traktor şanzumanları

25.12.2008
2,632
300
Konya
arkadaşlar yenı traktor alayım dıye dıye dılımde tuy bıttı ya orta sınıf 80_90 hp arası nıyetlenıyorum
araştırırırken zf şanzuman dıye bır seyden bahsedıyorlar bılgısı olan varmı
zf artısı veya eksızı

Ynt: traktor şanzumanları

zf şanzuman markası hatta internett siteside var.. zf şanzumanı erkunt ve başak kullanıyor.. erkunttaki sanırım bi üst versiyonu basaktakinin.. saglam alman patentli bi şanzuman ama diger konularda okumuştum, başak kendisi şuan traktörlerinde kullandıgı zf357 tipi şanzumanı ,yanlış hatırlamıyosam, üretiyor.. erkuntlar hakkındada zaten diger konularda yeterince ayrıntı var şanzumanları hakkında.. saglam ve guzel şanzumanlar.. ama traktöre bi bütün olarak bakmanı tavsiye ederim.. motor şazuman uyumumun iyi olmasına ve vites hız aralıklarının her işe uygun aralıklarda olmasına dikkat et bence..vites geçişleri yeterince rahatmı sekromeçlimi v.s burda seni aydınlatacak bi sürü mühendis arkadasımız abimiz var.. bi çok konuda bahsetmişlerdir bu gibi şeylerden site içi aramayı kullanıp biraz ararsan ilgili konuları,yorumları bulabilirsin.. iyi akşamlar..

Ynt: traktor şanzumanları

manas link=topic=25110.msg205987#msg205987 date=1250764810' Alıntı:
arkadaşlar yenı traktor alayım dıye dıye dılımde tuy bıttı ya orta sınıf 80_90 hp arası nıyetlenıyorum
araştırırırken zf şanzuman dıye bır seyden bahsedıyorlar bılgısı olan varmı
zf artısı veya eksızı
tam orta sınıf ... iyi araştır kardeşim ..traktör bir defa alınır...hayırlısı olsun....