steyr 2073 çiftçekermi 8073 tek çekermi

Ynt: steyr 2073 çiftçekermi 8073 tek çekermi

abi başak 2073 ile steyr 8073.tarlada hangisi daha iyi diyorsun.ben başak 2073 çifçeker kullandım deneme motoruydu.düz kaportaydı.yani 8073 gibi.tarla kuraktı.3lü16 no pulluk takmışlar güya.ben direk atladım motora sürmeye başladım.benm steyrımda tek çeker olmasına rağmen aynı işi yapar.onu söyleyeyim.daha sonra bi tek çeker başak vardı galeride.gittik başak servisine sorduk alma dedi senn motorun daha iyi dedi.daha sonra gittik motorun çıktığı köye gittik.oradaki adamlarda aynısını dedi.karar senn.bence emn olman için iki motoruda dene derim.çünkü bu kişisel bir düşüncedir.bna göre hızlı sana göre yavaş olabilir

iyi atlamışın motorada 4 çekere takmayı unutmusun herhalde soru abes cevapta öyle çiftçeker olsun camurdan olsun en iyi tek çekerden daha iyidir çifçekere binen bilir hemso yanlış soru tek çekerini kıyasla

Bakınız yaşınız büyük olduğu için size karşı bir saygım var fakat yaptığım yorumada boş beleş tarzında bir yorum derseniz ortada saygı falan kalmaz Ankaralı abim. Ben olaya açıklık getireyim deneme motoru Başak 2073 ASH 4x4. Takılan pulluk güya 3 lü 16 numara yer kurak. Fakat bana pulluklar 16 numara gibi gelmedi ki pulluklarda doğru düzgün batmıyordu. Ben 98 yılından beri STEYR 8073 kullanıyorum. Dersin ki senn yaşın o zaman 8 di sen nasıl motor kullanırsın die. Allah razı olsun dedem ayarlayıp kullanırdım o zamanlar. Neyse ben Başağa bindiğimde STEYR ile arasında bi fark göremedim bir tek vitesleri yan taraftaydı. Birde çifçekerdi. Motorun göstergelerinin orasında yeşil bir düğme vardı. O düğme atıp atıp duruyordu meğer direksiyonu çevirince o düğme atarmış. 3-4 kere tarlada tur yaptım. Valla o motoru kullanırken ki kadar zorlandığımı hatırlamıyorum. Ben o günlerde STEYR ile 2 li 24 numara pullukla tarla sürdüm. STEYR banamısın demedi. Elimdeki motor tek çeker kullandığım motor çifçekerdi. Ben hiç bir fark göremedim. Bu benim yorumum benim fikrim.