Köyde Geçirilen Bir Hafta Sonu,,:)

Arkadaşlar hafta sonu köye gittim bakım başmıza ne işler geldi :=)

İŞLER BİTİNCE 10 GÜN SONRA BİÇİLECEK OLAN ÇELTİKLERE BAKMAYA GİTTİM,,,İNŞALLAH YAĞMUR TRAKYA VE MARMARA BÖLGESİNDE YAĞDIĞI GİBİ YAĞMAZ,,,

ARKADAŞLAR BU FOTOĞRAFDA EKİM TARİHİ ÖNCE VE SONRA OLAN ÇELTİK TARLASINI GÖRECEKSİNİZ

BUDA EŞANTİYON ,,:))

YORUMLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER,,

Ynt: Köyde Geçirilen Bir Hafta Sonu,,:)

eline sağlık abi.çalışmaya devam diyorsun ha.senn için alıştırma olmuştur.çeltikler yakında biçilecekse güzel bizim keşanda vira yağmur yağıo bakalım ne yapacaz

doganbey1 link=topic=25924.msg214464#msg214464 date=1252879770' Alıntı:
eline sağlık abi.çalışmaya devam diyorsun ha.senn için alıştırma olmuştur.çeltikler yakında biçilecekse güzel bizim keşanda vira yağmur yağıo bakalım ne yapacaz
Şimdiye kadar başlaması gerekiyodu sizin oralarda ama haberlerden öğrendiğimiz kadarıyla durumlar pek iyi değilmiş,Allah yardımcımız olsun.Çeltik için en tehlikeli dönem,,yağmur yağıp birde yatarsa zarar büyük,,
Makinalar hazır bekliyo çeltik batörü ve paletler takıldı nasip olursa bayramdan sonra başlıcaz,,

valla abi bugün gittik tarlaları dolaşmaya bizim bi parça gündendi vardı.o hala duruyor.aslında paletli biçeri soksak biçermi gündendiyi merak ediyorum doğrusu.tarlalarda su durma olayı pek yok.ama yollarda durmuş.bizim steyrla cesaret edemedim çamur içine gireyim diye sonra oruçlu oruçlu uğraş. inş.yatmada olmaz bundan sonra.

doganbey1 link=topic=25924.msg214469#msg214469 date=1252880589' Alıntı:
valla abi bugün gittik tarlaları dolaşmaya bizim bi parça gündendi vardı.o hala duruyor.aslında paletli biçeri soksak biçermi gündendiyi merak ediyorum doğrusu.tarlalarda su durma olayı pek yok.ama yollarda durmuş.bizim steyrla cesaret edemedim çamur içine gireyim diye sonra oruçlu oruçlu uğraş. inş.yatmada olmaz bundan sonra.

Doğanbey kardeşim bizim buralarda taban suyu seviyesi yüksek birde tarlaların etrafında su drenajı için kanallar yok onun için göllerde su oluyo çok yağarsa,,tek temennimiz çok fazla yağmaması, bundan yaklaşık 3-4 yıl öncebende mısırları biçmiştim paletleri sökmeden,çok çamurudu tarlalar,

ağır abi link=topic=25924.msg214470#msg214470 date=1252880899' Alıntı:
güzel resımler kardes ıns çeltıkten emegınızın karşılıgını alırsınız +rep

Teşekkür ederim Ağır abi,hayırlısıyla tarladan eve getirebilirsek ne mutlu,,

Erdinç döktürmüşsün yine ,kepçe sizinmi ,tarlayamı döküyorsun bunları.....çeltikler güzel duruyor hiç yatma yok ,gönenmi resimdekiler yeşil olanı osmancık galiba,ama iyi görünüyor inşallah rahat rahat harman yaparsınız,suları kesmişsinizdir

samsunbafra link=topic=25924.msg214492#msg214492 date=1252911846' Alıntı:
Erdinç döktürmüşsün yine ,kepçe sizinmi ,tarlayamı döküyorsun bunları.....çeltikler güzel duruyor hiç yatma yok ,gönenmi resimdekiler yeşil olanı osmancık galiba,ama iyi görünüyor inşallah rahat rahat harman yaparsınız,suları kesmişsinizdir
Teşekkürler Ayhan abi,Kepçe amcamların ama çok işimize yarıyo her evelazım:)
Kemreleri tarlaya çektim 12 dönüm biyer vardı oraya döküp tarlaya yadım,çeltikler iyi şükür olsun suları filan kestik yeşil olan tarla osmancık, ekimden sonra tohum iyi bitmeyince bozup yeniden ektim onun için daha yeşil ama diğer tarlaları biçene kadar onunda vakti gelir.

nforcer link=topic=25924.msg214618#msg214618 date=1252955803' Alıntı:
çok güzel resimler abi..paylaşım için +rep......yağmur burda yani komşularımızdan gönendeki çeltikleri mahfetmiş..inşallah sizin orlara gelmez abi...
Teşekkürler kardeşim,bugün aradım havalar iyiymiş çok şükür,inşallah böle devam eder :)