KAPALI DEVRE HİDROSTATİK TRANSMİSYONLAR

Ynt: KAPALI DEVRE HİDROSTATİK TRANSMİSYONLAR

bu tür şanzuman , çok eski yıllardan beri kullanılıyor , yol silindirlerinde , fort liftlerde , bazı iş makinalarında vs...tekstil sanayinde , kumaş bobini sarma makinalarında bile ...hidro motor ve hidro türbin meselesi ..arada hortumlar ve seçici valvlar var...1970 li yıllarda bile var idi...tekstilde....

atilla link=topic=25100.msg206149#msg206149 date=1250797568' Alıntı:
bu konu çok çok önemli kardeşlerim...
evet atilla abi neden kullanılmamış şuan burda siz varsınız yanıtlar merakımızı giderirseniz sevirim..
atilla link=topic=25100.msg206147#msg206147 date=1250797386' Alıntı:
peki bu sistemi tarım traktöründe niye ... uygulamamışlar ... yanıtlarınız...burası traktör sitesi.....arkadaşlar...
atilla abi traktörde uygulanmamış olabilir bilmiyorum bunu fakat en azından insanın ufkunun genişlemsi acısından önemli oldgunu düşünüyorum hepsini tam olarak okumadım şuan vaktim yok fakat pdf i kayt ettim sabah okuyacagım hepsini.. cok guzel bi paylaşım..

ceya023 link=topic=25100.msg206155#msg206155 date=1250798337' Alıntı:
evet atilla abi neden kullanılmamış şuan burda siz varsınız yanıtlar merakımızı giderirseniz sevirim..atilla abi traktörde uygulanmamış olabilir bilmiyorum bunu fakat en azından insanın ufkunun genişlemsi acısından önemli oldgunu düşünüyorum hepsini tam olarak okumadım şuan vaktim yok fakat pdf i kayt ettim sabah okuyacagım hepsini.. cok guzel bi paylaşım..
ben o sistemi tekstil fabrikasında stajdayken tanıdım ..sene 1983...ama tarım traktöründe uygulaması yok ?????

ferdi olarak kimseyi kastetmiyorum ..mühendis üyelerin düşüncesini sabırla bekliyorum...

atilla link=topic=25100.msg206157#msg206157 date=1250798613' Alıntı:
ben o sistemi tekstil fabrikasında stajdayken tanıdım ..sene 1983...ama tarım traktöründe uygulaması yok ?????
neden peki atilla abi ? bence kimseden yanıt beklemeye gerek yok bilgiyi bilen paylaşmalı şuan siz biliyorsunuz bunun yanıtını sanırım ve paylaşırsanız sevinirim bende mühendisim fakat bilgisayar müh :) biraz alakasız olacak ama benim için hobi makina ve aktrama organları traktörler v.s bu yüzden boş zamanlarımda bu tur motor teknolojilerini ve şanzumanları inceliyorum sonucta yazılım artık hem motorda hemde şazumanda kullanılıyor ilerde belki bi tasarım yaparız :)

ceya023 link=topic=25100.msg206160#msg206160 date=1250798989' Alıntı:
neden peki atilla abi ? bence kimseden yanıt beklemeye gerek yok bilgiyi bilen paylaşmalı şuan siz biliyorsunuz bunun yanıtını sanırım ve paylaşırsanız sevinirim bende mühendisim fakat bilgisayar müh :) biraz alakasız olacak ama benim için hobi makina ve aktrama organları traktörler v.s bu yüzden boş zamanlarımda bu tur motor teknolojilerini ve şanzumanları inceliyorum sonucta yazılım artık hem motorda hemde şazumanda kullanılıyor ilerde belki bi tasarım yaparız :)
katılıyorum ... bu tip konuları açmak , üye kardeşlerimizi araştırmaya teşfik ediyor ..ve daha aktif konuma geliyorlar ... zaten sonuçta açıklayacağım ...bilgi saklanmaz ... paylaşılır...

atilla link=topic=25100.msg206163#msg206163 date=1250799189' Alıntı:
katılıyorum ... bu tip konuları açmak , üye kardeşlerimizi araştırmaya teşfik ediyor ..ve daha aktif konuma geliyorlar ... zaten sonuçta açıklayacağım ...bilgi saklanmaz ... paylaşılır...
atilla abi ben bu sorunuzun cevabını aslında kısmende olsa biliyorum daha önce bi muhendis arkadaısmızla konuşmuştuk bunu özel olarak ve bende şu kanı oluşmuştu hidrolik sistemlerin veriminin düşük olmasından dolayı mı ? tercih edilmiyorlar ??

[size=16pt][size=10pt]ayrıca atilla abi hazır sizi bulmuşken bi kaç sorumda olacak
peki bu sistemle cvt arasında ne gibi farklar var beni bilgilendirimisiniz ?
ayrıca böyle bi sistemin verimi nekadar dır?
bu konulara bu ara baya merak sardım umarım sorularımla usandırmam atilla abi..
[/size][/size]

ceya023 link=topic=25100.msg206173#msg206173 date=1250800530' Alıntı:
atilla abi ben bu sorunuzun cevabını aslında kısmende olsa biliyorum daha önce bi muhendis arkadaısmızla konuşmuştuk bunu özel olarak ve bende şu kanı oluşmuştu hidrolik sistemlerin veriminin düşük olmasından dolayı mı ? tercih edilmiyorlar ??
ilgine ve araştırmana teşekkür ederim ..konu başlığı tarım traktörü...zaten rep verdim kardeşime...römork çekmeyide dikkate alalım ...ip ucu...

ceya023 link=topic=25100.msg206175#msg206175 date=1250800750' Alıntı:
[size=16pt][size=10pt]ayrıca atilla abi hazır sizi bulmuşken bi kaç sorumda olacak
peki bu sistemle cvt arasında ne gibi farklar var beni bilgilendirimisiniz ?
ayrıca böyle bi sistemin verimi nekadar dır?
bu konulara bu ara baya merak sardım umarım sorularımla usandırmam atilla abi..
[/size][/size]

atilla abi iyi hoşta sorularımı umursamazlıktan geliyorsun ???

ceya023 link=topic=25100.msg206181#msg206181 date=1250801198' Alıntı:
atilla abi iyi hoşta sorularımı umursamazlıktan geliyorsun ???
CVT şanzumanla yakından uzak benzerliği yok kardeşim ..ben buna şanzuman bile demem ...dersem , hidrolik güç iletim sistemi derim ..tekstil bobinleri sarma makinasındada aynı sistem kullanılıyor ... yol ezme silindir makinalarında vs...benim sorduğum tarım traktöründe niye kullanılmıyor....

atilla abi sorular çogalıyor aklımda ayrıca mekanik şanzuma göre dezavantajları nelerdir bu şanzumanın ?? bunlar tercih edilmiyor..

cvt şanzumanlardada hidrolik pompalrı kullanılıyor bence gayet benzer.. ama cvt lerde ek olarak dişlilerde var ögrenebildigim kadarıyla.. ???