MF 265 S ile sonbahar temizliği..(açıkbesi temizlik operasyonu)

Ynt: MF 265 S ile sonbahar temizliği..(açıkbesi temizlik operasyonu)

Çok yakın da hayvanların resimlerinide paylaşacağım..Bu güne kadar fotoğraf makinam yoktu..emanet falan bişeyler çekmeye çalıştık..şimdi bitane Nokia 6233 telefon aldım ve baya bi foto paylaşırız artık.. Ağır abi; senin hayvanlara kafa tutabilecek hayvan şu an elimizde yok..hemen hemen hepsi baaaayan..yani..sadece senin boğalara kur yaparlar.. ;) ;D ;D ;D

nailyetek link=topic=25012.msg205119#msg205119 date=1250456127' Alıntı:
Çok yakın da hayvanların resimlerinide paylaşacağım..Bu güne kadar fotoğraf makinam yoktu..emanet falan bişeyler çekmeye çalıştık..şimdi bitane Nokia 6233 telefon aldım ve baya bi foto paylaşırız artık.. Ağır abi; senin hayvanlara kafa tutabilecek hayvan şu an elimizde yok..hemen hemen hepsi baaaayan..yani..sadece senin boğalara kur yaparlar.. ;) ;D ;D ;D

:)

Paylaşım için sağol. Artık hayırlı bir iş yaparsınız aranızda...

Mustaf-a link=topic=25012.msg205122#msg205122 date=1250456353' Alıntı:
:)
Yorum için teşekkürler..Bu arada sizde aracı olursunuz..nede olsa Eskişehir ve Kütahya birbirine komşu..Isparta yı da dahil ettikmi tamam..

Paylaşım için sağol. Artık hayırlı bir iş yaparsınız aranızda...

çiftleştirelim abi :D

Zaten sıkıntı orda...suni tohumlama parası ödeye ödeye bi hal olduk..Batıkent ten daire taksidi öder gibi..Muhtar da toplamış memleket teki tüm boğaları...ciddi sıkıntı... ;D ;D

naıl_59 link=topic=25012.msg205140#msg205140 date=1250460380' Alıntı:
hayırlı olsun ve kolay gelsin abi sistemi nasıl yapmayı düşünüyorsun
Sağol Nail...Biz süt inekçiliği yaptığımız için sadece 20 Nisan da açığa çıkarıyoruz ve Kasım ayı başlarına kadar dışarıda yatıp kalkıyolar..Kış ayları bizim burda oldukça soğuk ve bi o kadar sert rüzgarlı geçtiğinden kışın kapalı bakıyoruz..bu resimlerde gördüğün yer de şu anda geceleri ve gündüz öğlen eve getirdiğimizde kalıyor hayvanlar..bizde otlatma Kasım a kadar sürer..akşam gelince sağılan inekler ahıra ayrılır ve sağıldıktan sonra gördüğün yere çıkarırız. sabahta ayırıp tekrar sağarız..uzun zamandır yarı açık düşünüyoruz ama altyapı maliyetleri bizi düşündürüyor..kapalı için zaten hayli masraf yaptık ama işler krizden bi türlü kurtulmuyor..yani maliyetler arttı ama kazanç giderek düştü..

güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç* benım aslanlar yaşadılar vallhı adamlar dişi sinege bılehasretler :D

aman muhtar senn tosunları tut.kaçmasınlar nail abinin ahıra sonra çıkaramayız.nail abi eline sağlık.telofonun hayırlı olsun güle güle kullan paylaşımın bol olsun

paylaşım için sağol abi...telefonun hayırlı olsun....senin 265 ide görmüş olduk....eğer lazımsa satılık boğa var :D sana damat gelebilirler...

güzel fotolar süt ineği besliyormuşsun şuanda sütün kilosunu kaçtan satıyorsun.265 de temizmiş kaç model . Paylaşım için tşk.

nforcer link=topic=25012.msg205333#msg205333 date=1250524092' Alıntı:
paylaşım için sağol abi...telefonun hayırlı olsun....senin 265 ide görmüş olduk....eğer lazımsa satılık boğa var :D sana damat gelebilirler...
Sağol teşekkür ederim İsmail..Valla ben Balıkesir den bi dana takas ettim..Besledik, büyüttük niyeti bozdu beni öldürmeye kalktı..yani kefeni zor yırttım..ben almıyayım..kulak küpesi TR 10 la başlayan hayvan almıyorum..kulağıma küpe oldu..

ranger link=topic=25012.msg205349#msg205349 date=1250527380' Alıntı:
güzel fotolar süt ineği besliyormuşsun şuanda sütün kilosunu kaçtan satıyorsun.265 de temizmiş kaç model . Paylaşım için tşk.
Ben teşekkür ederim arkadaşım...Evet süt inekçiliği yapıyoruz..şu anda sütün fiyatı 45 kuruş. 265s ise 1994 model samana koşulmuş..hala toplamakla meşgulüm..

nailyetek link=topic=25012.msg205367#msg205367 date=1250532656' Alıntı:
Sağol teşekkür ederim İsmail..Valla ben Balıkesir den bi dana takas ettim..Besledik, büyüttük niyeti bozdu beni öldürmeye kalktı..yani kefeni zor yırttım..ben almıyayım..kulak küpesi TR 10 la başlayan hayvan almıyorum..kulağıma küpe oldu..
bizimkiler evcil :D o nasısa kanı bozuk çıkmış...bizden değildir o :D ayrıca geçmiş olsun abi...hiç şakası olmayan şeydir erkek dana..

nailyetek link=topic=25012.msg205367#msg205367 date=1250532656' Alıntı:
abı senın erkek danadan yuzun ne zaman gulecek ya ne yapıyorsunda kızdırıyorsun adamları kırmızı falanmı gıyıyorsun :D

ağır abi link=topic=25012.msg205383#msg205383 date=1250535344' Alıntı:
abı senın erkek danadan yuzun ne zaman gulecek ya ne yapıyorsunda kızdırıyorsun adamları kırmızı falanmı gıyıyorsun :D
Kırmızı renk tutkudur bende...ama hayvanlara bakarkende kırmızı giymiyorum hani..hem hayvanlar da zaten herşeyi siyah beyaz görüyormuş..yani renk ayrımı yapamıyolarmış..tabi bu bir akademik tez..ben katılmıyorum..otlatmaya saldığımız zaman 1 km. ilerideki yeşeren buğday tarlasını nasıl görüpte koşarak gidiyolar..