kuş yemi hasatı

Ynt: kuş yemi hasatı

4 seneden berı ekıyor mıllet
cesıtlı renklerı var sarı genellıde olmakla bu sene bıctıgım kırmızı ve sıyah renklerde vardı verım olarakda 250 ila 500 kg arasında verım yaptı pıyasadan tuccaarlar ektırıyor tohum ısteyene gubre verıyor
ben ekmıyorum cunku munavebeye gırmıyor bugday gıllerden bır bıtkı darı da dıyorlar

manas link=topic=26046.msg215697#msg215697 date=1253304608' Alıntı:
4 seneden berı ekıyor mıllet
cesıtlı renklerı var sarı genellıde olmakla bu sene bıctıgım kırmızı ve sıyah renklerde vardı verım olarakda 250 ila 500 kg arasında verım yaptı pıyasadan tuccaarlar ektırıyor tohum ısteyene gubre verıyor
ben ekmıyorum cunku munavebeye gırmıyor bugday gıllerden bır bıtkı darı da dıyorlar
tşkler abi

bizdede var bu darı diyoruz geçen sene ortalama kg= 1 tl den satıldı. bizim gelir kaynaklarımızın başında geliyor. dönümden 300 ile 400 kg arası verim veriyor. mayıs 10 ile 25 leri arasında ekeriz

johndeere17 link=topic=26046.msg257218#msg257218 date=1267300899' Alıntı:
usta nereye satılıyor bu peki? neye donusturuluyor ya da donusturuluyor mu? tıcaretı nasıl buralarda tutar mı? (çanakkale) tesekkur ederım
genelde sozleşmeli ekerler bızde
kuş yemi denır ama arkadaşın soyledigi gibi darı da derler boza yapımında kullanıldıgı soylenır

manas link=topic=26046.msg257237#msg257237 date=1267303852' Alıntı:
genelde sozleşmeli ekerler bızde
kuş yemi denır ama arkadaşın soyledigi gibi darı da derler boza yapımında kullanıldıgı soylenır
tesekkur ederım ustad ya sımdı kg si 1 lira ise çok mantıklı geldı...bunun sozlesmesı falan nasıl oluyor yanı prodsedur ne bılen varmı? bızım burda kımse kanola ekmezdı (hardal) sımdı heryer kanola oldu :D yenılıklere acık yanı o yuzden deneyebılırız bı sezon...