Traktörlerde güç artırımı çift sürerken devreye geçiyormu

Ynt: Traktörlerde güç artırımı çift sürerken devreye geçiyormu

samsunbafra link=topic=25065.msg205559#msg205559 date=1250603249' Alıntı:
arkadaşlar 115 hp traktör çalışırken (yolda,sürümde,)nasıl oluyorda 125hp oluyor,çiftçi bunu nasıl anlayacak ??*-s

Güç arttırımı sadece transport modda yani yolda faaliyete geçiyor. Zaten gücü elde etmeniz için başka bir yerden kısmanız gerek. Öyle her yerde güç elde edildikten sonra direkt 125 hp diye söylenirdi. Bu ek gücü elde etmek için kuyruk mili ve hidrolik kaldırma gücünden güç kısılıyor. Kabaca mantığı bu oluyor. Böylece sadece yolda bu gücü sağlayabiliyorsunuz. Zaten çoğu markanın borşürlerinde (Parantez içinde yazıyorum özellikle YURT DIŞINDA) ek güç için transport modda ek güç diye bir ifade yaralır. Burada açıklanmıştır.

Ynt: Traktörlerde güç artırımı çift sürerken devreye geçiyormu

alipasalierkan link=topic=25065.msg205560#msg205560 date=1250603905' Alıntı:
Güç arttırımı sadece transport modda yani yolda faaliyete geçiyor. Zaten gücü elde etmeniz için başka bir yerden kısmanız gerek. Öyle her yerde güç elde edildikten sonra direkt 125 hp diye söylenirdi. Bu ek gücü elde etmek için kuyruk mili ve hidrolik kaldırma gücünden güç kısılıyor. Kabaca mantığı bu oluyor. Böylece sadece yolda bu gücü sağlayabiliyorsunuz. Zaten çoğu markanın borşürlerinde (Parantez içinde yazıyorum özellikle YURT DIŞINDA) ek güç için transport modda ek güç diye bir ifade yaralır. Burada açıklanmıştır.
teknik bilgilerini takdir ediyorum erkan , dizeli traktörden bağımsız düşünürsek güç ve tork üretir , yorumunda tork artışı ( rezervi ) konusunuda harmanlayarak vermeni beklerdim....torkun diyer ekipmanlarda hidrolik , direksiyon , kuyruk mili , ve diğer genel kayıplara etkisinini de .... gözden kaçırmamak gerekir diye düşünüyorum...