Nh Td 85'in taşla macerası - By Smhgwz..

Ynt: Nh Td 85'in taşla macerası - By Smhgwz..

videoda dikkatimi eken tek çekerde iken motorun tek lastiğinin çalışması.çifçekere taktıktan sonrada sağ arka teker dönmüyor acaba difransiyel kilidine basmadığından mıdır.eline sağlık semihcim

şimdi izlemedim ama önceden vardı..85 taşı çekemiyo, belli olmuyo ama bura hafif rampa falan diyo demi...
paylaşıldı bu sanırım ama senin başlık güzel olmuş :D
teşekkürler...

walla abicim bunu ben çekmedim gezerken videolarda gördum pek anlayamadım koca motor bi taşa kafa tutamıyo bide surenler pek işinemi gelmiyo ne çekmesini istemiyolar gibime geldi ;)

bide şöyle bişey ben sabah şarampole kaçtım elimden geleni ardıma koymadım adam bana göre hiç bişey yapmıyo bide bu motorla :D :D bende arka tekerlerin ikiside dönuyodu çeer olsadı çıkardım ama adam çekere baglıyo motora gaz vermiyo tekerlekler dönsemmi dönmesemmi diye düşünüyo
;) :D

nh link=topic=25713.msg212482#msg212482 date=1252356000' Alıntı:
bide şöyle bişey ben sabah şarampole kaçtım elimden geleni ardıma koymadım adam bana göre hiç bişey yapmıyo bide bu motorla :D :D bende arka tekerlerin ikiside dönuyodu çeer olsadı çıkardım ama adam çekere baglıyo motora gaz vermiyo tekerlekler dönsemmi dönmesemmi diye düşünüyo
;) :D

yaa şimdi o taş ne kadar direniyo bilmiyorum ama 85 o kadar ahım şahım güçlü değil, bendede var..ama o taşı sökerim her türlü ordan :D

ozan_06 link=topic=25713.msg212489#msg212489 date=1252356736' Alıntı:
yaa şimdi o taş ne kadar direniyo bilmiyorum ama 85 o kadar ahım şahım güçlü değil, bendede var..ama o taşı sökerim her türlü ordan :D
yani abi biraz zorlasa zate taşı sürüklicek ama tam o sırada gazı kesiyo zaten iş geri gidiyo böle omaz :mad: :D :D

bizim köyde bu tür kayaları çekerken zinciri traktörün romork kancasına değilde üste orta kolun oraya bağlarlar ve hidrolik kolları birleştiren bir demir vardır, zincir bu demirin üzerinden geçer. motor asılmaya başlayınca kolları kaldırırlar böylece kayanın ucu havaya kalkar toprağa gömülmez hem motorun arkası ağırlaşır ve böylece kaya çekilmiş olur. bu dediklerim 40-75 begirlik tek çeker motorlardır.

nforcer link=topic=25713.msg212601#msg212601 date=1252407621' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler....bide benim elime düşse td85 bak neler yapıyo :D
Aynen :D
tümosancı sefa link=topic=25713.msg212641#msg212641 date=1252415015' Alıntı:
eline saglık güzel paylaşım olmuş aga
enter link=topic=25713.msg212651#msg212651 date=1252416467' Alıntı:
eline sağlık semih abi paylaşım için teşekkürler
Yorumlar için Tşkler Arkadaşlar ;)

incesu85 link=topic=25713.msg212657#msg212657 date=1252416968' Alıntı:
bizim köyde bu tür kayaları çekerken zinciri traktörün romork kancasına değilde üste orta kolun oraya bağlarlar ve hidrolik kolları birleştiren bir demir vardır, zincir bu demirin üzerinden geçer. motor asılmaya başlayınca kolları kaldırırlar böylece kayanın ucu havaya kalkar toprağa gömülmez hem motorun arkası ağırlaşır ve böylece kaya çekilmiş olur. bu dediklerim 40-75 begirlik tek çeker motorlardır.
Ewed Abi katılıyoum zaten sana bunlar işi bilmiomu bilmemmezliğemi gelio ne :D