Fiat 60-66 Hakkında Bilgi

06.08.2009
148
100

arkadaşlar bende 60-66 var fiat 99 model size bazı şeyler sormak istiyorum dedem traktörü ithal aldım dedi acaba iveco motormudur bide tam olarak kaç beygir ben 60diye biliyorum bide sizce kaclı kac numara pulluk iyi gider bide kaçıncı vitesde gideyim dersiniz biliyorsunuz 66 serisinin vitesleri cok ve degişik yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ynt: 60-66

ya 2 tavkiye 2 li sürülüorda o soruyu yanlışlıkla yazdım vitesleri biliyorum cok saçma yazmışım kusuruma bakamyın bu aralar kafa dagınıkda biraz kusuruma bakmayın bide 60ı kullanan arklarda bişeyler yazabilirlermi tabikide konuyu biraz saçma açmısın kusura bakmayın

jettarım link=topic=26192.msg217564#msg217564 date=1253902174' Alıntı:
ya 2 tavkiye 2 li sürülüorda o soruyu yanlışlıkla yazdım vitesleri biliyorum cok saçma yazmışım kusuruma bakamyın bu aralar kafa dagınıkda biraz kusuruma bakmayın bide 60ı kullanan arklarda bişeyler yazabilirlermi tabikide konuyu biraz saçma açmısın kusura bakmayın
olsun olsun....
pulluk işine deneme yanılma ile çözersen daha iyi olur...aranın iyi olduğuı kişilerden pulluklarını alarak deneme yapabilirsin...her yerin toprak we iklimi farklı olduğu için en iyi pulluk seçme yöntemi budur....

jettarım link=topic=26192.msg217564#msg217564 date=1253902174' Alıntı:
kafanmı güzeldi :)

senin memleket neresi arazi durumunu (bayır, taşlı, sulu, kuru, ağaçlık vs.) yazmazsan buradan nasıl yardımcı olalım vitesleri madem öğrendin.

3takviye 1 ideal hızda nadas sürer
2 takviye 4 hızlı olarak çeker ama nadası güzel olmaz
2 takviye 3 ağır hızda nadas sürer

bu viteslerde traktör çeker ama tabiki yaptığın işçiliğin kalitesi yaktığın mazot değişir.

traktörün bloğunda ıveco yazısı varmı?muhtemelen kahverengi gövdedir.eğer yazıda yoksa blokta baklava deseni var mı?eğer bunlar varsa avrupadır.ayrıca motorun çifçeker mi?eğer çifçekerse tarlalarında ova ise 4lü10 no ideal.ama nkoca abimin dediği gibi sen bizlere arazi ve iklim şartlarını söyle bizde ona göre bilgi verelim

kofalcalimuhammet link=topic=26192.msg217630#msg217630 date=1253911165' Alıntı:
kafanmı güzeldi :)
alkol kullanmam :D
ya ben vitesleri biliyordumda başka bi durumdan dolayı heycan vardı ondan yazdım allah ne verdiyse benım arazi düz ova yani motorumda tek ceker kocaelidenim bu arada

97 98 model 60 66 lar direkt ithal geldi bunlar iveco motolu ve kuru tip hava filtreli yarı çamurluklu modellerdir ayrıca hidrolik güç çıkışı 4 adettir devirdaimleri bile farklıdır motor kaputu yelilere göre farklı daha mukavimdir çok kaliteli bir makinedir bende hem tek hem de çift çeker 97 model var tek çekeri sıfır aldım 11000 saatte ama daha motora anahtar değmedi sadece mazot pompa elemanı değiştirdim sıfır td 65 e değişmem :) ayrıyetten lucas pompalar bosch pompalara göre daha verimlidirler ben ikisini de denedim

evet 97-98 modeller yarım çamurluktur. bu modeller için bir ayrıntı da gösterge paneli endiksan değil veglia dır. 40 ' lık ve 30 ' luk şanzımanlara göre 4. viteste yapılan hızları da gösterir ok-*-s

e-rman link=topic=26192.msg301640#msg301640 date=1287218177' Alıntı:
evet 97-98 modeller yarım çamurluktur. bu modeller için bir ayrıntı da gösterge paneli endiksan değil veglia dır. 40 ' lık ve 30 ' luk şanzımanlara göre 4. viteste yapılan hızları da gösterir ok-*-s

deli bişeymiş kaç aydır arıyorum 60-66 bi tane denk getirip alamadım.alsam yarım çamurluğa nasıl çevirecem diye kara kara düşünüyordum.ama 2001 ve üstü gri gövde daha makbul diyorlar doğru mu?hala arıyorum başka motorda almam.mahsülü sattım attım 30000i bankaya sırf bu makinayı almak için ayrı hesaba.bakacaz kısmet olur inş

bulun artık bana bi 60-66 : ' (

inşallah gönlüne göre bir makineye sahip olursun :) gri gövdelerin 97 98 avrupa modellerden teknik olarak bir üstünlüğü yok hatta 97 98 lerin artı birkaç özelliği var. güç, çekiş konusunda her iki makine de aynıdır. yalnız dayanıklılık sağlamlık uzun ömür dersen 97 98 ler daha üstündür. mazot pompasına dikkat etmeni tavsiye ederim bosch marka pompalar çekişte lucas pompalara göre oldukça zayıf kalıyorlar. bosch pompalar örneğin hidrolikte ağır bir ekipman kaldırdığınzda rölantide motoru stop ettiriyor. lucasta böyle birşeye rastlamazsın sadece yakıtı diğerine göre biraz fazladır. tekçekerlerin fiyatı 20-26 arasında çiftçekerlerde 28-35 arasında değişiyor. aldığın makinede saat yüksek ve motor rektefe istiyorsa 3000 liraya rektefe ettirebilirsin. benim tekçekeri bir ara satılık etmiştim 25000 istedim ama kıyamadım vazgeçtim :)

merhaba
arkadaşlar madem 60-66 dan acılmış konu bende 2001 model 60-66 tek çeker var merakettiğim bunu çift çekere çevirmek mümkün olurmu veya etrafınızdan çeviren varmı