Fiat 70-56DT ve 7li Patlatma (çizel) ve yakıt ölçümü

3 hafta kadar önce çektiğim bir videoyu paylaşmak istiyorum. O gün traktörün yakıtını da ölçme fırsatım oldu. Dolu depo ile yola çıktık, 50 dekar yer işledik ve geri döndüğümüzde depoyu tamamladık. Toplam 40 litre mazot harcamışız. Tabi bunun içinde gidiş-geliş 50 dakikalık yol da var.

Yerler biraz kuruydu. Özellikle bazı vatandaşlar yolda su durduğu için tarlanın kenarından geçerek çiğnemişler, o bölgeyi karıştırıken 2 tane M20 ayak civatasını, 2 tane de M14 emniyet civatasını kopardık.

http://www.izlesene.com/video/arabalar-70-56/1067713

Ynt: Fiat 70-56DT ve 7li Patlatma (çizel) ve yakıt ölçümü

Teşekkürler Fatih. Daha derine salsam oldukça zorluyor aslında traktörü. Bunun şanzımana pek güvenmiyorum, bir kez dağıttık, şimdi de geri viteste garip sesler çıkarmaya başladı. O yüzden fazla zorlamak istemiyorum, kimseye bişey kanıtlamaya gerek yok :)

_FaTıH_ link=topic=24799.msg202815#msg202815 date=1249684149' Alıntı:
emeğine sağlık abi.hiç zorlamadan gidiyor. + rep

erkunt yöneticileri bunu düşünmeli kendi muhendislerine şimdiye kadar maliyetine hatta daha asagı vermeleri gerekirdi... yapacakları en iyi işte bu olur gelişme acısından.. fabrikada bekletecegine traktörle yatıp kalkmalı calışanlar kullanmalı arızasıını hatasını acıgını görmeli önce kendileri kullanmalı.. tabi burda ersan beyin bi kabahati yok hersey duygusal :) fabrikanın destek olması gerek...çalışanlarına imkanlar sunması gerek reklem acısındanda...

Güzel paylaşım Ersan abi. 70-56 ' da iyi gidiyor. Zaten salsan salsan daha 1 karış salarsın oda kuru toprakta zorlar. Aslında fuara gelen traktörlerden getirip tarlaları sürseydin iyi olurdu. Tarla günü düzenlerdiniz...:D

zaten anızda daha derin sürmek her motoru zorlar buna şükür 70-56 işini biliyor paylasım için teşekkürler

Güzel paylaşım Ersan abi...70 ' i tavşan 1 ile kullanıyorsun galiba, iyi gidiyor kerata. Geçen yıl bende biraz patlatma çektim, o civatalarla az uğraşmadım :)

ÖZzGÜR link=topic=24799.msg205437#msg205437 date=1250545246' Alıntı:
Güzel paylaşım Ersan abi...70 ' i tavşan 1 ile kullanıyorsun galiba, iyi gidiyor kerata. Geçen yıl bende çektim biraz patlatma o civatalarla az uğraşmadım :)
gel bide bana sorr her taşta kökte kırılıo
birde bikeresinde kökünden aya kırmıştım 100 kağat :D

Güzel paylaşım..Ersan bey..70-56 güzel gidiyor..bahsettiğin yakıt miktarıda çok ekonomik..ne yapsam acaba 265 s yi harcasammı...ısınmaya başladım bu 70-56 lara...

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

70-56 nın yakıtı ve çekişi fena sayılmaz. Hidrolikleri de gerçekten iyi, kaldırmam dediği bişey görmedim şimdiye kadar. Ama dediğim gibi şanzımanı motora göre zayıf kalıyor. Bildiğim kadarıyla 480 S8 şanzımanı ile neredeyse aynı, tabi 640la da. Dolayısıyla bazı dişlileri arıza verebiliyor. Geçen senelerde aniden takviyeden atmaya başlamıştı, 1000 lira kadar masraf çıkarmıştı. Geçen yaz da sulamada çalıştırdık bir süre, o zamanda beri geri viteste garip sesler çıkarmaya başladı.

70-56dan ziyade 70-66 öneririm meraklılara. Sonuçta onda da 80-66 şanzımanı olduğu için şanzıman konusunda sorun yaşamazsınız. Vites seçeneği de bol. 70-56 ' da ise ağır işler için sadece 2 vites var ( takviye 4 ve hızlı 1). Takviye 1, 2 ve 3ü hiç kullanmıyoruz. Bir de yolda gerçekten çok yavaş, steyrlar yolda beni öyle bir solluyor ki anlatamam.

nailyetek link=topic=24799.msg205600#msg205600 date=1250612401' Alıntı:
Güzel paylaşım..Ersan bey..70-56 güzel gidiyor..bahsettiğin yakıt miktarıda çok ekonomik..ne yapsam acaba 265 s yi harcasammı...ısınmaya başladım bu 70-56 lara...

ersanakyai link=topic=24799.msg205607#msg205607 date=1250615900' Alıntı:
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

70-56 nın yakıtı ve çekişi fena sayılmaz. Hidrolikleri de gerçekten iyi, kaldırmam dediği bişey görmedim şimdiye kadar. Ama dediğim gibi şanzımanı motora göre zayıf kalıyor. Bildiğim kadarıyla 480 S8 şanzımanı ile neredeyse aynı, tabi 640la da. Dolayısıyla bazı dişlileri arıza verebiliyor. Geçen senelerde aniden takviyeden atmaya başlamıştı, 1000 lira kadar masraf çıkarmıştı. Geçen yaz da sulamada çalıştırdık bir süre, o zamanda beri geri viteste garip sesler çıkarmaya başladı.

70-56dan ziyade 70-66 öneririm meraklılara. Sonuçta onda da 80-66 şanzımanı olduğu için şanzıman konusunda sorun yaşamazsınız. Vites seçeneği de bol. 70-56 ' da ise ağır işler için sadece 2 vites var ( takviye 4 ve hızlı 1). Takviye 1, 2 ve 3ü hiç kullanmıyoruz. Bir de yolda gerçekten çok yavaş, steyrlar yolda beni öyle bir solluyor ki anlatamam.

abi çok objektif bi açıklama olmuş iyilerin yanında sorunlarıda yazmışsın sana şanzıman yönünden katyorum abi motor biraz büyük geliyor şanzımana paylaşım için tekrar teşekkürler abi

CIVATAR MİLİM MİLM GİRSİN OZMAN KOLAY KOPARMAZ DİĞER TÜRLÜ HAFİF BOŞLUKTA DEVAMLI VURMA YAPIP KOPARIR
:)

abi gayette güzel batmış önemli olan yazın ve sonbaharda kışın yağan yağmuru ve kar suyunu toprağın rahatça içine allmasını sağlamak onuda gayet güzel yapıyor.bizde 9 lu çekmiştik tarlaya.ha birde geçen STEYR abi