Yeni model ERKUNT KEPÇELER

Ynt: Yeni model ERKUNT KEPÇELER

Açıkçası ben de yeni gördüm bunları facebooktaki erkunt traktör grubunda.

Kepçe imalatçısı bir firma tarafından takılmış. Biz de bir keresinde fabrikada bir traktöre taktırmıştık ama bunlar kadar profesyonel değildi fabrikada yapılan uygulama ki onu da yine kepçe imalatçısı başka bir firma yapmıştı, tek farlı fabrika çıkışlı olmasıydı.

Bu tip ön yükleyici kepçeler 7000den başlayıp 12000e kadar gidiyor sanırım. Tabi kumanda sistemine ve kepçenin özelliklerine göre fiyatta büyük değişiklikler oluyor. En ucuz modellerde kepçe, damper koluna benzer kollarla kumanda edilirken, profesyonel uygulamalarda joystik ile kumanda ediliyor.

Ayrıca kova dengeleme mekanizması da fiyatı etkileyen bir özellik. En ucuzlarında bu sistem yok, resimdeki kepçe de dahil bazılarında mekanik olarak dengeleme yapılırken bazı modellerde ise hidrolik olarak dengeleme yapılmakta. Dengelemeden kastım şu; örneğin dengeleme sistemi olmadan, kova yere tam paralelken yükleyiciyi yukarıya doğru kaldırdığınızda kova arkaya doğru yatmaya başlar, dengeleme sistemi sayesinde ise kovanın açısı hep aynı kalabiliyor.

ağır abi link=topic=25846.msg213770#msg213770 date=1252695916' Alıntı:
on numara payalasım ersan nekadra takılıyor yada trakötr kepse ıkısı nekadr

Sağol İsmail. :) Her ne kadar bazı arkadaşlar kaportadan nefret etse de onu çizene kadar neler çektiğimi bir ben bilirim. Bir ara fırsat bulabilirsem bu kaportayı ortaya çıkarana kadar çizdiğim diğer kaportaları paylaşmaya çalışacağım.

Başağa benzemiş, Tümosan ' a benzemiş demek çok kolay ama kimse işin bütüne bakmıyor maalesef.

nforcer link=topic=25846.msg213785#msg213785 date=1252697512' Alıntı:
emeğine sağlık abi...erkunta herşey yakışıyo maşallah...kim tasarladıysa..anladın sen onu :D

Güzel paylaşım Ersan abi. Aslında hayvancılıkla uğraşan çiftçilere böyle kepçeli traktörler şart. Fakat ülkemizde daha kıymeti pek bilinmiyor. Bence yerli traktör üreticileride ya kendi yada anlaşmalı olarak başka firmalarla beraber bu ön yükleyici işine girmeleri lâzım. Yurt dışında kendi yükleyicisini üretmeyen traktör firması nerdeyse hiç yok. O yüzden ülkemizde de böyle traktörlerle beraber ön yükleyicide imalatı yapılması gerekiyor.

Teşekkürler Erkan, dediğin gibi hayvancılıkla uğraşan çiftçiler için oldukça kullanışlı bir alet aslında. Hayvan gübresi yüklerken çektiğim boyun ağrılarını düşünürsek sana hak vermemek elde değil.

Hele bir de kolay sökülüp takılabilir tiplerinden olursa gerçekten çok kullanışlı olurlar.

Bizden radyal lastik dahi talep etmeyen bir çiftçi kesimi, ön yükleyici talebinde bulunur mu, orası tartışılır.

Fakat ülkemizde o kadar çok traktör ön yükleyicisi üreten firma var ki, traktör üreticisinden bile fazla. Hatta şu an Trakmak ' ın sattığı standart ön yükleyicili eski TL-A ve yeni T-5000 serisi New-hollandlara bile balıkesirdeki Yarış Kabin firması kepçe üretimi yapıyor. Üstelik ürünleri de oldukça profesyonel, joystikli ve hidrolik dengeleme sistemli. Eğer müşteriden ciddi anlamda bir talep gelirse bizim için de seve seve kepçe imal edeceklerine şüphe yok.

alipasalierkan link=topic=25846.msg213816#msg213816 date=1252707201' Alıntı:
Güzel paylaşım Ersan abi. Aslında hayvancılıkla uğraşan çiftçilere böyle kepçeli traktörler şart. Fakat ülkemizde daha kıymeti pek bilinmiyor. Bence yerli traktör üreticileride ya kendi yada anlaşmalı olarak başka firmalarla beraber bu ön yükleyici işine girmeleri lâzım. Yurt dışında kendi yükleyicisini üretmeyen traktör firması nerdeyse hiç yok. O yüzden ülkemizde de böyle traktörlerle beraber ön yükleyicide imalatı yapılması gerekiyor.

abi benim dikkatimi çeken birşey oldu resimlerin kimisinde ön kapçe sökük vaziyette ve bağlantı yerlerin erkutta takık bu bana kolay sökülüp takılan kepçe gibi geldi ve hayvancılıkla uğraşanlar için idael bir makine olmuş düşüncesindeyim

ersan abi teşekkürler.bunlar hakikatten çok lazım.ben bizim traktör içn sormuştum.izmirde.adam 9 milyar demişti.ayrıca sana benden hediye açılır kazan yapacam dediydi.sonra 7 milyara kadar indi.öyle kaldı

öncelikle paylaşım için teşekkürler abi
erkuntun fabrika çıkışlı kepçeli modeli olduğunu duymustum yalanmış
kepce yeni modellere dahada yakışmıs çok başarılı olmuş gerçekten faydalı bi çalışma başta bana hayvancılık için kolaylık her işe gelir inşallah fabrika çıkısı modelleride olur denemekte yarar var çiftçi talep etmesede üretildiğinde rağbet görür bence

DEĞERLİ ARKADAŞLAR
ERKUNT TRAKTÖR ' E PORTATİF YÜKLEYİCİ VE PORTATİF MİNİ KAZICI FİRMAMIZ TARAFINDAN MONTE EDİLMİŞ OLUP, MÜKEMMEL BİR UYUM SAĞLANMIŞTIR. HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINIZDA YARDIMCI OLABİLMEK DİLEĞİYLE.
HİDROSAR İŞ MAKİNALARI - ÖDEMİŞ/İZMİR
0-232- 545 99 04 ( 3 HAT ) 0-532- 794 99 25