baltacılardanız

arkadaşlar size başımıza gelenleri anlatmak istiyorum biz süpürge denen illeti ekeriz pek bilmezsiniz bu sene fiyatlan bayağı bi yükseldi 3 liraın üzerini gördü ve sevinçten uçuyordum neden yüksek fiyata satıp bayağı bi rahatlayacaktım neyse süpürgeleri hazırladık demede koyduk not sadece biz değil bu bizim köy içinde geçerli neyse süpürgeciler gelip gitmeye mal aramaya başladı derken birden fiyatlar düşmeye başladı 2.80-2.50-2.10 gibi neyse devam ediyoruz bizim köyden adını vermiyeyim biri var süpürgeci getiriyor köye ve birazda süpürgecilerden yana kalıyor bunlar sırf fiyatlar düşsün diye kendi süpürgesini ve en yakın dostlarınınkileri ucuzdan veriyor nedense onunda işine geliyor süpürgenin ucuzlaması (kendide süpürge ekiyor) tabi bizim köy buna bayağı bi kızıyor hele hele babam bizim köyde aramıda konuşuyoruz kahvelerde her kes şartlanmış 3 liradan aşağı süpür vermiyeceğiz verenlere zaten kızıyoruz(istisnalar hariç durumu kötü olanlar zorunluluktan verenler) benim meksatım sizi uyarmak arkadaşlar eğer süpürge ekeniniz varsa 3 ten aşağı ne olur vermiyelim bu sene süpürgeciler çok kazanıyor bizden ucuz alıyormuşlar sonra pahalı satıyomuşlar kulağınız delik olsun baltacılar süleymaniyeliler süpür geci tokatlamış dövmüş diye duyarsanız sakın şaşırmayın adapazarı bursa tekirdağıda bırak artık ünümüz doğuya kayacak köylümün sinirleri çok bozuk arkadaşlar haberiniz olasun

köyümüzün zaten baltacılar diye adı çıkmıtı şimdide süpürgeciler olacak zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D

Ynt: baltacılardanız

İlginç...herkes sizin gibi hemfikir olsa....varya ihya olurduk şimdi....bak şimdi sana bi örnek vereyim..geçen yıl gübre 100 tl.(50 kg.Dap) peki hükümet nerdeydi..? niye demedi; ya arkadaşım bunu maliyeti ... tl. diye..serbest piyasa dediler geçiştirdiler..bu yıl dedi; Anadolu Durum buğdayının taban fiyatı 55 krş..güzel.... ülkemizin 3 te 1 ini gezdim daha böyle bir buğday çeşidini ne duydum nede gördüm..gören varsa lütfen paylaşsın..derken hasat geldi, verimler düşük, ofiste sıra..kılçıklı bezostia yı 49 krş a alıyo ve kesinti falan 43 krşa kadar düşüyo..piyasada ise 39 kuruş en iyi buğday..şu anda gübre (50 kg.Dap) 35 Tl. oldukçada piyasada çok..kim kimi destekliyor anlayamadım..sanki bana; ' sindirme politikası ' uygulanıyor gibi geldi..ne dersiniz..? olabilirmi..?

Ynt: baltacılardanız

nailyetek link=topic=24959.msg204742#msg204742 date=1250337536' Alıntı:
İlginç...herkes sizin gibi hemfikir olsa....varya ihya olurduk şimdi....bak şimdi sana bi örnek vereyim..geçen yıl gübre 100 tl.(50 kg.Dap) peki hükümet nerdeydi..? niye demedi; ya arkadaşım bunu maliyeti ... tl. diye..serbest piyasa dediler geçiştirdiler..bu yıl dedi; Anadolu Durum buğdayının taban fiyatı 55 krş..güzel.... ülkemizin 3 te 1 ini gezdim daha böyle bir buğday çeşidini ne duydum nede gördüm..gören varsa lütfen paylaşsın..derken hasat geldi, verimler düşük, ofiste sıra..kılçıklı bezostia yı 49 krş a alıyo ve kesinti falan 43 krşa kadar düşüyo..piyasada ise 39 kuruş en iyi buğday..şu anda gübre (50 kg.Dap) 35 Tl. oldukçada piyasada çok..kim kimi destekliyor anlayamadım..sanki bana; ' sindirme politikası ' uygulanıyor gibi geldi..ne dersiniz..? olabilirmi..?

abi buğday hakkında söylediklerine katılıyorum zaten seneye çok buğdapy ekmemeyi diğer alternatif ürünlere yönelmeyi pilanlıyoruz yani abi akıl var mantık var zarar ettiğim birşeyi niçin ekeyim ancak un yaptırmalık kadar ekeceğiz bilemiyorum abi belki öyle bir politika vardır ama çiftçiyi çok zor durumlarda bırakıyorlar yani işimiz mafff abi yorumun için saol abi