2009 av sezonu açıldı

dsc00207tgy.jpg

bu yık ilk kez ava gittim ve ilk avımı vurdum... güçç*-*

Ynt: 2009 av sezonu açıldı

Rastgele diyelim İsmail...Ama ben bıldırcın avına karşıyım....bu gün bizzim buralarda kaynıyordu avcı ve torbacılarla..birkaçgün sonrada teybciler gelir..ama çok samimiyim; teybcileri(toptancılar) bu sezon yakacağım..sakın ola içlerinden sen de çıkma.. kız-*sw

evet parcalanmıs gıbı duruyo buyuk sacmamı kullandın ve ayrıca size hıc yakıstıramadım o elınızdekı ne oyle takoz koyuyomusunuz ? avda 2 sansın olur 3. su olmaz bılgınız olsun bu konulara cok onem verırım orda elınde superpoze veya cıft kırma olsa olmazmıydı onu kullanıyosun ...

nailyetek link=topic=25005.msg205102#msg205102 date=1250454159' Alıntı:
Rastgele diyelim İsmail...Ama ben bıldırcın avına karşıyım....bu gün bizzim buralarda kaynıyordu avcı ve torbacılarla..birkaçgün sonrada teybciler gelir..ama çok samimiyim; teybcileri(toptancılar) bu sezon yakacağım..sakın ola içlerinden sen de çıkma.. kız-*sw
OOO MUHTARIM BENIM YAA BOYLE OL ABI BIZIM ENISTEMIZ VARDI ESKIDEN FAHRI MUFETTIS DOLMUSLA FELAN GELIYOLARDI GIDIYODU 4 TEKERIDE YARIYODU BI DAHA YAKLASMIYORLARDI ADAMLAR YUSSUZ BABAM TARLADA HERK EDIYO GELMIS TARLANIN ICINDE AV EDIYO BI KERE TUTUSTUM ADAMLA KAVGA EDECEKTIK SEN KIMSINDE BENIM DAGIMDA AV YAPIYOSUN DIYE

benbekirya link=topic=25005.msg205104#msg205104 date=1250454352' Alıntı:
OOO MUHTARIM BENIM YAA BOYLE OL ABI BIZIM ENISTEMIZ VARDI ESKIDEN FAHRI MUFETTIS DOLMUSLA FELAN GELIYOLARDI GIDIYODU 4 TEKERIDE YARIYODU BI DAHA YAKLASMIYORLARDI ADAMLAR YUSSUZ BABAM TARLADA HERK EDIYO GELMIS TARLANIN ICINDE AV EDIYO BI KERE TUTUSTUM ADAMLA KAVGA EDECEKTIK SEN KIMSINDE BENIM DAGIMDA AV YAPIYOSUN DIYE
Slm. Kardeşim benim..bu konuda hemfikir sayılırız..benim kimseden av falan kıskandığım yok..ama herşeyin bir adabı ve zamanı var..tuzakla avlanmak ise hainlik...tamam ben de ava gidiyorum..kış mevsiminde kar yağınca..her sene 1 ve ya 2 tavşan avlarım.. tadımlık senin anlıyacağın..ama zevk için bir günde 30 tane bıldırcını öldürmek, veya 3 tane tavşan vurmak, eti yenmeyen derisi giyilmeyen tilkiyi avlamak..son derece düşündürücü..

nailyetek link=topic=25005.msg205130#msg205130 date=1250457555' Alıntı:
Slm. Kardeşim benim..bu konuda hemfikir sayılırız..benim kimseden av falan kıskandığım yok..ama herşeyin bir adabı ve zamanı var..tuzakla avlanmak ise hainlik...tamam ben de ava gidiyorum..kış mevsiminde kar yağınca..her sene 1 ve ya 2 tavşan avlarım.. tadımlık senin anlıyacağın..ama zevk için bir günde 30 tane bıldırcını öldürmek, veya 3 tane tavşan vurmak, eti yenmeyen derisi giyilmeyen tilkiyi avlamak..son derece düşündürücü..
aynen abi bızde oyleyızdırız av sezonu acılınca babamgıl hafta sonu gıderler 2 haftada bır avlanmaya gideriz alırız superpozemızı cıft kırmamızı gıderız ama otamatıge felan karsıyız bızde kuraldır daha dogrusu butun avcılıgı ıyı yapanların kuralıdır bır avcının 2 sansı olur 3 olmaz ve sunuda soyleyım kopege kesınlıkle karsıyım bu sene avcılar gelsın benım amcamın ogluyla gıdecez arabalarını hasat edıcez bız av yapamıyoruzkı adamlar gelıyolar bızım dagımıza 15 kısı 4 kopek ne var ne yok toplayıp gıdıyolar eger dolmusla gelsınler 1 ksı bekcı bırakıyolar onu ındırıp onu dovucez !!!

ağır abi link=topic=25005.msg205217#msg205217 date=1250498780' Alıntı:
haberlerde yaban domuzu dıye gectı abı ınn kolonı halınde gezıyorlar burda :D

hasan abi bizim buradada çok domuz var bizim ürünleri yerle bir ediyorlar ama avcılarda onları yerle bir ediyor hemen hemen her hafta bir iki tane vuruyorlar

hadi avcı arkadaşlarım ras gele

DoYRaNLı link=topic=25005.msg205101#msg205101 date=1250453983' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler,bıldırcın parçalanmış gibi sanki,yakın mesafe atmışın yada keskin nişancısın :) neyse rastgele,
bıldırcın değil üvek avladık...biraz yakından oldu...ilk avım o benim...
nailyetek link=topic=25005.msg205102#msg205102 date=1250454159' Alıntı:
yok be abi biz bıldırcın değil üvek avına gittik..hem öyle çok vurmadık adam başı 2şer tane vurduk geldik...sölediğin iyi oldu sizin oralara gelmeyiz bizde yanmayalım :D
benbekirya link=topic=25005.msg205103#msg205103 date=1250454226' Alıntı:
evet parcalanmıs gıbı duruyo buyuk sacmamı kullandın ve ayrıca size hıc yakıstıramadım o elınızdekı ne oyle takoz koyuyomusunuz ? avda 2 sansın olur 3. su olmaz bılgınız olsun bu konulara cok onem verırım orda elınde superpoze veya cıft kırma olsa olmazmıydı onu kullanıyosun ...
kardeş zaten tüfekte takoz var..hem takozsun av yasaklanalı çok oldu...takozsuz hiç taşımadım daha...9 no 30gr saçma kullanıyom ama...
benbekirya link=topic=25005.msg205104#msg205104 date=1250454352' Alıntı:
bizde dışardan gelenleri koşalicaz ne var ne yok bi günde avlayıp gidiyolar..
okkangal link=topic=25005.msg205208#msg205208 date=1250498328' Alıntı:
tüm avcılara rastgele diyelim ...
sağol abi...
ağır abi link=topic=25005.msg205213#msg205213 date=1250498587' Alıntı:
bızım burda domuz cok bura gelın :)
çoksa gelelim valla iyi olur...

hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim...
hileci,torbacı avcı halsiyetsiz avcıdır...

domuz avı balıkesir erdekte serbest o kadar çok var ki zeytinliğe her gittiğimde dut ağacına çıkar kısmet neyse vururduk ama marmara adasında çok tavşan vurduk... Okay abi beklerim erdeğe domuza gideriz :D