60 56 3060 kapışma resmen dalga geçiyor :D

Ynt: 60 56 3060 kapışma resmen dalga geçiyor :D

60-56 nın verilmiş sadakası varmış. ya birde 3060 dört çekere taksayıdı sonuç bir trajedi olurdu.3060 64 hp olduğundan bence td65 4*4 e takılmalı.emsali o çünkü.

yaw bunlar çekişme fln diil be bu nekardeşim motorun biri tek çeker zaten biri kç hp biri kç masseyin orda surukleyip götürmesi lazım bu durumda ya yazık be 60-56 yı baglamışlar daha büyüğünü bulamadınz mı? :D -td 65 yada tümosanın 65liğinden olsa neyse ;) bence çekişme fln olmamış Reklam Çekimi olmuş ;D

60-56 lar bizim buranın halk diliyle biraz ' ' pap ' ' .üzerindeki takılı motor 60 beygir ama o şanzıman o traktöre uymuyor bence.motorda bayılma diye birşey yok.zora geldimi aniden stop ediyor.şöyle bir eze eze kullanamıyorsun traktörü.çift sürüyorsun.yastık başında hafif sert bir sert yere denk gelince daha sen debriyaja basmaya fırsat bulumadan stop ediyor.ama 60-66 da aynı 60 hp lik motor kullanımasına rağmen daha kullanışlı.yani motoru motor yapan birazda şanzıman.

Arkadaşlar Traktör çifçileri için Türkiye genenlide uyrra*-*- Faceden bir gurup açtım .Çiftçi destekli Traktör ilanları yazın aratın, ekleyin, katılın.. ;) Satışa başlayın. Bu grupta görev yapacak bilgisayar bilgisi olan Traktörcü arkadaşlara sesleniyorum. Tüm Türkiye illeri ilçelerinden ve köylerine kadar girişimci arkadaşlara ihtiyaç var. Traktör olan her yer desek daha doğru olur. Bu uyy-*s 01.02.2010 dan itibarek geçerli bir aramadır. noo*-*- Sen TÜRK Evladısın Biraz olsun Kendine güven ve hemen başvur. Merak ettiğin herşey ve ??*-s Detaylar grubumuzun notlarında mevcuttur. Çiftçi Destekli Traktör ilanları.. *098*-

Unutmayın son pişmanlık fayda etmez !!! duva*-*0

ali kockaya kardeş, 60 56 ile 60 66 arasınadaki tarla sürümündeki farkatan kastın seri 1. viteslerden bahsettiğini düşünüyorum. eğre 1. vitesten kastı ise haklısın. ama 60 66 nın seri 1. vitesi ile 60 56 nın takviye 4. vitesi yakın oranlarda. kıyaslama yaparken seri 1 yok takviye 2 diye vitesin adlarına takılmayalım. her traktörün vites oranı aynı diil. kataloglarında bulup emsal oranlarda kıyaslama yapın derim. 60 56 seri 1. vitesi 2500 devirde 10.5 km/h, 60 66 nın seri 1. vitesi 9.5 km/h . bunları kıyaslarsan 60 56 ,60 hp ise 60 66 vites oranı sayesinde 66.3 hp gibi oluyo. bu durumda 60 56 yı takviye 4. vitese takarsan ( 8.6 km/h ) ile daha yakın kıyaslama olabilir. ama tam kıyas mümkün gözükmüyo

nebri_ link=topic=25721.msg246445#msg246445 date=1264932292' Alıntı:
Arkadaşlar Traktör çifçileri için Türkiye genenlide uyrra*-*- Faceden bir gurup açtım .Çiftçi destekli Traktör ilanları yazın aratın, ekleyin, katılın.. ;) Satışa başlayın. Bu grupta görev yapacak bilgisayar bilgisi olan Traktörcü arkadaşlara sesleniyorum. Tüm Türkiye illeri ilçelerinden ve köylerine kadar girişimci arkadaşlara ihtiyaç var. Traktör olan her yer desek daha doğru olur. Bu uyy-*s 01.02.2010 dan itibarek geçerli bir aramadır. noo*-*- Sen TÜRK Evladısın Biraz olsun Kendine güven ve hemen başvur. Merak ettiğin herşey ve ??*-s Detaylar grubumuzun notlarında mevcuttur. Çiftçi Destekli Traktör ilanları.. *098*-

Unutmayın son pişmanlık fayda etmez !!! duva*-*0
ne demek istediğini anlamadm yönetici arıyorsan ben güzel şekilde yapabilrim faceyer her zmn giriyom
dediğin yere katıldım bilginee

o çekişmeyi ben kendim yaptım.traktörlerde bizimdir. 3060 varya 60 56 yı çekemedi.ne dalga geçmesi. bakın mf nin şöförüne oda başta sizin gibi dalga geçiyordu. çekişmeden önce.ama sonra hayal kırıklığına uğradı.birde mf çok ağırdır buna rağmen çekemedi..

arif21 link=topic=25721.msg291859#msg291859 date=1282653763' Alıntı:
o çekişmeyi ben kendim yaptım.traktörlerde bizimdir. 3060 varya 60 56 yı çekemedi.ne dalga geçmesi. bakın mf nin şöförüne oda başta sizin gibi dalga geçiyordu. çekişmeden önce.ama sonra hayal kırıklığına uğradı.birde mf çok ağırdır buna rağmen çekemedi..
madem motorlar sizin tekrar yayınla kendin arkadaş görelim kim kimi çekiyor

Bizde 98 model 82.80N Tümosanla 3060 bağlamıştık, Phantom ' daki pek atıp tutuyodu sanki altındaki caterpiller ya tek cekerde kafa tutarım ağırlığı tümosandan fazla falan diyordu, çift çekere almadı. Tümosan asılmaya başladı takviyeyi III ' e aldı vitesi 1 ' e taktı, hızlı bir yani. Tümosana güveniyorduk biz yani tek çekerde yapacam dedi dalga geçiyor ya bizimkiyle karşıdaki, dalga öyle geçilmez böyle geçilir dedik, hızlı birle bi kaptırdı bizim ki diğeri yavaş viteste toz duman geliyor geri geri bizim Tümosan ' ın üstündeki asıldım diye iyi bi havalara girdi ikinci vitese atmaya kalktı diğeride çift çekere aldı o ara, sonra mf asıldı oldu. Çift çekerdeyken denedik, Tümosan hemen hemen başa baş gitti tek çeker olmasına rağmen vermedi 3060 ' a.