styer 8073 harman

Ynt: styer 8073 harman

ağır abi link=topic=24983.msg205112#msg205112 date=1250455289' Alıntı:
hala bu işlerle uğraşanlar gunumuzde var demek
Evet maalesef demek zorundayım..komşu köylerde oldukça fazla..alanlar çok seviniyor, ben onların adına üzülüyorum..Birde bana; ' ya Nail durumunuz o kadar iyi, bir gezer patoz alamadın... ' demeleri yokmu yaa...

sağolasın hemşerim bu benim harman işi değildi bizim dayının 80_85 römork saman attı bu sene maşallahda dediğin gibi mazot harcaması ve çok emek bu işler, bende biçere verdim geçen yardıma gidince çekmiştim... yorumlarınız için alk-*s

bız hala bu yöntemle potoz yaparız döver bıçer sokmayız saftlı patozlarla yaparız saman bızım için değerlı balya yok bızım buralarda arazı yapımızda düz döver bıçer bır sene bıçtı kımse memnen kalmadı yuksek bıçıyo saman çıkmyıo dıe sıze göre zor iş bize göre zevklı bı iş

suleymanjd link=topic=24983.msg205654#msg205654 date=1250621074' Alıntı:
bız hala bu yöntemle potoz yaparız döver bıçer sokmayız saftlı patozlarla yaparız saman bızım için değerlı balya yok bızım buralarda arazı yapımızda düz döver bıçer bır sene bıçtı kımse memnen kalmadı yuksek bıçıyo saman çıkmyıo dıe sıze göre zor iş bize göre zevklı bı iş
Benim size tavsiyem; eğer tarlalarınız 3 dekardan büyük ise ve iyi tesviye yapıyosanız iyi bir biçerdöver sahibiyle ssezon öncesi anlaşın ve biçtirin..balya makinasıda eğer biçer sahibinin olursa ki(zaten parayı balya makinası kazanıyor, biçer sadece iş veriyor) memnun kalacaksınız..birde her işin bir maliyeti var..mesela iyi arazilerde dekarı 7 tl ye biçiliyosa sizin mutlaka 9 tl gibi bir para vermeniz gerekir..zevkli olacağını hiç zannetmiyorum.. 1985 yılından 2001 yılına kadar hem biçme işi hemde patoz işi yaptım...beni görsen 48 yaşında falan sanırsın..

memory43 link=topic=24983.msg205641#msg205641 date=1250618793' Alıntı:
sağolasın hemşerim bu benim harman işi değildi bizim dayının 80_85 römork saman attı bu sene maşallahda dediğin gibi mazot harcaması ve çok emek bu işler, bende biçere verdim geçen yardıma gidince çekmiştim... yorumlarınız için alk-*s
Yani ne diyebilirim..ilede saman diyenler var...ama ben kesinlikle karşıyım...en iyisini sen yapmışsın..bu arada senin köy neresi belki tanıdık çıkarız..

nailyetek link=topic=24983.msg206588#msg206588 date=1250895168' Alıntı:
Benim size tavsiyem; eğer tarlalarınız 3 dekardan büyük ise ve iyi tesviye yapıyosanız iyi bir biçerdöver sahibiyle ssezon öncesi anlaşın ve biçtirin..balya makinasıda eğer biçer sahibinin olursa ki(zaten parayı balya makinası kazanıyor, biçer sadece iş veriyor) memnun kalacaksınız..birde her işin bir maliyeti var..mesela iyi arazilerde dekarı 7 tl ye biçiliyosa sizin mutlaka 9 tl gibi bir para vermeniz gerekir..zevkli olacağını hiç zannetmiyorum.. 1985 yılından 2001 yılına kadar hem biçme işi hemde patoz işi yaptım...beni görsen 48 yaşında falan sanırsın.. abı arazı yapımız çok düz ve verımlı topraklar hepsı sulu yan köyde bıçercıde var balyacıda yakınım ama gel gorki bunu buyuklere anlat eskıler kesınlıkle kabul etmıo ya teknolojiden yararlanamıorlar eskı kafalar işte 65 yasındakı adama bıçerde daha az kayıp oluyo desın anlamıo hadı ordan neyı bılıyonuz neyı gordunuzkı dıolar bu sene yağmurlardan dolayı komle köy bıçere verdı balya yaptıran çok az olru gerısı yıne calaza patoz kurup saman yaptı döver bıçerde donumu 14tlden yaptı balyacıda 1lıradan bağladı