Ön yükleme kepçesi

Tarlanın kenarına boşaltılan şeker pancarlarının kamyona yüklenmesi için traktörümüze (NH TT65 DT) ön yükleme kepçesi satın almak istiyoruz. Konu hakkında bilgi verebilecek olanlara şimdiden teşekkürler.

Ynt: Ön yükleme kepçesi

atila link=topic=25323.msg207794#msg207794 date=1251209733' Alıntı:
Tarlanın kenarına boşaltılan şeker pancarlarının kamyona yüklenmesi için traktörümüze (NH TT65 DT) ön yükleme kepçesi satın almak istiyoruz. Konu hakkında bilgi verebilecek olanlara şimdiden teşekkürler.
Bahsettiğin traktörün üzerinde takılı olan ön yükleyiciyi bu yıl Kütahya tarım fuarında gördüm...Konya Alparslan markaydı..Olağanüstü güzel bir alet yapmışlar..sadece 3 dakikada sökülüyor, aynı sürede takılıyor..Patentli bir üründü..11 bin tl. civarında fiyatı..

bahsetiginiz urunlerin cok cesidi var tam hidrolik veya manuel gibi kepce hacmi bakimindan da cesitleri var siz bunlardan hangisini alacaniza karar vermelisiniz

ustatt link=topic=25323.msg208956#msg208956 date=1251448924' Alıntı:
bahsetiginiz urunlerin cok cesidi var tam hidrolik veya manuel gibi kepce hacmi bakimindan da cesitleri var siz bunlardan hangisini alacaniza karar vermelisiniz

Sadece hidrolik olması gerektiğinde hemfikiriz. Diğer konularda bilgimiz yok, dolayısıyla piyasada satılan markalar ve üreticileri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

müsade edersen anlatayım 8 ci cumhur başkanımız hangi yıl rahmetli olmuştu işte o sene 1200 mark vererek mf 285 e yaptırdım kaldırması hidrolik boşaltması mekanik yani gıdıklamasız ama iki yıl ancak kullanabildim baktımki ön düzen elden gidiyor söktüm ben gibi iki arkadaşda yaptırdı idi onlarda söktüler şimdi bir kenarda beklemekteler mahallede 50 traktör var 30 tanede gerii kepçeleri var öyle 11 000 tl veripde ön kepçe taktırmak akıl işi degil ver 1000 tl al bir geri kapçe iki agızlı hem ters at hemde pancarını yükle ama paran çoksa valla sanada neden taktırdın deme şansım yok şimdiden hayırlı olsun