Eski Model traktörlerin orta kol bağlantıları yaprak yay var. Yenilerde ise yok

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Eski model traktörlerin; orta kol bağlantılarında yaprak yay kullanılmıştır. Özellikle Fiat ' ların tümü, Nh lerin 56 serisi.. Fakat günümüz de bundan vazgeçildiğini gördüm..N e değiştide bundan vazgeçildi..? Görüşleriniz ve tesbitleriniz..

Ynt: Eski Model traktörlerin orta kol bağlantıları yaprak yay var. Yenilerde ise yok

valla naıl abı bu yaprak yaylar çubuk kırıloydu bence teknık anlamda neden kırıloydu bılmıom ama değısmesı yerınde olmus detaylı bılgı teknık arkadaslarısdan gelsın bende oğreneyım

Ynt: Eski Model traktörlerin orta kol bağlantıları yaprak yay var. Yenilerde ise yok

Arkaya takılan ekipmanların bozuk yolda sallanmalarından oluşan vuruntuları minimize ederek traktörü ve ekipmanı koruma amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Merakınızı giderim
Arkadaşlar eski nesil traktörlerde hidroliğin hassasiyeti o yaylardan alınıyordu yeni nesillerin bazılarında mekanik aşağıdan bir kol vasıtasıyla alınıyor.Hangisi avantajlı onu kullanıcı bilir.Benim kullandığım masseyde hidroliğin hassasiyeti yani pompaya gönderilen uyarıcı çeki demirinin harekitiyle sağlanıyor.Masseylerde bildiğim kadarıyla üstte Fıat ve enterlerde yaylı.Yeni çıkanlarda ise bundan vazgeçilmiş ve aşağıdan alıyor hassaiyeti örneğin TÜMOSAN

masseysuper90 link=topic=25809.msg213338#msg213338 date=1252613315' Alıntı:
Merakınızı giderim
Yeni çıkanlarda ise bundan vazgeçilmiş ve aşağıdan alıyor hassaiyeti örneğin TÜMOSAN
alttan nerden alıyo peki...bilgilendirdiğin için sağol..
nail abi iyi bi konuya değinmişsin...

yaprak yayda orta koldan hassasiyet vardı şimdi hidrolik pistondan hassasiyet biliyorum basınç artınca kaldırıyo çünkü orta kol noktası şasi ile yekpare artık

kahretsin ki bzim ki kırıldı ve bu gün sökmeyi denedik ama civatalar yapışmış sanki :D yağ ve pas sökücü sıktım yarın sökülür inşallah...