gübre fiyatları

Ynt: gübre fiyatları

zaten hep kazığı yemedik mi ? %200 zamla gübre %200 zamla mazot benzin lpg elektirk dogal gaz.vs vs. TMO ya verdiğimiz üründe %6 kesinti 23282 kğ bir arpa 373 krş dan kesinti 530 lira daha hangi kazıkları sayalım ki çiftçi olarak

dap 30-35 lira
20-20-0 20-25 lira.
bugün paran varsa al kardeşim.bayram sonu paran gelecekse kartan geç birşeyler uydur.çünkü rant çevreleri ekim zamanı gelince bu gübreyi zamlandırır.çuval başı 10 lira zamlansa karta ödeyeceğim faizden fazla olur..

ali_kockaya link=topic=25606.msg211387#msg211387 date=1252003859' Alıntı:
dap 30-35 lira
20-20-0 20-25 lira.
bugün paran varsa al kardeşim.bayram sonu paran gelecekse kartan geç birşeyler uydur.çünkü rant çevreleri ekim zamanı gelince bu gübreyi zamlandırır.çuval başı 10 lira zamlansa karta ödeyeceğim faizden fazla olur..
aynen öyle yaptım üretici kartla aldım eliktiriğede zam geldi gübreyede zam kesin gelir dap aldım bandırma 700 tl 695 ve 670 diğer markalarda vardı ama ben bandırmayı tercih ettim.

evet hepimize müstaat zirat odaları uyor tarım bakanı uyor biz çifçiler uyoruz neden yunanitandaki çifçiler kadar olamıyoruz birleşelim motorlarla baslım ankarayı bakın hükümet nasıl yıkılıyor fenerbahçe başkanı içi,n yasa değiştirmeye benzemez ekmeğimiz elden gidiyor ürenin çuvalı 58 tl 33 lük nitrat 45 26 lik nitrat 40 tl nereye kadar mazot 4 tl dersin topraktan maden çırtıp pazarlıyoruz Allaha havale ediyorum hakkımızı yiyenleri

ziraat odası faln hikaye ister uyusun ister yatsın.ama senin eline fırsat geliyor sen tepiyorsun.halinden memnunsan şikayetin kime.
sen hadi desen
kaç kişi arkandan gelir.
sen hadi desn kaç kişi ağlar
sen ölüyorum desen kaç kişi başına gelir.
batan halinden şikayetçi degil.
gübresiz eken şikayetçi degil.
gübre alan şikaytçi degil.
şimdi de destekler pirimler yatıyor ki bak keyfe
yarın hurda traktörleri teşvikle satar lar bir de sıfır traktör alırlar
eeeee kim ağlıyor hani nerde demexzler mi adama..............

köylü link=topic=25606.msg518488#msg518488 date=1327321501' Alıntı:
ziraat odası faln hikaye ister uyusun ister yatsın.ama senin eline fırsat geliyor sen tepiyorsun.halinden memnunsan şikayetin kime.
sen hadi desen
kaç kişi arkandan gelir.
sen hadi desn kaç kişi ağlar
sen ölüyorum desen kaç kişi başına gelir.
batan halinden şikayetçi degil.
gübresiz eken şikayetçi degil.
gübre alan şikaytçi degil.
şimdi de destekler pirimler yatıyor ki bak keyfe
yarın hurda traktörleri teşvikle satar lar bir de sıfır traktör alırlar
eeeee kim ağlıyor hani nerde demexzler mi adama..............
Güzel düşünce,tamda özetlemişsin durumu..Batı bu işi ayarlıyor.Sizi bir batırayım sizin işleyemeyeceğiniz toprakları ben işlerim diyor ve basıyor parayı ağalara.Ağalar ne yapıyor aldıkları paralarla senin benim işlemekte zorlandığımız toprağı kendi teknolojisiyle ve parasıyla rahatlıkla işliyor.Bizim buralar düz ova olduğundan bastırıyorlar parayı ve senin benim işlemekte zorlandığımız toprakları satın alıp büyük çiftlikler yapmaya başladılar,asıl patronlarının yurt dışında olduğunu söylüyorlar.Taktik belli,ülkenin çiftçisinin belini bük ve toprağı satmak zorunda kalsınlar,savaşmaya gerek yok yani toprak almak için...Hani rahmetli Kemal Sunalın inatçı diye filmi vardır ya senaryo aynen filde ki gibi . Daha iki ay önce israil kaynaklı birisi 700 dekara yakın yer kapattı büyük paraya ve aynı kişi civar köylerden de yer satın almış...