patates fiyatları..

04.10.2008
4,134
195

arkadaşlar şuan marketlerde patates fiyatları bi hayli yuksek bizim orda yetiştirilmez patates fakat fiyatları yuksek görunce alıcı olarak üzülsemde patates çifçisinin kazandıgını düşündügümden sevindimde.. yanii fiyatlar 1,25tl ile 2,00 tl arasında acaba patates üreticileri kazandımı bu yıl... aranızda patates eken varmı durumlar nasıl merak ettim bi sorayım dedim.. fiyatlar gayet iyi gibi..

Ynt: patates fiyatları..

desene bu sene aga patatesçiler oldu :) hakkaten patates taş gibi agırda iyi para kazandıklarını bende düşünüyorum ama uzun zamzndır çifçi böle iyi para kazanmadıgı için şaşırdım bide sorayım gercekten bizim çifçimiz kazandımı diye teyit ettirim dedim yetiştirenlerden..

2009 senesinde en çok erkenci patates ekenler kazandı biz kışlık ektik 1700torba (yaklaşık 36-40 kg civarı)sattık torbası 25 tl den ama 2010 un kışlık patates fiyatında çoğu adamın kuşkusu war eken çok.bi patates makinası üreten firmanın yetkilisiyle konuştum ben en çok makinayı bu sene sattım dedi.siz anlayınki durumun ne olduğunu. ama bi kaç kişide para edecek diyo. sonumuz hayrola yanlışım warsa düzeltin allah bereketini üzerinizden eksik etmesin saygılar.....

Bizim burada tarladan 60 - 85 kuruş arası gitti. Ama geçen senelere göre çok iyiydi. İnşallah böyle devam eder. Ama markette ki fiyata bakılırsa yine de aracı bizden çok kazanıyor...