balya istasyonu (çalışır durumda)

arkadaşlar bina ekler gibi eklenecek ve import edilince siloların yanına çıkacak sadece balya attığımız kısmın toprağını indireceksiniz merdaneler gözükene dek diğer balya istasyonu çalışmıyor tam 2 saat uğraştım resimdeki gibi değil zaten

'sizlerden ricam bu tür yapıları paylaşırken gereken açıklamaları yapmanızdır 2 saatlik çaba gir çık gerçekten sinir bozucu oluyor'

aşağıdaki site kaynaktır

http://forum.landwirtschafts-simulator.de/viewtopic.php?f=191&t=6097

kurulum için buradan yardım alabilirsiniz zaten içindede resimli anlatım mevcut indir kaldır uğraşmadan balyaları atın paraya çevirin toprakla oynamak için yine sitede resimleri var giant editördeki ev resminin yanında aşağı yukarı ok olan bir düğme var ona basıp istediğiniz toprağa geliyosunuz sol tuş kaldırıyor basılı tutup çekince sağ tuş indiriyor

linki

http://rapidshare.com/files/271792956/ballenschredder-v202-b.zip

iyi forumlar

Ynt: balya istasyonu (çalışır durumda)

kardes ben bunu indfirdim ama calısmadı dedigin gibi yaptım bu sferde bıcaklar gözümyor hem i3d desinde hemde oyunda kardes peki bu balya istasyonuna her çesit bayla atılıyormu mesele ottan yaptıgım balyaları atmak istedim olmadı birz yardımcı olurmusun acıklarmısın yani kurcalamayagı seven biriyim sen nasıl yaptıgını kısaca anlat bana yeter bekliyorum

şimdi dostum ben sadece normal kare balya atıyorum diğerlerini denemedim çalışması için bıçaklar gözükecek eğer giant editöre import edebildiysen yukarıdaki ikonlarda ev resmi var giant editörde onun yanında iki ok olan bir düğme var onu aktif ettiğin zaman mouse ikonunun yanında kırmızı bir sopa çıkacak bu toprak editlemek için başta boşta dene çözeceksin zaten kamerayla bıçakların oraya gir güzelce bıçakları ortala ya sağ tuş yada sol tuş şimdi hatırlamıyorum birinden iner birinden çıkar basılı tutup herangi bir yere kaydırınca mouse inip kalkacak bıçaklar tamamen boşta kalıncaya kadar indirirsen çalıştığını göreceksin bir dene çalıştırabilirsen ot balyalarını da deneyip bilgi verki arkadaşlarıma yardımcı olsun ;)

kardes oraya kadar hersey tamam önceden bıcaklar gözüyordu ama beyaz olarak şimdi ise hicbir sekilde gözükmüyor kardes nasıl çözecem bilemiyorum denemeye devam edecem arastıracam kesinlikle yapacam bunu sadece çiftligimde bu sorunu cözemedim sadec bu kaldı balyalrı ögütücü olan yama varmı acaba

beyler bu balya istasyonu bırakıp baska bir balya istasyonu denedim calıstırdım ama tüccara sattıgımız yere istasyonu oraya koydum bıcaklar denizin üstünde duruyor nede topraga degiyor şimdi ise bu modu deniyecem orda yaparsam mükemmel olacak

arkadaslar bide bana akıllı düzgün bir mibzer söyleyin yani kısaca benim tarlada bazı yerlerde cıkmıyor ekinler
arastırdım yaptım olmadı sizin fikrlerinizi bekliyorum
sevgiler saygılar

beyler biraz önce bu modu calıstırdım ne topragı desmeye kaltım ne bıcakları calıstırmaya isteyem olursa map dosyasını veririm sevgiler saygılar

canbaz23 link=topic=26217.msg221318#msg221318 date=1255278262' Alıntı:
beyler biraz önce bu modu calıstırdım ne topragı desmeye kaltım ne bıcakları calıstırmaya isteyem olursa map dosyasını veririm sevgiler saygılar
çalışır durumda yazdık bea :D iyi olmuş diğer kendi istasyonu zor oluyo yav içine tek tek

canbaz23 link=topic=26217.msg221309#msg221309 date=1255272654' Alıntı:
beyler bu balya istasyonu bırakıp baska bir balya istasyonu denedim calıstırdım ama tüccara sattıgımız yere istasyonu oraya koydum bıcaklar denizin üstünde duruyor nede topraga degiyor şimdi ise bu modu deniyecem orda yaparsam mükemmel olacak

arkadaslar bide bana akıllı düzgün bir mibzer söyleyin yani kısaca benim tarlada bazı yerlerde cıkmıyor ekinler
arastırdım yaptım olmadı sizin fikrlerinizi bekliyorum
sevgiler saygılar
vitasem 18 metre diye arattırırsan orjinal mibzerin editlisi ben memnuınum

bened bir sorun var
yeni haritayı import ediyorum ama hala eski balya deposunu gösteriyor yani importtan sonra görüntü değişmedi oyuna gireyim dedim hata verdi?

solberkfr link=topic=26217.msg228538#msg228538 date=1258316211' Alıntı:
link hata veriyor
aynı sıkıntı başka bir dosyada bendede oldu bir gün sonra denediğimde indirebildim rapid kaynaklı tahmin ediyorum sıkıntı verirse tekrar yükliyim silinmiş olsa not founnd derdi boyut yazmazdı

Sağolasın kardeşim sayende giats editordede bişeyler öğrendim yaptım çalıştırdım bi kaç ayarlama yaptıktan sonra çalışıyor.Onlarıda anlatmışlar zaten dosyanın içinde.Çok sağol büyük dertden kurtardın beni.Ortadaki havuzu derinleştirince düzeliyor.İlk başta giants editorde istasyonu bulamadım alt+mause sol haritada geziyo,alt+mause sağ yakınlaşıyo uzaklaşıyo,alt+mause tekerleği çok kullanışlı her yere götürüyo seni map ' da.Terrain scult mode(zemini alçaltıp,yükseltme) ise mouse sağ derinleştiriyo,mause sol yükseltiyo,mause orta teker ise orantılıyo.Zemine tam oturtmazsan çalışmıyo.Bide tam ortasındaki düzeneği derinleştmek lazım.Tekrardan sağol.

ibrahim link=topic=26217.msg234216#msg234216 date=1260645320' Alıntı:
Sağolasın kardeşim sayende giats editordede bişeyler öğrendim yaptım çalıştırdım bi kaç ayarlama yaptıktan sonra çalışıyor.Onlarıda anlatmışlar zaten dosyanın içinde.Çok sağol büyük dertden kurtardın beni.Ortadaki havuzu derinleştirince düzeliyor.İlk başta giants editorde istasyonu bulamadım alt+mause sol haritada geziyo,alt+mause sağ yakınlaşıyo uzaklaşıyo,alt+mause tekerleği çok kullanışlı her yere götürüyo seni map ' da.Terrain scult mode(zemini alçaltıp,yükseltme) ise mouse sağ derinleştiriyo,mause sol yükseltiyo,mause orta teker ise orantılıyo.Zemine tam oturtmazsan çalışmıyo.Bide tam ortasındaki düzeneği derinleştmek lazım.Tekrardan sağol.
;) işte bu ya biraz uğraşınca bitti gitti sen sağolasın dostum ;)