GreenStar Lightbar & StarFire 300 Teknolojisi...

14.11.2007
2,309
20

GreenStar Lightbar & StarFire 300 Teknolojisi...

AVRUPA'NIN EN ÇOK SATAN ÜRÜNÜ TÜRKİYE'DE...

Tarım'da rehberlik dünyasına yeni giriş yapan ya da yapmak isteyenler için özel olarak John Deere tarafından geliştirilmiş ve Avrupa'da dört ayda 2000'in üzerinde sipariş alan GreenStar Lightbar Türkiye'de ilk kez Çorlu Fuarı'nda tanıtıldı. Kolay kurulum, kolay kullanım ve ucuz olması sayesinde Avrupa'da çiftliklerinde girdi maliyetlerini düşürebilmek için ihtiyaç duyulan bu sistemi vazgeçilmez kılan bir diğer özellik de işletim maliyetinin olmamasıdır. Her marka makinaya takılabildiği gibi sistemin kullandığı StarFire 300 EGNOS uydu alıcısı için herhangi bir kayıt ücreti de alınmamaktadır.

Çorlu Tarım Fuarı'nda ilk kez Türk çiftçisinin beğenisine sunulan bu ürün ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Kurulumu ve kullanımı kolay basit ve ucuz bu sistem sayesinde kültivatör, ilaçlama makinası ve gibre serpma gibi geniş ekipmanlar kullanan çiftçilerimiz yüksek seviyede hassas tarım yapabilme imkânına sahip olacakları gibi, ilaç, mazot ve işçilik gibi girdilerden de tasarrufta bulunabilecekler.

Bu rakipsiz kolay kullanıma sahip John Deere GreenStar Lightbar, bu bahar İspanya'nın Galicia kentinde düzenlenen CIMAG Fuarı'nda ve Valladolid'de düzenlenen AGRARIA Fuarı'nda ödül aldı.

'Rehberliğimizle harekete geçin!' sloganıyla ürünün satışına başlayan John Deere Türkiye, Türk çiftçilerinin tarımda teknoloji dünyasının kapısından giriş yapabilmeleri için yetkin satış danışmanlarıyla çiftçilere gerekli rehberliği yapmaya hazır olduğunu göstermektedir. Bu basit ve ucuz çözümle hassas tarım yapabilen çiftçiler isterlerse bu ürünü John Deere'in gelişmiş sistemleri ile yükseltebilirler. Tek yapmaları gereken yetkili John Deere bayilerine gelerek ürün ve sistem hakkında bilgi sahibi olmaktır.

Unutmayın böyle bir sistem sektörde sadece John Deere tarafından sunulmaktadır.

Rehberliğimizle harekete geçin!
Artık rehberlik sistemlerinde yatırımınızın karşılığını almak
A-B-C kadar kolay. GreenStar Lightbar ile üretiminizi memnun olacağınız ölçüde arttırabilir, girdilerinizi düşürebilir ve sis, duman, gece gibi görmenin zor olduğu zamanlarda bile ürünü kullanabilmenin keydini çıkarabilirsiniz. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey kullanıma hazır tek bir kutu içinde gelmektedir. GreenStar Lightbar, StarFire 300 ile filonuzdaki her makinanızda ve her çeşit uygulamanızda hemen kullabilmeniz için kolaylıkla kurulabilir. Ayrıca Lightbar ürününüzü geleceğin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için diğer John Deere ürünleri ile geliştirebilirsiniz.

Çok renklilik?
Çiftliğinizde ne 'RENK' kullanırsanız kullanın,
GreenStar Lightbar & StarFire 300 alıcısı her makineye uyum sağlayacaktır. İhtiyaç duyulan tek şey 12 voltluk bir güç kaynağı...

Müşteri Görüşü
“Çiftliğimde, tarlada iken traktörü yönlendirme problemleri yaşıyordum. Çünkü tarlada kılavuzluk edecek herhangi bir işaret yoktu. GreenStar Lightbar gerçekten bu problemimi çözdü. Herşeyden önce bu kadar kolay kurulması ve kullanılabilir olması beni çok memnun etti. Hem Lightbar’ı hem de uydu alıcısını dakikalar içinde kurabildim ve tarlamdaki ilk gününde bile gelişmeleri görebiliyordum. Üst-üste binmelerin neredeyse %5 oranında önüne geçebiliyor; işçilikten, yakıttan, gübreden ve diğer kullandığım kimyasallardan tassaruf edebiliyordum. Bu ürünün en muhteşem özelliklerinden bir tanesi de herhangi bir makinemden diğer bir makineme kolaylıkla taşıyabilmemdir. – traktörümden, gübre yayıcıma, ilaçlama makinama… Bu ürünü giriş seviyesinde bir çözüm arayan herkese öneririm.”

