NAİL muhtarım , bu ekipmanı çözemedim yardım....

Ynt: NAİL muhtarım , bu ekipmanı çözemedim yardım....

:D Slm. Abi bu adam ya su arkı hazırlıyo..erezyona karşı ve su kayıplarına karşı tabanını naylon kaplıyo...yada örtü altı bişeyler yetiştirecek....çok ilginç valla..ne yalan söyliyeyim...paylaşım için teşekkürler..

nailyetek link=topic=25405.msg208744#msg208744 date=1251394291' Alıntı:
:D Slm. Abi bu adam ya su arkı hazırlıyo..erezyona karşı ve su kayıplarına karşı tabanını naylon kaplıyo...yada örtü altı bişeyler yetiştirecek....çok ilginç valla..ne yalan söyliyeyim...paylaşım için teşekkürler..
abi bunlar o toprağa bişeyler ekecekler ilaçlama yapıyolar onun üstüne bu laylonu çekiyolar toprak tvde çıkıyo hep bu işler :D

atıyorum ... belki de vatandaş kültür mantarı ekiyor..seralama yapıyor ...kafadan attım ...ziraatçilerin konusu...

atilla link=topic=25405.msg208778#msg208778 date=1251398421' Alıntı:
atıyorum ... belki de vatandaş kültür mantarı ekiyor..seralama yapıyor ...kafadan attım ...ziraatçilerin konusu...
benım bıldıgım kultur mantarı karanlık ortamda yetısıyor saman falan yarmııyla bnde bılmıyorum ama sefaf naylonun altında olacak ıs deıl o dedıgın

ağır abi link=topic=25405.msg208781#msg208781 date=1251399452' Alıntı:
benım bıldıgım kultur mantarı karanlık ortamda yetısıyor saman falan yarmııyla bnde bılmıyorum ama sefaf naylonun altında olacak ıs deıl o dedıgın
bende , ziratçıların konusu diye düşüncemi söyledim ...kafadan attığımıda beyan ettim ..' bilmediğini bilmek bile , erdemliktir..'...

Buna benzer birşeyi Almanya da görmüştüm. Galiba bu bizim kuşkonmaz dediğimiz bitki üretimi için kullanılan bir teknik. Bu plastik ile sıra üzerlerini gömüyorlar ve muhtemelen uygun sıcaklığı sağlamak için.

bu makine ürünün toprağa değip çörümesini engelliyo naylonun üzerinde belirli aralıklarla delik açılıyor ülkemizde çilek yetiştiriciliğinde kulanılıyo hatta naylonun altına damlama hortumu koyup buharlasmadan dolayı su kaybı engelleniyor

XERİON link=topic=25405.msg208884#msg208884 date=1251412777' Alıntı:
bu makine ürünün toprağa değip çörümesini engelliyo naylonun üzerinde belirli aralıklarla delik açılıyor ülkemizde çilek yetiştiriciliğinde kulanılıyo hatta naylonun altına damlama hortumu koyup buharlasmadan dolayı su kaybı engelleniyor
Valla ilk bakışta benim de aklıma o geldi..ama yine de bilemiyorum..ayrıca bu tarktörle böyle bir iş..düşündürdü beni..

Sera yapıyor.Adanada karpuz için yapıyorlar aynısını bitki belli bir büyüme evresine gelene kadar altında kalıyor sonrada açıyorlar.Don olayın koruyor hava dengelene ne kadar altında sonra naylonları topluyorlar