batak zeminde , geniş tabanlımı , dar tabanlımı lastikli römork traktörü zorlar

Ynt: batak zeminde , geniş tabanlımı , dar tabanlımı lastikli römork traktörü zorlar

dar lastik batak bi ortamda her zaman avantajlıdır..lastikler ince olduğundan patinaj çektiğinde yere gömülerek sert zemine hemen ulaşır ve tutunma kabiliyeti artar...kendim yaşadım bu olayı bizim 266 4wd nin ön lastikler ince bu yıl gübre atarken traktör battı ön tekerler hemen sert zemine indi ve traktör yürümeye devam etti..

Ynt: batak zeminde , geniş tabanlımı , dar tabanlımı lastikli römork traktörü zorlar

cubuklu06 link=topic=25067.msg205708#msg205708 date=1250629665' Alıntı:
dar lastik batak bi ortamda her zaman avantajlıdır..lastikler ince olduğundan patinaj çektiğinde yere gömülerek sert zemine hemen ulaşır ve tutunma kabiliyeti artar...kendim yaşadım bu olayı bizim 266 4wd nin ön lastikler ince bu yıl gübre atarken traktör battı ön tekerler hemen sert zemine indi ve traktör yürümeye devam etti..
Ali..dikkatini çekerim..remorkun lastikleri sorulmuş...onlar patinaj yapmaz, hatta bazen dönmekte bile zorlanırlar...

nailyetek link=topic=25067.msg205715#msg205715 date=1250630394' Alıntı:
Ali..dikkatini çekerim..remorkun lastikleri sorulmuş...onlar patinaj yapmaz, hatta bazen dönmekte bile zorlanırlar...
çok üzür dilerim abi bugün biraz dalgınım bu 2.oldu sitede.. :)

bence balon lastık çamurda takoslar traktor zor ceker ınce teker herzaman sıyrılarak yuurur dusuncesındeyım

Bence batak zeminde çalışan kişilerinlastiklerin içce olması kadar önemli olan çant ebatlarınında yüksek olmasıdır. Küçük olan çantlar herzaman daha çabuk askıda kalırlar

Evet aks yükseliği fazla olması daha önemlidir teker geniş yada dar olmasından şöyle düşünmek gerekirse bir otomobil tekeri küçüktür eger batak zemine girerse ne kadar kalın olsa dahi askıya çabuk alır fakat bir traktörü askıya daha zor alır yanlış mı ?

suleymanjd link=topic=25067.msg205737#msg205737 date=1250633379' Alıntı:
bence balon lastık çamurda takoslar traktor zor ceker ınce teker herzaman sıyrılarak yuurur dusuncesındeyım
yaklaştın... kardeş...+rep

atilla link=topic=25067.msg205813#msg205813 date=1250689225' Alıntı:
atilla link=topic=25067.msg205813#msg205813 date=1250689225' Alıntı:
ya kardeşim neye yaklaştı allah aşkına ,balon lastik ince lastik kadar toprağa batmaz ,bu kadar basit bırakın hesap kitap işini 750/16 lastikten 900/16 lastik daha rahat gidiyor traktörün peşinde yıllardır kullanıyoruz yani ,sizemi inanayım görüp yaşadıklarımamı

samsunbafra link=topic=25067.msg205818#msg205818 date=1250690724' Alıntı:
ya kardeşim neye yaklaştı allah aşkına ,balon lastik ince lastik kadar toprağa batmaz ,bu kadar basit bırakın hesap kitap işini 750/16 lastikten 900/16 lastik daha rahat gidiyor traktörün peşinde yıllardır kullanıyoruz yani ,sizemi inanayım görüp yaşadıklarımamı
fikrine saygı duyuyorum ...çamur değil batak olarak değerlendirelim...zaten konunu başlığıda o..kardeşim...