kuyruk mili gücüne ihtiyacı olmayan, balya toplama makinası

Ynt: kuyruk mili gücüne ihtiyacı olmayan, balya toplama makinası

zaman konusunda manuel operasyonun ne kadar sürdüğünü bilmiyorum, değerlendirme yapamam ama bence makine tasarımı güzel, ve vyrgulanan işin tek kişi ile yapılabiliyor olması...Kuyuk mili yerine hidrolik pompanın jeneratörle ve elektrik motoru ile çalışması ise traktör yerine pikap yada jip türü aletler kullanılarak nakliyenin daha hızlı olması yönünden avantaj...
Balya işi yapmadığımdan bilemiyorum ülkemizde tutulurmu ama bence makine tasarımı güzel, özellikle yükleme ve boşaltmanın otomatik olması, tek kişi ile işin yapılabilmesi güzel...

Valla Abi; prizmatik balyanın makina ile toplanması daha kolay ve daha süratli..zaman kaybı çok diye düşünüyorum...bu makinanın olduğu ülkede iş gücü sıkıntısı var galiba..:D Paylaşım için teşekkürler..

nailyetek link=topic=25529.msg210332#msg210332 date=1251735982' Alıntı:
Valla Abi; prizmatik balyanın makina ile toplanması daha kolay ve daha süratli..zaman kaybı çok diye düşünüyorum...bu makinanın olduğu ülkede iş gücü sıkıntısı var galiba..:D Paylaşım için teşekkürler..
katılıyorum ..traktörüde balya toplama işine bağlamıyorsun...traktör bu arada başka işler yapabilir diye düşünüyorum...sadece kendi düşüncem...

balya yapmıyoruz ama herhalde balya toplama işinde zaten kuyruk mili kullanılmyor yada kuyruk miline bağlı çalışan bi toplama makinesi yok

by-edo link=topic=25529.msg210364#msg210364 date=1251742020' Alıntı:
balya yapmıyoruz ama herhalde balya toplama işinde zaten kuyruk mili kullanılmyor yada kuyruk miline bağlı çalışan bi toplama makinesi yok
Hayır..kuyruk milinle toplama makinası çalışıyor..ülkemizde yapılmış olanlarıda var..bir hafta kadar evin önünde durdu makiana...ama fotoğraf çekme fırsatım olmadı..traktör+balya toplama makinası+dört tekerli remork..traktörün sağından gidiyor, yerdeki balyayı alıp taşıyıcı bant yolu ve zincir sayesinde remorka çıkarıyor..remorktaki eleman balyaları arkadan öne doğru diziyor..

güzel paylaşım abi..
nailyetek link=topic=25529.msg210381#msg210381 date=1251743412' Alıntı:
Hayır..kuyruk milinle toplama makinası çalışıyor..ülkemizde yapılmış olanlarıda var..bir hafta kadar evin önünde durdu makiana...ama fotoğraf çekme fırsatım olmadı..traktör+balya toplama makinası+dört tekerli remork..traktörün sağından gidiyor, yerdeki balyayı alıp taşıyıcı bant yolu ve zincir sayesinde remorka çıkarıyor..remorktaki eleman balyaları arkadan öne doğru diziyor..
arkadan öne zor olmaz mı??

nforcer link=topic=25529.msg210384#msg210384 date=1251743699' Alıntı:
güzel paylaşım abi..arkadan öne zor olmaz mı??
Yok pek de zor olmuyo..sadece burda remorkun önü tam yüklenmiyo..onuda remorku makinadan alıp balyaları makina ile kaldırıyosun..

nailyetek link=topic=25529.msg210389#msg210389 date=1251743897' Alıntı:
Yok pek de zor olmuyo..sadece burda remorkun önü tam yüklenmiyo..onuda remorku makinadan alıp balyaları makina ile kaldırıyosun..
makina kendimi diziyo??