2010 MODEL UZELLER GÖRÜCÜDE

Ynt: 2010 MODEL UZELLER GÖRÜCÜDE

****uzel*** uzel makina sanayi a.s. ' nden gelen yazi: grup sirketlerimizden
, uzel corporation nv ' den gelen aciklama asagida verilmistir.
uzel corp n.v. polonya ' nin ilk sanayii sirketlerinden olan ve
pazari nin en buyuk traktor ureticisi ursus ' un yuzde 51 ' lik hissesini
satin aldi. uzel corp. onumuzdeki 3 yil icinde polonya ' daki pazar
payini artirmayi hedefliyor. polonya devletine ait, kamu sirketi
bumar group bunyesinde bulunan ursus ltd. iki yildan bu yana
ozellestirme kapsaminda bulunuyordu. aralarinda, almanya, irlanda,
fas ve malezya gibi ulkelerin bulundugu cesitli ulkelere ursus
markasiyla traktor ve tarim makina- lari ihracati yapan ve polonya ' nin
ilk sanayii sirketleri arasinda yer alan ursus ltd. bugune kadar
1.5 milyon adet traktor uretti. 2006 yili sonunda on anlasmasi
imzalanan ve bugun polonya ' da gerceklestirilen bir torenle nihai
imzasi atilan satin alma ile uzel corp. onumuzdeki 3 yilda polonya
basta olmak uzere hedeflenen tum ulkelerde pazar payini artirmayi
planliyor.

Massey Ferguson lisansıyla 1961 yılından bu yana üretim yapan Uzel, kendi markasıyla ürettiği ilk traktörünü, ' BurTarım 2009 Fuarı ' nda tanıttı.

Uzel Yönetim Kurulu Başkanı Önder Uzel, Türk traktör üreticisinin yıllarca lisans anlaşmalarıyla üretim yaparken, artık lisans anlaşması için uluslararası firmaların teklif getirdiğini belirtti.
Uzel, 47 yıllık bilgi ve tecrübelerini artık Uzel traktör markası için sarf edeceklerini kaydederek, şu bilgileri verdi:

' ' Türkiye genelinde 80 bayimiz ile satış ve satış sonrası hizmetlerimizi kusursuz yerine getiriyoruz. Fuarda Uzel standını ziyaret edenlerin yoğunluğunun da markamıza olan güvenin en güzel göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Aylık üretim kapasitemizle pazar liderliğine yakın seyir izliyoruz. Hedefimiz, önümüzdeki yıl yurt içinde pazar liderliğine yükselmek ve yurt dışında da satış ağının geliştirilmesini sağlamak. ' '

Arkadaşlar yanılıpda çakma MF almayın eski Uzel-MF traktörlerinin aynısını Uzel üretiyor.MF ise taklitlerini hindistandan getiriyor.Görüntü kaporta aynı ama motor ve şasi kalite düşük.MF ile Uzel ayrıldıktan sonra böyle oldu.Şimdi yeni gelen MF 240 lar ve diğer modeller hint malı.2.el değeri çok düşük.eskiden 16 milyara satılan tafeler MF tarafından kırmızıya boyandı şimdi 25 milyara çifciyekakalanmaya başlandı.Taklitlerinden sakının diyorum.

hacimmet link=topic=24744.msg277337#msg277337 date=1274870774' Alıntı:
tavuğu kesmek değil altın yumurtalarını almak mantıklı ama iyi niyeti suistimal etmemeli uzel sahipleri.
Kardeş ne demek istedin anlayamadım.Konuyla ilgisi nedir?Burada iyiniyetliler kim,Uzel sahipleri ile onların ilşkisi ne?

sayın uzelfan cı arkadaşım uzelle veya baytrakla nekadar yakınlığın var bilemem uzel traktörlerini burada çok
met etmişsin bende şuan bir 398 kullunıcısıyım ve bugüne kadar uzelin ürettiği 3 adet traktörünü kullandım
hepsindende memnun kaldım ve bulunduğum köyün % 40 fergusoncudur geçen hafta tekirdağ-karaevli fuarına gittik
uzelin sıtantına uğradık 288 4x4 kabinli,kılimalı traktörün fiyatını sorduk 70.000 tl hattatın sıtantına gittik A78
kabinli.kılimalı yeni moli 57.000 tl bu fiyat farkıyla biz nasıl uzel alalım bu traktörlerin ikiside yerli üretim
ikisindede aynı motor var hattatla anlaştı arkadaşlar önümüzdeki hafta teslim edecekler traktörü
birde 3000 serisi traktörlerde şanzumanda vites sayıları arttırılmaz ise (16+16 gibi) trakyada pek satılacağını
sanmıyorum ve fiyatları avrupa traktörler ile neredeyse aynı.

