almanyadandan 2. el traktör getirme

arkadaşlar almanyadan 2. el traktör getiren firmalr var .bu traktörlerden almak avantajmıdır bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı

Ynt: almanyadandan 2. el traktör getirme

63msd63 link=topic=25794.msg213250#msg213250 date=1252601010' Alıntı:
arkadaşlar almanyadan 2. el traktör getiren firmalr var .bu traktörlerden almak avantajmıdır bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı
şu anda bende bi kç 2el siteside öle bişeyler fark ettim... Ama bana sorarsanız Sıfır ve ucuz bi şekilde gelse bi sorun olcagını sanmam ama 2.elde öle bi konuda güvence işini bilemem şu anda bazen burlardaki 2elciler ne kadar çürük iş yapıo bide orda getirirlerse VARDIR bi çıkarları ;)

bugün ben birine mail attım deutz traktör modeli istedim bana k 110 resimleri göndergiler 2008 model 481 saateymiş paranın %20 si peşin digeri teslimata.fiyat 46.219 € Türkiye Teslim Fiyati uygun gibi.işin garantisi varmıdır ki acaba..

ikinci el olarak kiyaslandiginda avrupa turkiyeden ucuz nerdeyse yari yaRIYA ikinci el mesala 3085 4x4 mf turkiyede 40 ile 50bin tl arasinda ise avrupada 8-10bin euro civarindadir ikinci el avrupada nerseyse dibe iniyor ozellikle almanya kendisi urettigi icin cok ucuz fransayla almanya karsilastiginda nerdeeyse yuzde yirmi fark ediyor almanya vergileri motor konusunda dusuk hollanda keza oyle .
adamlar ciftciyi destekliyor ciftci onun icin genelde sifir alir ikinci elller yurtdisina gonderilir ozellikle afrika ve eski somurge devletlerine mesala ben hollandadayim hollandalilar hem araba ve traktoru eski somurgelerine pazarlarlar (surinam antiller ve guney afrika).
ama su vardir burdaki traktorler daha zor sartlarda calisir turkiyeye bakarak nerdeyse camurun icinde yuzer ve ayni anda bir kac urun ekimi yapilir traktor iyice kullanilmis olur bir kac yillik traktor 5000 saate ulasir
ayni yastaki traktor turkiyede 2000 saat ise burdakiler kesin iki katina ulasmistir.
yani ucuzdur ama sonra masraf acabilir.

ayrinca gumruk isleri baya zor ozel izinle ikinci traktor getiriliyobiliyor dis ticaret mustesarligindan ozel izin almak gerek.
ama surasida gercek burdaki traktorler bizim ulekedeki gibi montaj degil esas ve saglam traktorler.
ikinci el massey fiyatlari icin hollandada ornek asagidaki linki verdim

http://www.agriaffaires.nl/tweedehands/landbouwtractor/1/4044/massey-ferguson.html

jaar: yil
uren: saat
vermogen: beygir gucu