dedemin ford macır mı öle bişey demişti markasını ama bi bakın süper bişey

arkadaşlarım abilerim kaç model oldugunu unuttum ama daha alen tek marşla çalışıp bir yerinde bi sorunu yok sedece hidrolik takımı yok ozamanlar 50 binliraya aldım diyordu ocaklarından dört tekerlekli remork la azmı kömür çekmezdim der anlatırken kimse çıkamıyodu tam yükle ocaklarının rampasını ama benim motorum maşşalah nazar degmesin bi tur dönmezdi tekeri çıkarken boşa yakıtıda çok güzel diyor takımı vardı çekili ekim mibzeri çekili sabanı fln ama tarla işi yapmadıgından sattı şimdi ise sadece ayven gübresi döküyor ellen yükler elle boşaltır türkiyede 6 tane var bunlardan diyor eger bidaha gelmediyse koparatif getirdigini sölemişti adiyin arkadaşlar bu emektara yorum yapmadan çıkmayalım lütfen

Ynt: dedemin ford macır mı öle bişey demişti markasını ama bi bakın süper bişey

Güzel paylaşım. Baya yaşlı kurt. Ağacın gölgesinede çekilmiş. Aslında bu saatten sonra bakımı yapılıp müzeye konsa çok güzel olur.

alipasalierkan link=topic=24737.msg202238#msg202238 date=1249500568' Alıntı:
Güzel paylaşım. Baya yaşlı kurt. Ağacın gölgesinede çekilmiş. Aslında bu saatten sonra bakımı yapılıp müzeye konsa çok güzel olur.
abim öle de dedem onu satarsanız beni öldürün diyor başka bişey demiyor eger motoruma saygı duymazsanız banada duymayın diyor benim canım o sen ne konuşuyosun deyip duruyo bence de aklı abi

emeğine sağlık Sefa.dedenin göz bebeği olmalı.ama çekili işleri nasıl yürüyor hiç bilmiyorum.baya zor olmalı....+ rep

_FaTıH_ link=topic=24737.msg202241#msg202241 date=1249500762' Alıntı:
emeğine sağlık Sefa.dedenin göz bebeği olmalı.ama çekili işleri nasıl yürüyor hiç bilmiyorum.baya zor olmalı....+ rep
arkadaşım sadece ayvan gübresi döküyor başka iş yapmaz bide yazın ot saman çekr okadar 70 küsür yaşında ama halen daha elle yükler elle boşatır

nforcer link=topic=24737.msg202244#msg202244 date=1249501096' Alıntı:
paylaşım için sağol..dedenin ilk motoru olsa gerek...
ilk ve son motoru olucagını sölüyor sıfır almamış bizim komuşu köyden bi adam üstünde ölünce tutmamış babaları çıkarmışlar elden oda dedem almış senelerdir kullanır

tümosancı sefa link=topic=24737.msg202248#msg202248 date=1249501223' Alıntı:
ilk ve son motoru olucagını sölüyor sıfır almamış bizim komuşu köyden bi adam üstünde ölünce tutmamış babaları çıkarmışlar elden oda dedem almış senelerdir kullanır
her motor o kadar dayansa keşke...

nforcer link=topic=24737.msg202252#msg202252 date=1249501350' Alıntı:
her motor o kadar dayansa keşke...
seneler önce 50 binliraya aldım diyor yannış atırlamıyorsam ah canlı bire bir konuşma şansınız olsa ne hikayeleri var motor üstünde geçen iki dayımda üstünde büyümüş armandan armana koşarlarmış kasnaklı ama şuan kullanmıyor kasanagını ama biraz boy bakım istiyor onuda yaptırmoyr böle aldım diyor böle gidicek diyor çok ta bakar malına dış görünüş degil motor kısmına

Paylaşıma teşekkürler..1993 yılında çalıştığım kömür işletmesinde vardı bundan Fordson Major...Sadece tankerle yolları sulardık.. marş yoktu..rampaya bırakır ve salardık..vites kolu solda, debriyaj pedalı sağdaydı..gaz pedalı yoktu ve el gazı destere dişi gibi tırtırlı bir çubuktu..blok çatlamıştı ve her tarafı dikişliydi...yinede çalışırdı..

nailyetek link=topic=24737.msg202289#msg202289 date=1249504327' Alıntı:
Paylaşıma teşekkürler..1993 yılında çalıştığım kömür işletmesinde vardı bundan Fordson Major...Sadece tankerle yolları sulardık.. marş yoktu..rampaya bırakır ve salardık..vites kolu solda, debriyaj pedalı sağdaydı..gaz pedalı yoktu ve el gazı destere dişi gibi tırtırlı bir çubuktu..blok çatlamıştı ve her tarafı dikişliydi...yinede çalışırdı..
bu bahsetigin gibi degil bunu solda debriyaz sagda fren gaz el gazı kasnak sagda solda marş kolu öle işte