ERKUNT FABRİKA TANITIMI

Ynt: ERKUNT FABRİKA TANITIMI

Sanırım dediğin bölüm daha uygun olacak Emre.

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=25662.msg211977#msg211977 date=1252228663' Alıntı:
Ersan abi harika bir sunum olmuş paylaştığın için teşekkürler... Yanlız konu hangi bölüme uygun acaba bence Muhabbet&Teknik bilgilere taşıyaşım uygunmudur? :)

paylaşım için tşkrler.acaba 80 hp den yıkarsını üretmeyi düşünmüyorlarmı? bi ara 100 lüğü wardı ama oda çok büyük 90 lık fln olsa daha iyi olurdu.

dolcevita link=topic=25662.msg275058#msg275058 date=1273684807' Alıntı:
cıkarsın bi 100 hb hemen alayım
çıkarması şart .. ama halen neden bekliyorlar anlamış değilim.. şuan satışları çok iyi fabrikanın.. fakat bazı yörelerdede acayip karalama haberleride geliyor. mesel bi nh bayisi gidip bi 80t tek çeker almış traktörün geri vites dişlisinde sorun var geçmiyor.. ve 800 tl masrafı var ama adam sırf traktörü karalasın diye traktörü yaptırıp satmıyor gelene gide işte erkunt şanzumanı bozulmuş 4milyar istiyorlar diyor. bide 24 bin tl fiyatı diyor bakın kimse almıyor diyor bu kadar ucuza veriyorum falan. traktör arızalı olunca zaten kimse almaz bunu herkes bilir .. bizde aradık servisine sorduk masrafı nekadar bunun dedik bi akrabamıza almayı düşündük..servis 800tl ancak tutar dedi.. bayi hiç bidefa götürüp servise göstermemiş kafadan 4milyar arızası var diyor komple şanzuman değişecekmiş tek dişli değişmiyormuş güya!.. bizde erkunt bayisinide yakınen tanırız muhabette söyledik böle böle bayi dedi bana versin hemen alayım gidin alıcı olun verecekmi dedi alın bana getirin ben yaptırıp 33bin e satacam dedi. bizde gittik alıcı olduk nh bayisi hemen yan çizdi sattım dedi traktörü beh almışım falan filan vermedi traktörü dedigi fiyata :))) yani düşünün nh bayisine siz gitseniz erkuntu o halde görseniz sogumazmısınız ama işin aslını bilmeyince böle karalıyorlar.bu galericilerin bi allah bir dedigine inanacaksın valla galerici arkadaşlarda olabilir ama ben hiç birine inanmıyorum artık..

100hb meselesine gelince 100hb cıkarsa ozaman servette biraz baskıdan kurtulacak.. mesela adama 90bg traktör lazım gidip serveti alıyor 90bglık traktörün ekipmanını takıyor ve traktörü yıpratıyor yakıt cok yaktırıyor sonra yine erkuntta suc kalıyor halbuki traktör 75bg ve 90bg traktörün ekipmanını cekiyor cok yakması normal ideal ekipmanları ile kullanın bakalım ozaman nekadqr sahane bi traktör oldugunu göreceksiniz.. kimse td75 e gidipte 5li 14lü takmıyor yada 3075 e ama servete takıyorlar.. traktör ün çektigi her alet takılmaz önemli olan rahat cekmesidir.. mesela biz 4lü 14lü pullukla buranın toprak yapısında harika iş görüyoruz... her turlu ve her vitesle çektiriyoruz bu pullugu.. .. .. erkuntun bu konuda müşterileirni gaza getirip gidin 6lı takın demesi yerine ideal ekipman önermesi lazım çünkü bazı çifçiler bu gaza cabuk geliyor.. toprak yapısna göre farklılık göstermekle beraber ideal ekipmanla kullanmakta yarar var ozaman kimsenin erkuntta en ufak bi sroun yaşayacagını düşünmüyorum hem yakıt hemde çekişte..
100bg ligi çıksaa ilk biz alırız :)

evet ya ersanakyai nickli arkadaş bu yazılan 80-90-100 bg isteklerini iletmeli sonucta yerli bi traktör ve kaliteli biraz güç artmalı sonra rakip tanımaz diyorum yok satarlar yok.(ben 80veya 90 bg cıktığı gün alırım bu kadar kesin)