Karl Hammerschmid, Rhineland-Palatinate (Almanya),Çiftçi

Montaj & Kurulum

A-B-C kadar kolay

GreenStar Lightbar’ın kurulumu ve kullanımı 3 butona basmak kadar kolaydır:

A ve B butonlarına basarak sırayı/referans izini belirlersiniz. C butonuna basarak iz genişliğinizi belirlersiniz (x).

Tanıtım Filmini İzlemek için Tıkla
http://www.deere.com/media/player/tr_tr_mediaplayerpopup.html?divisionName=othercountries/tr/&Video=lightbar_tr&r=1&height=270

Trakya Tarım fuarında aldığım fiyat 2000€'dur...

Ynt: GreenStar Lightbar & StarFire 300 Teknolojisi...

fiyatı ne kadar bu aletin?? ben ilk kez jd 6290 da gormustum kafama takılmıstı fıyat ole ucuk bı rakam deılse almayı dusunurum eger kullanan varsa yorumlarını da beklıyorm örneğin köseli sürmeye entegre oluyo mu??

neuro link=topic=24721.msg203865#msg203865 date=1250099284' Alıntı:
fiyatı ne kadar bu aletin?? ben ilk kez jd 6290 da gormustum kafama takılmıstı fıyat ole ucuk bı rakam deılse almayı dusunurum eger kullanan varsa yorumlarını da beklıyorm örneğin köseli sürmeye entegre oluyo mu??
Fuardaki Fiyatı 2000€ idi...Ama kesin olarak JD bayisinden öğrenebilirsiniz...

Köseli sürmekten kastınızı anlayadım. Ama alet tüm traktörlere uyumludur...

ben telefonla sordun John Deere ' e KDV dahil 2000€ diyorlar. başka sitelerden de araştırdım. Bu sadece düz sıra takibi yapıyormuş. Örnekle anlatmak gerekiyorsa. Tarlayı ilaçlayacaksın diyelim. ilk sıraya getirdin traktörü sırabaşına geldiğinde A butonu var üzerinde ona basıyorsun. Sonra ilaçlamaya başlıyorsın. O sıranın sonuna geldin. Bu sırada GPS sistemi ile uydudan aldığı sinyallerle o sırada makinenin geçtiği her bir noktayı işaretliyor. Sıranın sonunda cihazın üzerinde B tuşuna basıyorsun. B ye bastıktan son ilaçlama makinesini yeni sıraya getiriyorsun. Yani yastık başı dönüşü yapıyorsun. Sonra cihazın üzerindeki C tuşuna basıyorsun. Cihaz senin ilaçlama makinesini genişliğini algılıyor. ikinci ve diğer sıraları giderken birinci sırayı referans alarak birinci sırada izlediğin çizgiyi san üzerindeki ışıkları vasıtasıyle takip ettiriyor. Son ışıklara bakıyorsun. Bilgisayar oyunu gibi direksiyonu kırmızı yanan ışıkların tarafına çeviriyorsun. Bu sayede ilaçladığın yeri birkez daha ilaçlamamış, ilaçlamadan dan da boş bırakmamış oluyorsun. Ben fiyatına göre gayet işlevli ve faydalı bir ürün. John Deere ' in AutoTrac diye de bir ürünü var Türkiye ' ye getirmemişler ama ileride getirirler belki. O sistem biraz daha gellişmişi. Onda direksiyonu sizin yerinize cihaz çeviriyor zaten. Bu manual sadece rehberlik ediyor. Çifçilere işe yaraman hurdaları getirip satmak yerine bu şekilde Avrupa ' nın Amerika ' nında kullandığı ürünleri getirmek faydalı bir iş.

haklı eşeltirinize ben de katılıyorum. Yaptığı işe ve kullanım basitliğine göre fazla geliyor.
Bu ürünü alıp almama terciğimizi yaptığımiz iş çeşidine ve iş kapasitesine göre karar vermekte fayda vardır.

