800 litrelik ilaç makinası 1000 kg gübre makina için en ideal traktör hangisi ?

Ynt: 800 litrelik ilaç makinası 1000 kg gübre makina için en ideal traktör hangisi ?

şahsen benım dayımda vaR steyr 8073 önune ıLave agırLık taktırdı.1tonLuk güngör gubre serpme makınesınde 650 kıloluk ılac makınesınde rahat calısıo

Ynt: 800 litrelik ilaç makinası 1000 kg gübre makina için en ideal traktör hangisi ?

Ağırlık takviyesiyle 285 halleder o işi.Sorun olmaz hatta motor ne kadar ufak olursa karın o kadar büyük.Çiftçeker hiç mi hiç gerek yok bence.Sadece bu iş için soruyorsan...

70-56 hatta 60-66 falan işini görür

ekipman için traktör soranı nadir bulunsa gerek genelde şu traktöre bu ekipman olurmu gibi sorulara alışmıştık soruda biraz mantık hatası var gibi geldi elinde traktör yok ekipman mı var yoksa ekipmanı bedavaya denk getirdin traktör mü alacan. kusura bakma ama yazdığın şuna benziyor kırmızı kadife kravatıma nasıl takım alayım.

nkoca link=topic=25418.msg208917#msg208917 date=1251417549' Alıntı:
70-56 hatta 60-66 falan işini görür

ekipman için traktör soranı nadir bulunsa gerek genelde şu traktöre bu ekipman olurmu gibi sorulara alışmıştık soruda biraz mantık hatası var gibi geldi elinde traktör yok ekipman mı var yoksa ekipmanı bedavaya denk getirdin traktör mü alacan. kusura bakma ama yazdığın şuna benziyor kırmızı kadife kravatıma nasıl takım alayım.
:D :D :D

iki traktorum war bırı 80 beygır dıgerı 143 (profıldekı olan) orjınal kabınlı traktor arıyorum yada sıfır almaya nıyetlıyım
bu arada dip not düşeyim 80 beygirlik olan traktorumun onleri kalkıyo bazen :) devır kaybıda cabası... goruslerinize saygıLIyım ok-*-s
95 BEYGIRLIK OLAN JD MF VALTRA DEUTZ NEWHOLLAND ARASINMDA KALDIM KONU BASLIGI KOYSAYDIM DAHA IYI OLURDU cçr-*-s

rewal59 link=topic=25418.msg209070#msg209070 date=1251481729' Alıntı:
iki traktorum war bırı 80 beygır dıgerı 143 (profıldekı olan) orjınal kabınlı traktor arıyorum yada sıfır almaya nıyetlıyım
bu arada dip not düşeyim 80 beygirlik olan traktorumun onleri kalkıyo bazen :) devır kaybıda cabası... goruslerinize saygıLIyım ok-*-s
95 BEYGIRLIK OLAN JD MF VALTRA DEUTZ NEWHOLLAND ARASINMDA KALDIM KONU BASLIGI KOYSAYDIM DAHA IYI OLURDU cçr-*-s

sadece bahsettiğin işler için alıyorsan bence 75 hp - 80hp traktörlerin hepsi işini görür .. 95hp fazla ...

bence arazi koşullarınada bağlı çok bayır bir arazi yapısına sahip ise küçük makineler yetmeye bilir eğer arazi yapın engebeli ise 85 bg üzeri ince lastik bir çiftçeker işini daha iyi görür

beyler çok güzel konuşuyorsunuzda,ilaç ve gübrede,traktörün vites aralığınında çok önemi var bunun için en idealı vites sayısı fazla olanıdır, :D benim görüşüm

arkadaşım bence 75 üstü çiçeker al derim çünkü arkaya koyucagın yük az bi yük degil yükülü bi vaziyette çamurada girersen anında arka takım oturur kalır anlıcagın arka gömülür emen önden de çekmedigi için tek çeker yardım olmadan çıkamassın bide alıcagın motorun arka tekeri kalın balon olmasına dikat et ayırlı olsun şimdide kararını beklerim anlş-*s