BİZİM MEDION 340 VE ARKADAŞIN DOMINATOR 98SL BUĞDAY BİÇİYOR 2009 BÖLÜM9(SON)..!!

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da bizim MEDION 340 ve bir arkadaşımızın Dominator 98 SL' i aynı tarlada buğday biçerken göreceksiniz. Bir müşterimiz tarlasını yanlış tarif ettiği için yanlışlıkla arkadaşın tarlasına bir tur döndük. O sırada o da tarlasını biçmeye geliyormuş. Bizde arkamızdan gir biçelim dedik. Zaten ufak bir parçaydı. İki makina çabucak bitti. Bende bu sırada sizler için birkaç fotoğraf çektim.... ;) Arkadaşlar bu fotoğraflarla beraber buğday hasatını bitirdim. Artık yulaf ve kanola hasatı fotoğraflarını sizlerle paylaşacağım....;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=18pt]First CLAAS...!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: BİZİM MEDION 340 VE ARKADAŞIN DOMINATOR 98SL BUĞDAY BİÇİYOR 2009 BÖLÜM9(SON

Süper fotolar Erkan...Claaslara tarla gerek, önlerine ne gelirse biçiyorlar :)
Gerçekten güzel çalışma olmuş...Hava fotoğraf için uygun, tarla hasat için uygun, Claasların ikisi bi arada biçime hazır geriye kaldı deklanşöre basıp bu anı ölümsüzleştirmek... :) Bu kadar şeyin hepsini bir araya getirmek büyük şans... Biraz yakın olsak Claasları üçlerdik, bizim 310 ' nuda salardık bunların arasına:) +Rep...

Ynt: BİZİM MEDION 340 VE ARKADAŞIN DOMINATOR 98SL BUĞDAY BİÇİYOR 2009 BÖLÜM9(SON)..!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

<<B.Özyurt>> link=topic=25158.msg206380#msg206380 date=1250863607' Alıntı:
Çok süper kareler Erkan abi.Biz de geçen sene Lexion 540 ile beraber biçecektik ama son anda vazgeçti adam.

Biraz şans Berk. Bu sene bir defa daha aynı tarlayı biçtik. Kestirme yol açmak için bu makinanın biçtiği tarladan geçtik. Fakat o zaman fotoğraf çekemediydim. Hep aklımda böyle bir olay vardı. Sonunda gerçekleştirdim....:D

nforcer link=topic=25158.msg206389#msg206389 date=1250864981' Alıntı:
çok güzel resimler erkan abi...iki kral bi tarlada...
bitiremiceniz şu buğdayları biçmeyi :D
+rep

Son bu fotoğraflar buğday bitti...:D

ÖZzGÜR link=topic=25158.msg206403#msg206403 date=1250867299' Alıntı:
Süper fotolar Erkan...Claaslara tarla gerek önlerine ne gelirse biçiyorlar :)
Gerçekten güzel çalışma olmuş...Hava fotoğraf için uygun, tarla hasat için uygun, Claasların ikisi bi arada biçime hazır geriye kaldı deklanşöre basıp bu anı ölümsüzleştirmek... :) Bu kadar şeyin hepsini bir araya getirmek büyük şans... Biraz yakın olsak Claasları üçlerdik, bizim 310 ' nuda salardık bunların arasına:) +Rep...

Sağolasın Özgür. Ortam ve şartlar fotoğraf içi çok uygundu. Tek sorun kameranın pilleri bitikti. Bunları aç kapa yaparak zor yakaladım. Yakın olsak girerdik 3 makina çokta güzel olurdu. Aslında bizim köyde birde MEDION 310 var. Fakat o kendi yerlerini biçiyor. Onunla pek tarlada denk gelemiyoruz. Ama ileriki günlerde 3 MEDION ' u aynı karelerde göreceksiniz....:D

Ynt: BİZİM MEDION 340 VE ARKADAŞIN DOMINATOR 98SL BUĞDAY BİÇİYOR 2009 BÖLÜM9(SON)..!!

Yine oldukça zengin bir paylaşım...Claas olarak; 3 sezon Medion 310 a, 1 sezon Dominator 98 XL ye ve 2 sezondurda Dominator 88 c ye hasat yaptırdık..fakat sahibi ne kadar beğenmesede herkes en fazla 98 XL den memnun kaldı..üstelik 93 model ve kısa boğazdı..benim ilk biçerdöver kullanma deneyimim de bu makinada oldu..şimdi her karşılaştığımız da sahibine bir 98 XL alıcam fiyatıda bana uygun diyorum..sakın ha beni mahvetti 1 tl kazandırmadı..sizde hiç arızasız çalışması tamamen bir tesadüf diyor.. ama yinede hala hevesim var....bizim son hasat daha dün yapıldı..7 dekar yulafı yeşil diye bırakmıştık..dün biçip geldiler ve beraber temizlik yapıp Balıkesire gönderdik..2 tane Dominatör 88 c yi...seneye nde yine Claas lar la nasip olursa hasat yaparız..

memory43 link=topic=25158.msg206738#msg206738 date=1250952893' Alıntı:
güzel resimler emeğine sağlık biçimde güzel olmuş, makinaların arkalarında parçalayıcımı takılı

Evet geçen sene biz taktırdık. Arkadaşta bu sene taktırdı. Köydeki diğer Medion 310 ' ada taktırdılar. Köydeki tüm CLAAS ' lar kıyıcılı oldu...:D

eline sağlık Erkan abi çok güzel kareler yakalamışsın Claaslar tarlada canavar gibi duruyo valla... buğday sezonu bitti demek umarım bereketli bir sezon geçirmişsinizdir inşallah seneyede Claasları böyle buğday hasadında görürüz...tekrar eline sağlık...+rep

Erkandan yine süper bi paylaşım Claasları bir arada iyi yakalamışsın sap kıyıcıyı kullandığınıza göre sizin orda pek sap ihtiyacı olmuyor paylaşım için tşk. +rep

Yorumlar için tekrar tekrar teşekkürler arkadaşlar...;)

ranger link=topic=25158.msg206861#msg206861 date=1250970332' Alıntı:
Erkandan yine süper bi paylaşım Claasları bir arada iyi yakalamışsın sap kıyıcıyı kullandığınıza göre sizin orda pek sap ihtiyacı olmuyor paylaşım için tşk. +rep

Bu sene hiç ihtiyaç olmadı. Sap para yapmadı. Tarlalarda hâla kalanlar bile var. Kimileri tepe yaptı. Tarlayı sürüp yakacaklar. Bizim müşterilerimizin geneli zaten sap ile ilgilenmiyor. O yüzden ihtiyaç olsada olmasada genelini kıyarız.