Bir de şu yönünü düşünmek lazım. Buna benzer katma değeri yüksek teknoloji ürünü her ne kadar kullanımı ve işleyişi basit olsada pahalı olurlar. Bunun nedenlerini şu şekilde açıklayayım:
1 - Bu tür ürünler kazandıran ürünler. Yani kendi kendisini amorti eden verimlilik sağlayan ürünler. Siz şimdi bir üretici olsanız böyle bir ürünü tasarladağınızda. Herkese kazanç sağlayan bir ürün tasarladığınız onu çok düşük kârlara satarmıydınız. Ben olsam satmazdın. Neden? Pazarda farklıyım. Benden başka böyle güzel ürün yapan bir marka yok. Bundan kastım rakibim yok istediğim fiyata satarım değildir. Lütfen karıştırmayınız. Ama farklı olmak için harcanan emeğin karşılığını almak ister.
2 - Yukarıdaki yazıları okuduğumda çalışma prensibi ve kullanımı gerçekten basit bir ürün. Şimdi siz de bu kadar basit bir ürünün bu biraz pahalı olmasına soru işareti ile yaklaşıyorsunuz. Ama bence şunu atlıyorsunuz. Bu ürünün işleyişini ve kolay kullanılabilir hâle getirilmesi için harcanan para az olabilir mi sizce? Bir üretici aynı ürünü çok daha ucuza mâl edebilrdi. Ama kullanımı, taşıması, montajı, görünüşü nasıl olurdu bir düşünün. Bu ürünün kolay taşınabilir ağırlıkta olması, kolay kullanılabilir şekilde programlanması ve tasarlanması, montajının kolay hâle getirilmesi... Bunlar hepsi yüksek mühendislik işidir ve ucuza mâl olmaz. Bence John Deere düşük kârlarla bu ürünü veriyordur.

Şimdi bu ürün için ve bu ürünün işimize ve kârlılığımıza kattığı katma değeri düşündüğümüzde 2000 € + KDV ' yi çok yüksek bulabilir miyiz?

Ben Türk çiftçisinin, Türk tarımında bu tür cihazları kullanılabilir seviye ve kapasiteye ulaşmasını yürekten arzuluyorum. Eğer böyle bir kapasite ve geliriniz varsa bu tür ürünleri kullanmaya başlamınızı tavisye ederim. Çünkü John Deere ' in bu ürünün çok daha gelişmişlerini Avrupa ve Amerika pazarında sattığını biliyorum. Bu ürünlerle Avrupalı ve Amerikalı çiftçilerin ne kadar tasarruf ettiklerini ve verimliliklerini ne seviyede arttırdıklarını çok iyi biliyorum. Artık öyle bir seviyeye gelmişlerki sırabaşı dönüşkerini bile otomatik yaparak operatör hatalarını minimuma indiriyorlar.... Umarım John Deere diğer teknolojik ürünlerini de Türkiye ' ye getirir. Ama sonuçta bu işletme kâr amaçlayan bir işletme pazarda böyle bir talebin oluştuğunu görene kadar getireceğini zannetmiyorum.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Beğendiyesiz teşekkürlerinizi esirgemeyin lütfen. Sizden para isteyen yok :) Sadece bir teşekkür...