bartu link=topic=24744.msg278670#msg278670 date=1275585160' Alıntı:
sayın uzelfan cı arkadaşım uzelle veya baytrakla nekadar yakınlığın var bilemem uzel traktörlerini burada çok
met etmişsin bende şuan bir 398 kullunıcısıyım ve bugüne kadar uzelin ürettiği 3 adet traktörünü kullandım
hepsindende memnun kaldım ve bulunduğum köyün % 40 fergusoncudur geçen hafta tekirdağ-karaevli fuarına gittik
uzelin sıtantına uğradık 288 4x4 kabinli,kılimalı traktörün fiyatını sorduk 70.000 tl hattatın sıtantına gittik A78
kabinli.kılimalı yeni moli 57.000 tl bu fiyat farkıyla biz nasıl uzel alalım bu traktörlerin ikiside yerli üretim
ikisindede aynı motor var hattatla anlaştı arkadaşlar önümüzdeki hafta teslim edecekler traktörü
birde 3000 serisi traktörlerde şanzumanda vites sayıları arttırılmaz ise (16+16 gibi) trakyada pek satılacağını
sanmıyorum ve fiyatları avrupa traktörler ile neredeyse aynı.

Arkadaş öküzün altında buzağı arama benim uzelle yada baytrakla ilişkim yok.Sen nasıl Hattatı beğendiğini yazıyorsan bende uzeli beğendiğimi yazarım .Senin mantığınla sende Hattat bayisimisin?
Gelelim Uzelle Hattatı kıyaslamana.Hattat ucuz çin işi hind işi parça kullanıyor aldıktan sonra dikkat et boyası yağmurlu havalarda akmasın?İç pazara farklı ihracata farklı mal veriyor.Hiç kimse daha kalitesiz üretmeden daha ucuza mal veremez?
'Pahalıdır vardır bir hikmeti ucuzdur vardır bir illeti'Bunuda unutma.Piyasada doğan görünümlü şahinde var ,Gerçek doğanda.Tavsiyem Doğan görünümlü şahin almayın.

93 den bu tarafa uzel 285 s kullanıyorum cok güzel motor motoru asla kötülemem ama işcilik oldukca pasif kalmış 2 sefer rektefe 3 sefer hidrolik ön teker hidroligi yarım hidrolik oralrda bişeyler var pim falan yerleri genişliyor demir erezyonu oluyor boşluk yapıyor arka cantları göbekten kırılıyor cuvataların oldugu yerden elektirk tesisatı param parca şimdi direk aküden alıyoruız elektirigi yapılıyor hemen bozuluyor hidrolik kolundan yan zencirine kadar her şeyini degiştirdim babam eski perkinsci ondan duruyor yoksa anında satacam hatta 1 hafta önce falan evdebahcede ekilecek yerleri hazırlıyordum debryaj koptu hic ummadıgınız bi yerden agaca vurdum degişik marka 3 tanede traktör kullanıyorum en pasif kalanı arıza rekortmeni 285 sulu tarım yapıyorum ekipman biraz kalabalık avuclamalı pancar kepcesinde filan arkası koptu geldi düştü kepce allahtan kimse yoktu altında bişi olaydı kurşunluycaktım motoru daha neler neler

dolcevita link=topic=24744.msg278709#msg278709 date=1275636726' Alıntı:
93 den bu tarafa uzel 285 s kullanıyorum cok güzel motor motoru asla kötülemem ama işcilik oldukca pasif kalmış 2 sefer rektefe 3 sefer hidrolik ön teker hidroligi yarım hidrolik oralrda bişeyler var pim falan yerleri genişliyor demir erezyonu oluyor boşluk yapıyor arka cantları göbekten kırılıyor cuvataların oldugu yerden elektirk tesisatı param parca şimdi direk aküden alıyoruız elektirigi yapılıyor hemen bozuluyor hidrolik kolundan yan zencirine kadar her şeyini degiştirdim babam eski perkinsci ondan duruyor yoksa anında satacam hatta 1 hafta önce falan evdebahcede ekilecek yerleri hazırlıyordum debryaj koptu hic ummadıgınız bi yerden agaca vurdum degişik marka 3 tanede traktör kullanıyorum en pasif kalanı arıza rekortmeni 285 sulu tarım yapıyorum ekipman biraz kalabalık avuclamalı pancar kepcesinde filan arkası koptu geldi düştü kepce allahtan kimse yoktu altında bişi olaydı kurşunluycaktım motoru daha neler neler
Arkadaşım bu kul yapısı ,17 yıllık traktörden bahsediyorsun.Bu Motorların ömrü insanda olduğu gibi 70-80 yıl değil.Ayrıca beğenmek benim hakkım olduğu gibi beğenmemek de senin hakkın.Türkiye yollarında 700.000 adet Uzel traktör var.Bu sayı herşeyi anlatıyor.

