case yi nasıl buldunuz

Ynt: case yi nasıl buldunuz

case - ıh de 4 bağımsız palet uygulaması , manevralarda , dönüşlerde , ve toprak zeminine göre daha homojen bir çekiş sağlayacağı düşüncesindeyim . yanılmıyorsam, tırtıllı traktörlerde bu uygulama tek case de var diye biliyorum...

atilla link=topic=3122.msg31440#msg31440 date=1209744609' Alıntı:
case - ıh de 4 bağımsız palet uygulaması , manevralarda , dönüşlerde , ve toprak zeminine göre daha homojen bir çekiş sağlayacağı düşüncesindeyim . yanılmıyorsam, tırtıllı traktörlerde bu uygulama tek case de var diye biliyorum...

Çok güzel paylaşım emeğine sağlık, düşüncene katılıyorum diğer paletli traktörler dönerken bir tarafın az veya hiç dönmemesi gerekiyo buda traktör için dezavantaj bu arada adam yolu mahvetti yaw

harika bir paylaşım atilla abi stx 530 devasal bir makina bir şey sormak istiyorum paletli makinaların bakımı onarımı normal yürüyen sistemlere nazaran maliyetli olduklarını duydum bilgilendirirsenizz sevinirim

teşekkürler

Güzel video atilla abi paylaşım için saol

bence paletli traktörler lastikli traktörlere göre daha avantajlı bunu en büyük kanıtı ise dünya herk recorunu CASE-İH STX 535 QUADTRAC ın kırmasıdır CASE-İH STX 535 8 tekerleklileride war aynı güçte olmasına rağmen bu recoru QUADTRAC ' la kırmalarıdır

traktörde 4 adet bağımsız palet çift paletlilere göre daha avantajlıdır bence çift paletli traktörlerde dönüşler sıkıntılı olabilir ve JOHN DEERE ' nin 8030 T ve 9030 T modellerinde ön hidrolik koyuyorlar öne ekipman bağladığında yol durumunda weya yokuş aşşa giderken traktörde bi dengesizlik meydana gelebilir (tabi bu benim düşüncem sizlerinde görüşleriizi almak isterim)

case STX bu konuda , palet çekişinde max mum çekişi, kullanım rahatlığını , dönüşlerde daha az güç harcaması, nakliyede kullanım avantajı .traktörün gene l dengesini ve süspansiyonun kalitesini vs faktörleri ön planda tutmuş diye düşünüyorum...saygılar..

atilla link=topic=3122.msg31571#msg31571 date=1209759384' Alıntı:
case STX bu konuda , palet çekişinde max mum çekişi, kullanım rahatlığını , dönüşlerde daha az güç harcaması, nakliyede kullanım avantajı .traktörün gene l dengesini ve süspansiyonun kalitesini vs faktörleri ön planda tutmuş diye düşünüyorum...saygılar..

bence STX in en büyük kaybı kademesiz şanzıman kullanmaması haksızsam söleyin

normal klasik tırtıllı ( paletli) traktörler 1950 li yıllarda vardı. o zaman paletler metal . şimdi lastik . case ikili paletten , 4 lü bağımsız palete geçmesi yeniliktir diye düşünüyorum...