Defrag link=topic=24721.msg218643#msg218643 date=1254250746' Alıntı:
ben telefonla sordun John Deere ' e KDV dahil 2000€ diyorlar. başka sitelerden de araştırdım. Bu sadece düz sıra takibi yapıyormuş. Örnekle anlatmak gerekiyorsa. Tarlayı ilaçlayacaksın diyelim. ilk sıraya getirdin traktörü sırabaşına geldiğinde A butonu var üzerinde ona basıyorsun. Sonra ilaçlamaya başlıyorsın. O sıranın sonuna geldin. Bu sırada GPS sistemi ile uydudan aldığı sinyallerle o sırada makinenin geçtiği her bir noktayı işaretliyor. Sıranın sonunda cihazın üzerinde B tuşuna basıyorsun. B ye bastıktan son ilaçlama makinesini yeni sıraya getiriyorsun. Yani yastık başı dönüşü yapıyorsun. Sonra cihazın üzerindeki C tuşuna basıyorsun. Cihaz senin ilaçlama makinesini genişliğini algılıyor. ikinci ve diğer sıraları giderken birinci sırayı referans alarak birinci sırada izlediğin çizgiyi san üzerindeki ışıkları vasıtasıyle takip ettiriyor. Son ışıklara bakıyorsun. Bilgisayar oyunu gibi direksiyonu kırmızı yanan ışıkların tarafına çeviriyorsun. Bu sayede ilaçladığın yeri birkez daha ilaçlamamış, ilaçlamadan dan da boş bırakmamış oluyorsun. Ben fiyatına göre gayet işlevli ve faydalı bir ürün. John Deere ' in AutoTrac diye de bir ürünü var Türkiye ' ye getirmemişler ama ileride getirirler belki. O sistem biraz daha gellişmişi. Onda direksiyonu sizin yerinize cihaz çeviriyor zaten. Bu manual sadece rehberlik ediyor. Çifçilere işe yaraman hurdaları getirip satmak yerine bu şekilde Avrupa ' nın Amerika ' nında kullandığı ürünleri getirmek faydalı bir iş.

bu alet guzelde avrupada tarlalar kare yada dıkdortgen gıbı bızım buradakı tarlaların sınırları egrı bugru, yılan gıbı seklı olan var bu alete ılk komutu werdıgımızde, tarla sınırı duz degılse bız a ya bastıgımızda aynı sekılde yonlendırıyor mu ?

green star light bar sistemi düz çalışma prensibine göre çalışıyor. düz hatlara sahip olmayan tarlalarda sizin seçtiğiniz max. ebattaki düzlemde sorunsuz çalışır. bu düzlemin dışında kalan kısımlar sizin insiyatifinizde işlenir.
2000 EURO + kdv geçerli liste fiyatıdır. verdiğiniz parayı sizin kapasitenize göre değişmek şartı ile çalıştıkça amorti eder. kabin ön camı olan her traktörde kullanılabilir.
örnek çalışma prensibi john deere başlığı video larda 5100 R eğitim videosunda var.

bu ürün için uydu kirası gibi ücretler yok.
bu ürün sıra takibi yapamadığınız işlerde faydalı olur. örneğin, ilaçlama, gübre serpme, tırmık çekme, tohum ekme vs. bilhassa gece çalışmalarında çok işe yarıyor. bizzat test ettim. :)

birkaç yıl önce benimde gözüme takıldı, fiyat araştırması yaptım,
john deere bayileri 2000 € dediler.
bende tatmin olmayıp yurt dışında araştırdım, kdv dahil 1143. € fiyat aldım.
cihazı henüz almadım, şimdilik erteledim.
yaptığın işin kapasitesine oranla, kesinlikle çok avantajlı bir cihaz,
birkaç yıl içinde kendini amorti edeceğine inanıyorum...
çoğumuzun yeni aldığı ithal traktörle opsiyon olarak sunulan bu sistemin biraz gelişmiş ekranı filan olan 4500 € civarı fiyatı etkiliyor.
oysa kabaca aynı işlevi, GreenStar Lightbar & StarFire 300 ' ün yapacağına inanıyorum...

bereket. link=topic=24721.msg664146#msg664146 date=1355400971' Alıntı:
birkaç yıl önce benimde gözüme takıldı, fiyat araştırması yaptım,
john deere bayileri 2000 € dediler.
bende tatmin olmayıp yurt dışında araştırdım, kdv dahil 1143. € fiyat aldım.
cihazı henüz almadım, şimdilik erteledim.
yaptığın işin kapasitesine oranla, kesinlikle çok avantajlı bir cihaz,
birkaç yıl içinde kendini amorti edeceğine inanıyorum...
çoğumuzun yeni aldığı ithal traktörle opsiyon olarak sunulan bu sistemin biraz gelişmiş ekranı filan olan 4500 € civarı fiyatı etkiliyor.
oysa kabaca aynı işlevi, GreenStar Lightbar & StarFire 300 ' ün yapacağına inanıyorum...
ben de aynen katılıyorum,hele hele gübre ilaç bu kadar pahalıyken kısa sürede kendini amorti edecektir.Tabi 100-200 dönüm işleyene çok külfet gelir ama 1000 dönümden fazlası için kısa sürede amorti eder bence kendisini