Uzelfan link=topic=24744.msg278705#msg278705 date=1275633262' Alıntı:
Arkadaş öküzün altında buzağı arama benim uzelle yada baytrakla ilişkim yok.Sen nasıl Hattatı beğendiğini yazıyorsan bende uzeli beğendiğimi yazarım .Senin mantığınla sende Hattat bayisimisin?
Gelelim Uzelle Hattatı kıyaslamana.Hattat ucuz çin işi hind işi parça kullanıyor aldıktan sonra dikkat et boyası yağmurlu havalarda akmasın?İç pazara farklı ihracata farklı mal veriyor.Hiç kimse daha kalitesiz üretmeden daha ucuza mal veremez?
'Pahalıdır vardır bir hikmeti ucuzdur vardır bir illeti'Bunuda unutma.Piyasada doğan görünümlü şahinde var ,Gerçek doğanda.Tavsiyem Doğan görünümlü şahin almayın.
şahin in doğanın modası geçeli 10 yıl oldu uzelde hala 10 yıl öncesinin traktörlerini üretiyor kalitesine bir diyeceğim yok ama yenilik yapması gerekiyor, köyde 2adet hattat var yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorlar o traktörlerin sahipleri memnun olduğu için arkadaş hattatı
tavsiye etti vede fiyatından. ama benim uzel ile sorunum 3,105 12 ileri 4 geri vitesli 108 hp lik bir traktörün kullanışlı olmadığını
görüyorum bunun için 100-110 hp lik bir traktör alsam kesinlikle uzel 3.095 veya 3.105 in fiyatını bile sormam.

uzel de ne ben alacam adam traktörün ne diyecek bende uzel diyecem adam hiç duymadım diyecek ve nh td80d 4x4 ve defransiyel kilidi lift dügmeli kabin işciligi süper uzelin 288g burda inceledim işcilik berbat mf288 alrım uzelin hiçbir motorunu almam mf firmasına kazık atan kendi bayisine kazık atan adamlardan herşey beklenir motor yapmayı mf den ögrendi mf nin aynı motorunu uzel yapıştır yolla okadar biliyorsa erkuntgibi kendi modelini üretsin

ceksparow-1986 link=topic=24744.msg280356#msg280356 date=1276451292' Alıntı:
uzel de ne ben alacam adam traktörün ne diyecek bende uzel diyecem adam hiç duymadım diyecek ve nh td80d 4x4 ve defransiyel kilidi lift dügmeli kabin işciligi süper uzelin 288g burda inceledim işcilik berbat mf288 alrım uzelin hiçbir motorunu almam mf firmasına kazık atan kendi bayisine kazık atan adamlardan herşey beklenir motor yapmayı mf den ögrendi mf nin aynı motorunu uzel yapıştır yolla okadar biliyorsa erkuntgibi kendi modelini üretsin
Uzel markasını Türkiye ' de herkes bilir.Ancak görmek istemeyen görmez.Bakar ama görmez.Uzelin diğer ismi reşat altınıdır.Bu isim 2.elde kolay alınıp satılmasından gelir.

ereglili42 link=topic=24744.msg281848#msg281848 date=1277237806' Alıntı:
uzelden hiçbişe olmaz malına sahip cıkmayandan ne beklenir
Arkadaşım bilir bilmez karnından konuşma.Uzel zor bir dönemden geçti şimdi küllerinden doğuyor.% 100 türk şirketi.Türk milleti uzele sahip çıkıyor.

Uzelfan link=topic=24744.msg281894#msg281894 date=1277275366' Alıntı:
Arkadaşım bilir bilmez karnından konuşma.Uzel zor bir dönemden geçti şimdi küllerinden doğuyor.% 100 türk şirketi.Türk milleti uzele sahip çıkıyor.
nerden biliyon bilmeden konuştugumu uzel dedigin sahtekarın önde gideni ben bir cifçi olarak konusuyorum benım aldıgım malı uzel cıkardıysa sahip cıkacak kardesım koca fabrıkaya ne olurdu ılgılense parca gonderseydi...ama yok dedilerki senın motorda massey ferguson yazıyor o baksın...ama uzelin cıkardıgı en sonkı model olan 288 gold massey fergusoon uzel adında...ne kadar aradıksa da servisle beraber kımse takmadı b izi..ama boyle olmaması lazımdı..benım traktorun alındıgından sonra fabrıka kapandı ...sure zarfında garantıden yaralanamadık hep acılsında uretıme baslasında bakacaz dendi bos cıktı...acıldıktan sonrada yıne bır suru sey uydurdular massey ferguson baksın dıye hep mahane işte..anlayacan uzel fan uzel boyle cıfcıyı magdur ederse uzelle cıfcı calısmaz calısmazda ...cıfcı uyandı..onumde degısırsem traktorumu massey le devam.nede olsa massey ferguson....uzele kime soyluyorsan kımle irtibattaysan dedıklerımı bır bır ılet sizden uzel bitti de...cifci icinnn..

arkadaşlar aranızda hiç uzel traktör alan varmı? ben trakya da daha uzel traktör alanı hiç
duymadım, bir zamanlar trakya nın %35 uzel üretimi traktördü ne olduda bir yıldır fiyatını
bile soran yok.