7066 ya kaçlı mibzer uygun?

Ynt: 7066 ya kaçlı mibzer uygun?

seyyahkacak link=topic=24887.msg203614#msg203614 date=1250016399' Alıntı:
Arkadaşlar 7066 ya mibzer alıcaz, kaçlı mibzer uygundur 18 lliyle rahat çalışabilirmiyiz?
Slm. Valla arkadaşım; 16 lı dan aşağı almada kaçlı alırsan al..tabiki arazinin meyilli veya arazi yollarının genişliğinide göz önünde bulundurmak lazım..mesela bende 14 lü var 240 s varken ekim de hiç zorluk çıkarmıyordu..teker izini takipet yeter..şu an 265 s var aynı mibzerde teker izinin için den yürümek gerekiyor ve buda çok zorluk veriyor..bilhassa yan yerlerde mibzer aşağı kaydığından devamlı açık bırakıyor..

seyyahkacak link=topic=24887.msg203614#msg203614 date=1250016399' Alıntı:
Arkadaşlar 7066 ya mibzer alıcaz, kaçlı mibzer uygundur 18 lliyle rahat çalışabilirmiyiz?

bizde 24lü mibzer var bayırlarda falan iyi çekiyor çift çeker
aynı mibzeri bizim 285ede takıyoruz tek çeker oda iyi çekiyor zorladığı yerde pehlivan çeki kullanıyoruz canavar gibi oluyor...

hemserim bende kayseriliyim sana tavsiyem 20 likten asagı alma tavsiye etmem sonuçta sen bu işi yapıyorsun ilerde degişirsin traktörü felan birde ekipan için ugraşma sana tavsiyem bozkurt ben bu yıl aldım baya hoşuma gitti hem eskiyide alıyorlar bir düşün istersen atalarımız bir lafı vardır öküzün büyük olsun çekmezse yine çekmesin derler :D :D :D

ferguson38 link=topic=24887.msg221020#msg221020 date=1255157559' Alıntı:
hemserim bende kayseriliyim sana tavsiyem 20 likten asagı alma tavsiye etmem sonuçta sen bu işi yapıyorsun ilerde degişirsin traktörü felan birde ekipan için ugraşma sana tavsiyem bozkurt ben bu yıl aldım baya hoşuma gitti hem eskiyide alıyorlar bir düşün istersen atalarımız bir lafı vardır öküzün büyük olsun çekmezse yine çekmesin derler :D :D :D

Bozkurt Polatlı malı güzel makina ama Eker-Mak ' ın yerini tutmaz...

POYRAZLI SALİH link=topic=24887.msg221379#msg221379 date=1255289644' Alıntı:
Bozkurt Polatlı malı güzel makina ama Eker-Mak ' ın yerini tutmaz...
Bozkurt kullanıyorum.. 2000 yılından bu yana.. Fakat işçilik kısmı Eker-mak a göre zayıf.. Özen gösterilmemiş.. Bence de Eker-mak Polatlı mibzer leri içinde 1. kalite..

Motor tek çeker arazi meyilliyse 18 belki 16 çift çekerse 18liyle sıkıntı çekmezsin.Şakalak öneririm her koşulda,yeni mibzerini çok sevmedim ama yine de işçiliği güzel.Ekermak da tavsiye ederim,ama bozkurtu es geç.Bozkurt mibzer yaramaz bence,ne ekimi düzgün ne de işçiliği.Çok kısa sürede ölüyo mibzer...

nailyetek link=topic=24887.msg221389#msg221389 date=1255290759' Alıntı:
Bozkurt kullanıyorum.. 2000 yılından bu yana.. Fakat işçilik kısmı Eker-mak a göre zayıf.. Özen gösterilmemiş.. Bence de Eker-mak Polatlı mibzer leri içinde 1. kalite..

Eker-Mak gerek mibzeri gerek Römorku gerekse diğer ekipmanlarıyla 1 numara
Eker-Makın 13lü kazayağını gördüm patlatma gibi bişey TL 100A çekemedi TM 130a taktılar
15li kazayağından daha geniş...

arkadaş senin arazi durumunu bilmem bu yüzden bendede aynı traktör var tek çeker 20li tarımöz kullanıyorum çekemediği olmadı olamazda mibzer traktörü fazla eğimli arazi olmadığı sürece yormaz 22li de kullanabilirsin bu senin arazi koşullarına tarla yollarına göre değişir.
ben kendi mibzerimle eskiden kalma sulama kanallarının olduğu sulak arazide zorlanıyorum köprüler eskiden yapılmış küçük zar zor geçiyoruz yolda çok gezecelsen hem hidrolikli hemde çekili tip tavsiye ederim

ben 17 li kullanıom 70 66 2wd ve td75 4wd de tekirdağ hayrabolu yapısı yıldırımlar marka
ideal bi makina

arkadaşım yollarınız genişsse tarlalar arasındaki yollar agaclık falan degilse buyuk al.. eger yollar darsa v.s 16 veya 18lik al.. mibzeri 240 bile çeker düzde.. ama yer bayırsa yuk traktöre binmediginden patinaja düşürür traktörü.. kollara takılma yerleri olan mibzer alırsan bayırda kollara takarsın cekmeme gibi bi sorun olmaz.. bence en iyi mibzer markası özdöken dir kesinlikle tavsiye ederim.. biz 10 yıldır kullanıyoruz gecen yıl sıfır yine özdöken aldık. şakalakta var eniştemde fakat şakalakta hidrolik kollarına takamıyorsun cekmedigi yerde..orta kolu takacak yer bırakmamışlar.. özdöken cok guzel ve kullanışlıdır.. her iş bitiminde ekim sezonu bitince yıkayıp mazotlarsan yıllarca sorunsuzca çalıştırırsın.. tabi her çalıştıgı gunde işe baslamadan yaglamalısın..

bak bizim fıat 70-56 var tek çeker 22 mibzer takıyoz hiç daralmadan çekiyo düz 1 le ama bizim tarlalar düzlük hiç bayır yok ona göre al ama 20 den aşşa alma