massey ferguson 3.060 çalışma sorunu

arkadaşlar traktör ısındıgı zaman marşa bastıgı halde calışmıyor ama vurdurunca çalışıyor sizce sorun nerdedir şimdiden cevaplarınız için tşklr

Ynt: massey ferguson 3.060 çalışma sorunu

akuden elektrık gelıomu yanı mars dınamosunu donzerıyosa aku sağğlam ama hala çalısmıosa dınamonun komurlerı bıtmıs olabılır
ayrıca traktoru fazla vurdurmayala çalıstırma zararlı kardesım

akü sağlam marş dinamosuda sağlam dinamo traktörü ceviriyor ancak ateşleme olmuyor vurdurmak zararlı biliyorum ama meçbur kaldım ben ormanda calışıyorum ben pompa veya enjektörlerden şüpeleniyorum ama insallah arıza bunlardan degildir

motor soğukken normal çalışıyor sıcakken marş bastığı halde almıyorsa elemandır sayın arkadaşım. sıcakken çalışmadığında elemanın üzerine su döküp biraz soğut bastığında çalışacaktır bunu sadece acil durumlarda kullan çok fazla uygulama elemanı kesebilirsin.

arkadaşlr yardımlarınız için tşlr sorun pompadaymış bu traktörün masrafıı artık beni coq zorladı ve satıtım erkun almayı düsünüyorum mf hiç birinde phatom serisinde yaşadıgım sorunu yaşamadım bi popa tamirine 3bin ytl olurmu beaaaa

arkadaşlar mraba ben bitane 3060 massey almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz yani önerirmisiniz nasıl bir traktör dür

arc_0019 link=topic=25520.msg212982#msg212982 date=1252510879' Alıntı:
arkadaşlr yardımlarınız için tşlr sorun pompadaymış bu traktörün masrafıı artık beni coq zorladı ve satıtım erkun almayı düsünüyorum mf hiç birinde phatom serisinde yaşadıgım sorunu yaşamadım bi popa tamirine 3bin ytl olurmu beaaaa
vah arkadaşım vah erkuntun pompası ve motoru ne bilmez konuşur.marka değişince motor ve pompa değişti mi sandın...madem 3000 lira masraf ettin bari o parayı amorti edinceye kadar biraz kullan.

senin alacagin erkuntunda motoru inan bana 3060 ile ayni bence motorun masraf parasini cikarina kadar kullanmaya devam et derim VE KULLANDIGIN MAZOTA

Yazın erkunt servisine gitmiştim.çünkü bizim üniversalin servisi de aynı servis.bir tane 60 erkunt var kırmızı.yakıt deposuna yanlışlıkla su bidonun boşalmışlar.traktör tarlaya varmadan güm.servise gelmiş.traktörün ön tarafı komple sökülmüş.(radyatör,kaput.hava filtresi.)ya usta dedim bu ne ayak.depoya su girdi mi sistemdeki suyu temizler.temiz mazot koyar.havasını aldırır.bir marş abbas yolcu...bu traktörü neden böyle parçaladınız.dediğine göre bu yeni nesil traktörlerin yakıt sistemi baya hassasmış.bahsattiğim erkuntçu depoya yanlışlıkla su koymasının ceremesi kaç para olmuş dersiniz.900 lira.ve bir iki günlük iş kaybı.burada erkuntu kötülemek için yazmadım.aynı dizel motoru 10 çeşit traktör markasında da var.galiba perkinsin bu 1103-.. modellerinde bosh pompa var. bosh pompanın parçaları el yakıyor.gerçi bu gün için üretilen traktör motorlarında bosh pompa olmayan yok gibi bişey.

yani arkadaşlar kendi ucuz.parçası ucuz.yakıtı az.çekişi güzel bir traktör yok mu bu memlekette.