New Holland FORD mu fiat mı??????

Arkadaşlar bende şu an Ford Newholland 7740 var bunun safkan FORD traktörü olduğunu biliyorum
80-66 70-66 110-90 gibi traktörin ise safkan türk traktör yani fiat olduğunu biliyorum
Ancak şimdi çıkan tüm Newhollandlarda ne FORD ne de fiat olduğu hakkında hiç birbilgim yok bilgilerinizi bizlerle paylaşırsanız çok iyi olur...

Ynt: New Holland FORD mu fiat mı??????

kardeş 1996 yılında newholland ford ve fıat ı satın aldı newholland oldu pıyasayı aloştırmak için hemen ford ve fıat yazısını kaldırmadılar o bir geçiş süreciydi italyada çıkan traktorler fıattı ingilterede çıkan forddu ama şu an dünyanın birçok yerinde newholland fabrikası var mesela hindistanda meksikada yani birçok yerde elindeki traktörün kıymetini bil o kalitede newholland serisinde bulamazsın

by-edo link=topic=25780.msg214989#msg214989 date=1253055828' Alıntı:
80 66 70 66 gibi seriler türk traktör üretimiydi 90 serisi ithaldi.bildiğim kadarıylada fiat grubu new hollandı ve ford traktoru satın aldı.
evet öyle ama keşke fiat new holland olmasaydı fiat olarak kalsaydı new hollandlar 5 para etmez

valla malesef newholland birleşmeden sonra ford tan hiç bişey katmadı traktörlere ford u bitirdigiyle kaldı.. tamamen fiat üretimini geliştirdi.. çok büyük serilerini bilmiyorum t7000 gibi..