...:::SİZCE BUĞDAYMI MISIRMI??:::...

ARKADAŞLAR YETİŞEN BÖLGELELRDE SİZCE BUĞDAY TARIMIMI DAHA İYİ MISIR TARIMIMI

• Kullanılan toplam oy
    12
Ynt: ...:::SİZCE BUĞDAYMI MISIRMI??:::...

walla cogunluk mısır ekmediği için buğday dior..ewet arkadaşlar buğday msıır kadar zahmeti deil masraf az....ama mısırda atıyorum dönme 1200 kg werdi ya 600kgmasraf 600 kg kar olabiliyo (gübre,mazot ilaç,tohuma bağlıı)2.400ytl kar olabiliyo dönme tabi mısırrı 1000 dönm eken için cok ii olur yani baya karlı...bu iyi tarafı...allah korusun mısır 700kg werirde 500 kg masraf olursa 200kg çiftçinin dumanını attrır....bu sene 750 kg falan tahmini masraf war işallah mıısırlar 1.5tonu düşmez dönmede bişeler kazanırız.....:D

Ben mısır derim.Tarlada zaman geçirmeyi seven,sulama yapmak için baştan aşşağıya ıslanmayı göze alan,ama hasatı da bir o kadar keyifli :D Biz bu sene mısır ekmedik,geçen sene bizi vurdu mısır resmen.Ama halen çay demleyip gece sabaha kadar sulama yaptığımız günleri unutamam.Elimizde kürek,gece karanlığında.Vay be söyledim canım çekti valla :D

ÇağRı link=topic=3136.msg31565#msg31565 date=1209758831' Alıntı:
Ben mısır derim.Tarlada zaman geçirmeyi seven,sulama yapmak için baştan aşşağıya ıslanmayı göze alan,ama hasatı da bir o kadar keyifli :D Biz bu sene mısır ekmedik,geçen sene bizi vurdu mısır resmen.Ama halen çay demleyip gece sabaha kadar sulama yaptığımız günleri unutamam.Elimizde kürek,gece karanlığında.Vay be söyledim canım çekti valla :D
çağrı bizim buraya gel 1000 dönm mısır war sucu arıoz zaten gel beraber cay demleriz içeriz sabaha kadar gene sen yeterk i gel bide tarlaların bazıları otoban kenarı .....

akgul link=topic=3136.msg31599#msg31599 date=1209762430' Alıntı:
çağrı bizim buraya gel 1000 dönm mısır war sucu arıoz zaten gel beraber cay demleriz içeriz sabaha kadar gene sen yeterk i gel bide tarlaların bazıları otoban kenarı .....
valla akgül bizim işler orda bekliyo,biz onları yetiştiremiyoz,yoksa seve seve kardeş... ;D

akgul link=topic=3136.msg31599#msg31599 date=1209762430' Alıntı:
OTABAN KENARIYSA BEN GELİRİM AKGUL TRAKFİK YOGUNDUR :)

@Çağrı: Sulama özlenir mi hiç? Gel bizimkileri sula istiyorsan. :D En nefret ettiğim şey sulamak, işte bi dahaki hafta başlıyoruz buğday sulamaya. Çizme ve kürekle kardeşliğimiz başlıyor gene. Yıkabilsem birine çok iyi olacak... :)