çeltik ve lahana tarlaları

Ynt: çeltik ve lahana tarlaları

Ayhan abim osmancıkları cillop gibi yetiştirmiş. Yaa ayhan abi illa o darıyı da sokmuşsun fotoğraf karesine. Bu arada tirilere bile yeşil kurutan atmışsın takdir ettim. Bu görüntüye göre bu osmancığın 850-900 kg ı hiç söyletmemesi gerekiyor. Ama bilirsin ki çeltiğin ustası olmazmış. Hoşuma giden resimlerde gördüğüm kadarıyla sap yeşil tane olgun. Bu da randımanların büyük ihtimalle iyi olacak anlamına geliyor. Allah dane bereketi versin abi.

eline sağlık abi.sizin çeltikler iyi.ipsalada tarlaları sel vurdu.çeltik tarlalarında 3metreye varan sular çıktı.çifçi kara kara düşünüo.allahtan keşanda yok bişi

doganbey1 link=topic=26050.msg215779#msg215779 date=1253317272' Alıntı:
eline sağlık abi.sizin çeltikler iyi.ipsalada tarlaları sel vurdu.çeltik tarlalarında 3metreye varan sular çıktı.çifçi kara kara düşünüo.allahtan keşanda yok bişi
sağolasın genç arkadaşım sel vuran yerlerdeki çiftçilerimizede yazık bugün bana yarın sana, misal allah onlara kolaylık versin devletimiz inşallah zarar gören çiftçilerimize yardım elini uzatır

Güzel paylaşım Abi çeltik ve lahana dan anlamam ama fotolarda göründüğü kadarıyla güzel gözüküyo Allah hasatında bereket versin.Paylaşım için tşk.

ranger link=topic=26050.msg215845#msg215845 date=1253352450' Alıntı:
Güzel paylaşım Abi çeltik ve lahana dan anlamam ama fotolarda göründüğü kadarıyla güzel gözüküyo Allah hasatında bereket versin.Paylaşım için tşk.
sağol tşkrler elimizden geldiği kadar en iyisini yapmaya çalışıyoruz ,ama doğa şartlarına bağlı tamamıyla bu ürün,lahana yağmuru sever ,çeltik sıcak havayı sever

enter link=topic=26050.msg215825#msg215825 date=1253344778' Alıntı:
eline sağlık ayhan abi emeklerinin karşılığını fazla fazla alırsın işallah

paylaşım için teşekkürler
sağol küçük arkadaş,ben senin yerinde olsam bunlara kafa takmam,amca nasihatı;derslerine daha çok zaman ayır ,çiftçilik zor işler ,garantisi yok ,tahsilini yap bikenarda dursun ,umarım bana kızmamışsındır......

Ayhan abi çeltikler süper,işin ustası olduğun belli,daha önce söylediğin gib çeltiklerde yatma filan olmamış,olmasında zaten,hayırlısıyla bide biçebilirsek emeğimizin karşılığını alırız inşallah,bizimkiler iki gündür biçiyolarmış erken ekilen osmacıkları,bayramdan sonra hava şartları da müsait olursa bir ay durmak yok,,,