İŞTE KARŞINIZDA YENİ DEV XERION PROTOTİP, SLOVAKYA' DA TEST EDİLİYOR...!!!

Arkadaşlar uzun zamandır yeni XERION serisi hakkında haberler duymuyordunuz. Çoğunuz yeni XERION serisi noldu filan diye sorular soruyordunuz. İşte sorularınızın son derece büyük cevabı karşınızıda yeni XERION Prototip. Arkadaşlar yeni XERION serisinin prototipi şuan Slovakya' da test ediliyor. Testleri tamamlandığı zaman Agritechnika 2009' da tanıtılması planlanıyor. Sanırım yeni XERION 400 beygir üstü bir güce sahip olacak. Fotoğraflardaki kaporta, motor ve lastik büyüklüğünden bu anlaşılıyor. Yeni XERION fotoğraflarda prototip kaportası ve üzeri kapatılmış olarak gözüküyor. Tabi bu testler tamamlanınca değişecek. O yüzden bu görüntüye bağlı kalmayalım. Fakat süper ve dev bir makina olacağı ortada....;) Yine sizlerle bu ilkide paylaşmaktan gurur duyuyorum. Ayrıca Agritechnika 2009' a CLAAS' ın iki süprizi daha olacağı söyleniyor. Bunlarda AXION 860 ve 870 modelleri olacakmış. Bakalım ilerleyen zamanlarda sanırım onlarıda görebileceğiz....;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

[move][size=18pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: İŞTE KARŞINIZDA YENİ DEV XERION PROTOTİF, SLOVAKYA' DA TEST EDİLİYOR...!!!

nailyetek link=topic=25339.msg207970#msg207970 date=1251241375' Alıntı:
Traktörden öte..adeta iş makinası..bizi aşar bu alet..Paylaşım için teşekkürler..
paylaşım için teşekkürler...
buna zaten traktör denmezki....çok deli bişey olmuş.....türkiyeye geleceğini we alan olacağını sanmıyorum...

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

kRnbL_59 link=topic=25339.msg207947#msg207947 date=1251235563' Alıntı:
eskı egzosu tercıh edeRim ;) ama qüzeL payLaşım qüzeL xeRıon daha ne oLsun anlş-*s

Egzosu yine krom kaplama olacaktır. Bu sadece prototif model. Kaporta, egzos ve kabinde büyük değişiklikler yapılacaktır. Prototif denemesinde sadece motor ve şanzıman uyumu gibi teknik konular incelendiği için şuan için tasarımı son hâlinde değil.

Xerion dan daha etkileyici olan birşey varsa da o da Erkan kardeşimizin sitenin müstesna bir üyesi olmasıdır. Teşekkürler Erkan Kardeş. Hem sitedeki varlığın için hem de Xerion u bize göstererek gözlerimizin pasını sildiğin için.

sonunda yeni devi görebidik tam halini çok merak ediyorum bu 4000 serisi çıkınca 3800 serisinin fiyatı düşsede 1 tane alabilsek :D paylaşım için teşekkürler bu Agritechnika 2009 tam tarihi ne zaman onuda söylersen sevinirim

XERİON link=topic=25339.msg208059#msg208059 date=1251284008' Alıntı:
sonunda yeni devi görebidik tam halini çok merak ediyorum bu 4000 serisi çıkınca 3800 serisinin fiyatı düşsede 1 tane alabilsek :D paylaşım için teşekkürler bu Agritechnika 2009 tam tarihi ne zaman onuda söylersen sevinirim

10-14 Kasım tarihlerinde düzenlenecek...;)

Paylaşım için teşekkürler Erkan. Senden de ne uçan kurtulabiliyor, ne de kaçan. Prototip traktörler nerde, sen ordasın. Fendt ' in yeni 800 serisi olsun, fendtin slaj makinası olsun, hepsini senin sayende gördük. +rep

Hatta yeni model Erkuntları da sitede ilk sen bulmuştun da konunun gizliliğini bildiğin için paylaşmamıştın, sonra Özgür arkadaşımız paylaşmıştı.

Kaportası gerçekten çok büyük, xerion 3800ün kaportasıyla bunu kıyaslarsak traktörün 500 beygir civarında olması gerekir. Fendt Trisix ' e ciddi bir rahip olacak gibi, hatta kabinin hareketli oluşu ve üstün manevra kabiliyeti ile (buna yengeç yürüyüşü de dahil) Fendt ' ten bir adım önde olduğu da söylenebilir, ne de olsa bunda da vario şanzıman var.

ersanakyai link=topic=25339.msg208325#msg208325 date=1251318355' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Erkan. Senden de ne uçan kurtulabiliyor, ne de kaçan. Prototip traktörler nerde, sen ordasın. Fendt ' in yeni 800 serisi olsun, fendtin slaj makinası olsun, hepsini senin sayende gördük. +rep

Hatta yeni model Erkuntları da sitede ilk sen bulmuştun da konunun gizliliğini bildiğin için paylaşmamıştın, sonra Özgür arkadaşımız paylaşmıştı.

Kaportası gerçekten çok büyük, xerion 3800ün kaportasıyla bunu kıyaslarsak traktörün 500 beygir civarında olması gerekir. Fendt Trisix ' e ciddi bir rahip olacak gibi, hatta kabinin hareketli oluşu ve üstün manevra kabiliyeti ile (buna yengeç yürüyüşü de dahil) Fendt ' ten bir adım önde olduğu da söylenebilir, ne de olsa bunda da vario şanzıman var.

Sağolasın Ersan abi. Yeni XERION gerçekten çok büyük ve kuvvetli olacağa benziyor. Söylenenlere göre 500 HP Cat 13 serisi motora ve ZF ' nin yeni XERION için ürettiği Eccom 5.0 Sürekli Değişken Şanzımana sahip olacağı dile getiriliyor. Tabi yeni ön hidrolik sistemi ve kabinde de olabilecek değişiklikleride hesaba katmıyoruz. Her ne kadar dile getirmek istemesemde Trisix ' e dediğin gibi ciddi bir rakip olacağı aşikâr. Gerçi klasmanları farklı diyecekler. Ama olsun. Sonuçta piyasada başka bu güçlerde böyle traktörler ne yazıkki yok. Elimden geldiğince yeni ürünleri ve prototipleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Emin olmadan da dile getirmek istemiyorum. Kullaktan doğma bilgi vermek yerine böyle fotoğraflı ve vidyolu paylaşım yapmak en iyisi oluyor. İnşallah daha çok yeniliği sitede elimden geldiğince paylaşacağım. İnşallah gün gelir yurt dışında kendi çektiğim prototip fotoğraflarını ve vidyolarınıda sizlerle paylaşırım....;)

Ynt: İŞTE KARŞINIZDA YENİ DEV XERION PROTOTİP, SLOVAKYA' DA TEST EDİLİYOR...!!!

Süper paylaşım Erkan...Bu Claas ' tan korkulur valla...Bu yıl kaçıncı yeni ürün bu.Adamlar gerçekten çalışıyorlar anlaşılan...Claası kullandıktan sonra ve böyle durmadan çalıştıklarını, daha ileriye gittiklerini gördükçe adamlara helal olsun diyorum...