YAGMURLAMA BORUSU ALMAK İSTİYORUM. AMA HANGİ MARKA ?

Merhaba arkadaşlar.Yagmurla borusu almak istiyorum.ama kararsızım.
Aklımda ARILI,GÖKTEPE.DİZAYN.EGEYILDIZ var.
Sizce hangisi daha saglam.
DİZAYN ve EGEYILDIZ tek parça yani kafalar ısıtılıp gerilmemiş.GÖKTEPE VE ARILI piyasada tutulan markalar.
Birazda fiyat bilgisi vereyim.
Dizayn 2.5 luk 22 tl
4 ' lük ise 44 tl
Arılı 2.5 >23 tl. 4 ' lük 44 tl
göktepe>24 ve 44 tl
egeyıldız>25 ve 44 tl olabilir.
Tarım kredi üzerinde 3 yıl vadeli alacagım.
lütfen kullanıcılar yardımcı olsun
teşekürler

Ynt: YAGMURLAMA BORUSU ALMAK İSTİYORUM. AMA HANGİ MARKA ?

Tek parça olması bence dez avantaj su basınçlı gelince eskiden kafadan çıkarırdı tek parça olanlarda su basınçlı gelince boruyu kırıyo boru kullanılmaz hale geliyo ama kafa kırılsaydı yeni bi kafa takma imkanımız oluyodu.Arılı ve dizayn markaları hakkında birşey söyleyemem ama göktepe ve ege yıldız kullandığım markalar iyidir tavsiye ederim.

bence yeni tip arılı al derim çünkü yeni tipler mandallı eski tipler gibi kelepçe açılma derdi yok hem esneme konusunda diğerlerine göre daha avantajlıdır.

şuan ben hem arılı hemde pilsa kullanıyorum pilsa canımızdan bezdirdi kırılıyor bazen basınca dayanamayıp parçalanıyor ama arılı patlama pırtma ve çıkma dedi yok basınç fazla olunca bazen binde bir boruda delik olabiliyor oda fazla önemli değil deikten az bişey püskürüyor fazla kaçrıncada çeşitli bantlar var onlarla yamalıyoz kısacası tavsiyem arılı mandallı 5 metrelikler ana borulardada 4 lük 3 mandallı almanı tavsiye ederim

kelepçeli arılı kullanıyorum mandallı daha iyi gibi arılı derim kırılma yok aşırı basınca dayanıklı yan sanayi ürünlerde kullandım kelepçeyle boru birbirinden ayrıldı

teşekürler arkadaşlar.
yukarıda arkadaşımızın da dedigi gibi markaların kalitesi bir birine çok yakın.
Firmaya olan sempatimden dolayı dizayn borularını almak gibi düşüncem vardı.ama piyasaya yeni girdiigi için (en azaından diger üç markaya göre) aklımda bir şüphe vardı.
Arılının basıncca dayanıklıgıda 6 atü hemde fiyat bakımından digerlerine göre fiyat avantajı var.
kısacası Arılı şu anda 1-0 önde
yorumlarınızı bekliyorum.