen elindeki motora ozaman iyi sahip çık bir tane göster bakim banada şu erkunt-tümosan çekişmesini eğer sende yoksa bende full albümü var tümosanın erkuntu sanayinin etrafını gezdirdiğimizi ve erkuntçunun gözyaşlarını anlatayım veya canlı canlı olarak göndereyim.zaten tümosanla erkunt aynı kefeye bir konulamaz tümosanın en küçüğü erkuntun en büyüğüne bile taş çıkarıyo...
Artık gerçekleri anlayın ve görün halkı kandırmak yerine gerçekleri söyleyin.
Bizim burada erkunt deyince çocuklar gülmeye başlıyo su motorundanmı bahsediyorsun diye...
Yönetim yanlış anlamasın saygılar...

tümosoncu link=topic=24543.msg201286#msg201286 date=1249207917' Alıntı:
sen elindeki motora ozaman iyi sahip çık bir tane göster bakim banada şu erkunt-tümosan çekişmesini eğer sende yoksa bende full albümü var tümosanın erkuntu sanayinin etrafını gezdirdiğimizi ve erkuntçunun gözyaşlarını anlatayım veya canlı canlı olarak göndereyim.zaten tümosanla erkunt aynı kefeye bir konulamaz tümosanın en küçüğü erkuntun en büyüğüne bile taş çıkarıyo...
Artık gerçekleri anlayın ve görün halkı kandırmak yerine gerçekleri söyleyin.
Bizim burada erkunt deyince çocuklar gülmeye başlıyo su motorundanmı bahsediyorsun diye...
Yönetim yanlış anlamasın saygılar...

[size=10pt]arkadasım fanatikligin bu kadarı pes.... yani bilmiyorum bu kadar övülürmü bi traktör hersey ortada tumosan yıllardır var ama hala tutulmuyor kullandıgı teknoloji ortada.. yani yerli malı seviyoruz ama bu kadarda övme erkunt daha yeni bi marka olmasına ragmen tumosanın girmedigi bi cok ilçeye beldeye girdi... bizim burada belediyenin kullandıgı tumosanlar dısında çifçide bitane tumosan yok yıllardırda girmedi...erkunt sa burda baya satıldı.. bu da traktörun nekdar kaliteli oldugunu gösterir.. yani çin malı traktörlerle aynı kefeye koyuyosan bilmiyorum.. erkunt servet 80 çift ceker 75bg aynı gucte tumoyla bagladıgın bi videosu varsa paylaşta görelim... hilesiz.. yada tarlada varsa paylaş... olmadı rampada varsa aynı sartlarda paylaş tumosan yurdumuzun markası ama yeterince geliştirmiyor kendini.. ben bi turk olarak tumosanın traktörleriyle övunemem sahsen daha erkuntun 5yılllık mazisine göre nekadar geliştigi ortada.. tumosanın yakıtınıda paylaş.. erkuntunda.. ben 3 ay oluyor erkunt kullanıyorum.. kuzenlerimde samede var td85 de var yakıtını ve gucune göre cekişini göruyorum... oda tek ceker olmasına ragmen..römork cekmede kesinlikle erkuntla yarışamaz seriliktede öylezaten tam 40km hız rahat yapıyor.. tumo ile yola cıksınlar bakalım tozuna yetişe bilirmisin yuklu veya yuksuz.. biz her markada kullanıyoruz.. yani yarın erkunutu satıp baska guvendigim arastırdıgım bi markada alabilirim bana göre erkuntun tek dezavantajı yerli bi traktöre göre cok pahalı 65bin tl...bunu bayilerlede konustuk ciddi indirimleri olmassa sahsen ben baska markalarlada ilgileniyorum çifçi parayı kolay kazanmıyor.. en uygun olan traktöru alırım.. ama teknoloji ve yakıtta benim için önemli.. sahsen tumosanı hiç düşünmedim bile.. cunku piyasada nekadar özellikli traktörler var bu acık bu piyasada yerli markalar bu teknolojileriyle en fazla bir yıl dayanabilir bence.. erkuntunda teknolojisini yenilemesi gerek bence artık eskisi gibi degil hersey cok cabuk gelişiyor.. yerlilier içinde en iyisi oldu kesin fanatiklik yapmayın bence başaklar bile daha iyi tumosandan üçüde memleketimizin sermayesi ama dogruya dogru..gelişmeleri daha fazla buyumeleri gerek.. erkunt şuan en kalitelisi ve en kaliteli mazemeyi ve konforu sunan yerli.. elindeki videolarıda paylaş ozaman böle atıp tutmayla olmuyor...ben daha görmedim tumosanın aynı gucte ustun oldugunu gösterde tebrik edelim... [/size]

[size=10pt]erkunt 80t nin dengi tumosan 75-80dt bu ikisini tarlada veya cekişmede gösteren videon varsa göster görelim... ve tumosanlar nedense kataloglarında torklarını ' Peak torgue kgm/rpm 24.7/1500' böyle yazmıslar herhalde 247nm torka sahip.. bu traktör 70lik erkuntla bile bas edemez...?? Toplam Silindir Hacmi cm3 3613 olan 4 silindirli euro 1 bi traktörun erkunttan az yakacagınıda idda edecegini sanmıyorum...[/size]