Römork Devrildi :) 01.09.2009

Römork Devrildi :) 01.09.2009 Saat 09 :)
Arabaya taş yükleniyodu boşaltmaya yanaşmıştım yerde biraz eğriydi aşağı tarafta taş daha çoktu en son ora boşaldı yer eğri olduğundan ve o tarafa yattı :) oap*-s
Ok'un başı eğildi :) Dönenlerden olsaydı çekiye hiç bişe olmazdı çekinin üstü biraz eğilmişti :) taş yüklenincce arabanın ok'u eski haline geldi :)
img1554f.jpg

img1556f.jpg

img1557w.jpg

img1559k.jpg

Düzeltme videosu
http://www.dailymotion.com/video/xaf6gs_romorku-duzeltiyoruz_auto

Ynt: Römork Devrildi :) 01.09.2009

önce geçmiş olsun ,bidaha damperli remorklarda ,damperi kaldırırken remorkun düz bir zeminde olması lazım,sağa veya sola yan dururken damperi kaldırırsan remork böyle devrilir onun şasi de bükülmüştür

yine iyi traktörü götürmedi

samsunbafra link=topic=25730.msg212642#msg212642 date=1252415041' Alıntı:
önce geçmiş olsun ,bidaha damperli remorklarda ,damperi kaldırırken remorkun düz bir zeminde olması lazım,sağa veya sola yan dururken damperi kaldırırsan remork böyle devrilir onun şasi de bükülmüştür
4 teker ve çift piston olursa düz olmasada kaldırır sorun olmaz aşırı yamuk degilse arazi tek pistonlu ve tek tekerli olanlar biraz daha tehlikeli

geçmiş olsun anıl aynı şeyin bir benzeri bizim başımıza gelmişti dereye çöp boşaltmaya gitmiştik derede derindi biraz babam damperi kaldırmaya başladı birden bi çatırtı damperin pistonunun başı koptu ve kasa olduğu gibi dereye bir şaseyle eve gelmiştik neyse

birdaha geçmiş olsun
paylaşım içinde teşekkürler

başa geçmiş olsun anıl kardeşim ;)
Tek Dingil Römokları yan tarafa eğik durumda olunca kaldırmayın arkadaşlar kaldırsanız bile sonuna kadar kaldırınca çukur tarafa çekme yapıp devirirböle :) allah'dan Tratöre Htta Başta Kendine bişey olmamış ucuz yırtmışın :) bazen dikkat etmek gerekiyo Anıl Dun Sabahta ben Şarampole Kaçtım işte Şöförluk böle Düşe Kalka devam :D :D

Güzel paylaşım. Römorku çektiğiniz yöne doğru dikine dönüp damperi kaldırsaydın birşey olmazdı. Biraz acemilikten olmuş. Ben bu sene 23 araba gübre çektim böyle yan yere hep bayıra dikine verip boşaltıcaksın o zaman böyle devrilmez. Hem damperide çok kaldırmaya gerek kalmaz.