640 fiatı hangi traktörle takas yapalım

Arkadaşlar kolay gelsin. Hepinize bol verimler kazançlar diliyorum. Ben sitenize yeni üye oludum.
Bizde 84 model 640 var değiştirmeyi düşünüyoruz yine bu sağlamlıkta ve biraz daha güçlü bir tarktör almayı düşünüyoruz Hangi tarkörü ve modelini alırsak 640 lığı bize aratmaz. fikirleriniz için şimdiden tşk.ler

Ynt: 640 fiatı hangi traktörle takas yapalım

son Adanalı link=topic=25537.msg210304#msg210304 date=1251729991' Alıntı:
Arkadaşlar kolay gelsin. Hepinize bol verimler kazançlar diliyorum. Ben sitenize yeni üye oludum.
Bizde 84 model 640 var değiştirmeyi düşünüyoruz yine bu sağlamlıkta ve biraz daha güçlü bir tarktör almayı düşünüyoruz Hangi tarkörü ve modelini alırsak 640 lığı bize aratmaz. fikirleriniz için şimdiden tşk.ler

çok geniş bir yelpaze sunulabilir önüne ... bence hangi işler için alacağın önemli .. yoksa şimdi sana fendt936 al diyenler bile olabilir ... :D

ilk önce hoş geldin arkadaşım.kaç dönüm yer ekiyorsun.rektefe durumu ne traktörün.ve kaç para çıkarabilirsin öğrenelim.ondan sonra sanauygun bir traktör buluruz.şimdi ne desek boş.640 fena motor değil bir hidrolik direksiyon taktır devam et.

640 ın yerini dolduracak we daha randıman werebilecek bi makina 65-80dtk..hem 640ın ekipmanlarını kullanırsın..hem 640tan daha iyi bi traktör...burdan biri aldı 640ı werip 65-80dtk çok memnun değiştirdiğine...

ali koçkaya arkadaşım hoşbulduk. tşk.
diğer arkadaşlarada fikirleri için teşekür ederim.
1991 yılından beri bizde biz ikinci sahibiyiz. 640 84 model ve motor hiç sökülmemiş durumda doğal olark motor istiyor, öndüzen boşluk yapmış durumda arka hidrolik kolları ayarsız yani kısaca baştan aşağı bir bakım istiyor. Bu yüzde abim satalım tamir parası ve arka lastik yaklaşık yeni paraya göre 5-6 binlira tutar, bunu üstüne koyup bir tane 70-56 alalım diyor ben ve babam tamir ettirip kullanmaya devam edelim diyoruz.
bizim yaklaşık 200 bin metrakareye yakın yerimiz var. Bunun yaklaşık 60-70 dönümü taşlı diğer yerler ise okadar sert bir toprak değil yani ağır bir işimiz yok 640 bize yetiyor. Ayrıca taşlı yerler için işbora var onuda satım 240 massey alacağız yapabilirsek bakalım. Fiat traktörlerin hidrolik sistemi biraz bana yavaş geliyor (indirip kaldırmada) ama fiat 640 ın sağlamlığını ararız diye korkuyorum.

son Adanalı link=topic=25537.msg210822#msg210822 date=1251806700' Alıntı:
ali koçkaya arkadaşım hoşbulduk. tşk.
diğer arkadaşlarada fikirleri için teşekür ederim.
1991 yılından beri bizde biz ikinci sahibiyiz. 640 84 model ve motor hiç sökülmemiş durumda doğal olark motor istiyor, öndüzen boşluk yapmış durumda arka hidrolik kolları ayarsız yani kısaca baştan aşağı bir bakım istiyor. Bu yüzde abim satalım tamir parası ve arka lastik yaklaşık yeni paraya göre 5-6 binlira tutar, bunu üstüne koyup bir tane 70-56 alalım diyor ben ve babam tamir ettirip kullanmaya devam edelim diyoruz.
bizim yaklaşık 200 bin metrakareye yakın yerimiz var. Bunun yaklaşık 60-70 dönümü taşlı diğer yerler ise okadar sert bir toprak değil yani ağır bir işimiz yok 640 bize yetiyor. Ayrıca taşlı yerler için işbora var onuda satım 240 massey alacağız yapabilirsek bakalım. Fiat traktörlerin hidrolik sistemi biraz bana yavaş geliyor (indirip kaldırmada) ama fiat 640 ın sağlamlığını ararız diye korkuyorum.
70-56 alıcanda pek fark alamassın daha buyukunu al 74.80 dt seni fazlasıyla memnun eder

Bence 70-66 senin işini fazlasıyla görür eğer bana büyük gelir diyorsan 65-46 olabilir.Fiatların hidrolik kolları yavaş demişsin belki 640 larda yavaş olabilir ama fiat 66 serisinde öyle bi sorun hiç duymadım.

Bilader sana 60-66 uygundur.Eğer ki yavaş yürümeyi gerektiren bir işse süper bir makina çünkü sürüngeni var.Ama hp yönünden daha büyük istiyorsan 70-46, 70-56, 70-56s serilerini deneyebilirsin.Bunlar özellike 70-46 ve 70-56 olanları hem seri hem güçlü hemde akaryakıt yönünden ekonmoik.yine de araştır. Traktörden anlıyorsan iyi.Ama anlamıyorsan yanında bilen bir arkadaş götür.Sana çok faydası olur..aman kardeşim mavi kaportalara sakın yaklaşma aman kardeşim aman....ADAMI BİTİRİRRR ıh-*-s noo*-*-

aynı traktörden bizdede vardı 1999 da 70-66 ile takas ettik çok memnunuz çok kullanışlı
70-56 da olabilir ama 70-66 bulursan temizse direk değiştir derim yada 60-66DT de senin işini görür
sen fiat kullanıyorsun diye tüm tavsiyeler fiat yada nh olarak verilmiş erkunt da düşünebilirsin nimet 70 bide 4x4 olursa çok kullanışlı olur.

kardeş senin 640 ı bu şeklide 13-15 arası gider.70-66 alırsan.temiz birtane denk getirirsen uzun yıllar kullanırsın ömrünü savar.galiba onlarda 25-30 arası.çok para bayılırsın.fiyatın 66 şanzumanları 56 dan üstündür.bunu dikkate al derim.ucuza kapatmak istersen 18-22 arasında güzel 70-56 lar bulunuyor.küçük traktör sınfında benim gözden new holland tt50.2,9 litre tier motoru var.190 nm tork üretiyor.arkadaşım aldı yakıtı az diyor.ama ben kendim test etmedem yorum yapmam.benim gözdem tt50.240 ikinci sırada...

Ali Koçkaya abi ve diğer arkadaşlara fikirleriniz için tşk.
bizim oralarda 240 daha fazla tutuluyor.
abim bir tane 240 massey almış, 2006 model hidrolik direksiyon, askı pedal, ben daha görmedim. 1000 saat civarlarında dedi.
daha ilk defa 240 massey kullancam bakalım gücü ve yakışı nasıl.
640 a gelince herhalde değişim veya tamir işi gelecek yıla kalacak. Ama bana kalsa 60-66 veya 70-66 almak isterim. leviyeli traktör bana göre daha kullanışlı gelişor gerçi leviyeli traktör hiç kullanmadım ama, düşüncem bu şekilde