sizce her insan mf 135 i rahatça süre bilirmi

Ynt: sizce her insan mf 135 i rahatça süre bilirmi

bir seferinde komşumun 92 mf 240 traktörünü ödünç almıştım.frene basınca ilk 5 metrede sol frenden tak! diye birses geliyor.sol frendende ondan biraz son sağdan ses geliyordu.ama kesinlikle fren tutmuyor.römorku takmak geri geri hızlıca yanaştım.(kendi traktörümdeki alışkanlığımla).frene bastım.hatta üzerinde dikeldim.buna rağmen traktör durmadı.az daha römorku takmak için bekleyen kişiyi eziyordum.traktör arabaya çarptı.4 tonluk pancar arabasını birinci vitesle kaldıramıyor.(kimse duymasın 5 para etmez...)

birgin aynı bende senin gibi olbuştum bizim traktörle yokuştan boşladım sonra çok hızlandı bende firenin üstüne kalktım kıyık kıyık diyesler geldi ama 15 m sonra durdu ;D zuha-*-s

çok guzel traktorler zamanında surenler nasıl surmus yapmayın arkadaslar nıye surulmesınkı koltuğumu yok vıtesımı yok bızım burda çok var hala cayır cayır cıft suruyolar kuçümsememek gerek bence

suleymanjd link=topic=24654.msg201908#msg201908 date=1249400776' Alıntı:
çok guzel traktorler zamanında surenler nasıl surmus yapmayın arkadaslar nıye surulmesınkı koltuğumu yok vıtesımı yok bızım burda çok var hala cayır cayır cıft suruyolar kuçümsememek gerek bence
abi küçümsemek değil bizim buralardada çok var onlardan ama devir değişti onlar bu devrin traktörü değil BENCE..

arkadaşım bizde vardı 18 sene kullandım biraz ön takım ayarı bozuldumu dönüşlerde zorlar ama bakımını yaptınmı hidroliğe taş çıkartır, yine eski yenisinin yerini tutmuyor, yakıt konusunda üzerine tanımam yinede sen bir ayarlarına baktır, farkını anlarsın sen herkesin kendi malı gibisi yoktur,

evet 135 ve 240 güzel traktör.herşeyin değiştiği gibi artık traktörlerde değişiyor.bir zamanlar mersedes 302 otobüsler vardı.rampaları çıkarken klimayı kapatırlardı.bir traktör hızıyla rampayı çıkar.içindeki yolcular köpürürdü.şimdiki son model otobüsleri düşünün.ankara istanbul arasını eski bir otobüsle kat etmemiz istense biraz burun kıvırırız.son model bir 4x4 hidrolik direksiyonlu,kabinli,klimalı,treypli,buzdolaplı,vs,vs,....bir traktörle eski bir traktörün farkı da bu bence...(bir servet değerindeki fiyatı ayrıca)

suleymanjd link=topic=24654.msg201908#msg201908 date=1249400776' Alıntı:
aynen bızım burdada cok ama sunuda dıyım sence eskı ınsanlarla yenı ınsanlar aynımı eskıden kanı varmıs onlarla yapıyolarmıs sımdıkı adamlara ver bakalım kanıyla 1 gun calıssınlar 2 gun ayaga kalkabılıyolarmı !! :D

Yanlış anlaşılmayayım, onunla yapabileceğim işler sınırlı... Diğer traktörlerle bağdaşmıyor... Örneğin pullukta kullanıyorum sorun yok ama tırmıkta kullanamıyorum...

pamukçu link=topic=24654.msg201991#msg201991 date=1249417826' Alıntı:
Yanlış anlaşılmayayım, onunla yapabileceğim işler sınırlı... Diğer traktörlerle bağdaşmıyor... Örneğin pullukta kullanıyorum sorun yok ama tırmıkta kullanamıyorum...
hımm anladım tabı bıraz onlar eskı ldugu ıcın mf 165 bızdede var 76 model 212 motor o zamanlarda bu kadar teknolejı olmadıgı ıcın onlara gore yapılmamıstır ama gucune dıyecek yok mazot konusundada cok ıyı

evet 135 ve 165 ler 30-35 yıllık bazende 40 yıllık traktörler.öküzle çift sürüldüğünü düşünürsen bunlar o zamanın uzay aracı.bizim buralarda bir 135 i iki aile birleşip alır ve iki üç yılda zor ödermiş.şimdi herkesin kendi traktörü var.bazen 2,3,4 tane traktörü olan var.birde bunlar ölümsüz traktörler.sıfırı olsa bir ömür kullanırsın(bu arada enson teknolojik gelişmeler olacak traktörde).aynı şey fiyatın 540 ve 640 ı içinde geçerli.tabi buda kimsenin işine gelmez.eskiyecek ki adam sana yenisini satacak.sarf edeceksin tüketeceksin.birikimin olmayacak.

arkadaşlar mf135 in çıktı yokuşu 54c tt55 çıkamaz yani nasıl derseniz 2 traktöre de aynı yük verelim ikisinide yokuşa koyalım mf135 2ci vitesten çıkarsa 54c 1ci vitesten çıkıyor ama 54cnin çütte üstüne denilecekyok tırmıklıda