İnsanın Yük Kaldırma Kapasitesi 50 kg. mıdır..? düşünceleriniz....

Ynt: İnsanın Yük Kaldırma Kapasitesi 50 kg. mıdır..? düşünceleriniz....

arkadaşlar çifçiliğin en kötü yanı bu işte yorumları okuyorum çoğu genç arkadaş kendini denemek için değişik şeyler deniyor ama bunlar sağlıksız şeyler kaç kişi bu zamana kadar bi kemik taramasından geçti kaç kişi check up yaptırdı bu zamana kadar

yükü taşımak önemlidir ama ne kadar taşıdığında önemlidir. halterci halteri kaldırmadan önce vücudunu ısıtır esnetir sen kahvenin önünde otur yada traktörde otur sonra ben bunu kaldırırım diye yüklen sonra 3-5 yıl içerisinde acısı çıkar ileriki yaşlarda bel ağrıları sırt tutulmaları 5 dakakika az çalışacam diye ömründen ömür gidiyor bunu kimse hesaba katmıyor.

insan çan eğrisini düşünün
...-10 yaşında 5 kg ağır
10-15 yaşında 50 kg ağır
15-20 yaşında 50 kg normal
20-35 yaşında 50 kg az
35-40 yaşında 50 kg normal
40-50 yaşında 50 kg ağır
50-... yaşında 5 kg ağır geliyor
bide böyle düşünün geleceğinizi düşünün kimse fotlift değil kimse taşıyıcı konveyör değil
bende taşıdım zamanında 70-75 kg lık keten çucalla buğday 1 ton gübreyi romorkun kapağını açmadan sarıyodum ama hepsi geçmişte kaldı insan vucudu süper bi makine ama biyeri teklemeye başladımı diğer tarafı çabuk bozuyor.

ha bide konu iyice yarışa döndü yokmu 120 kglık traktör ağırlığı falan kaldıran .

yakında buraya 500 kglık silindir balyayı kucaklayıp romorka 2 kişi atıyoz diyende çıkacak.

geleceğinizi düşünün lütfen anlık yapılan şeyler ömürlük hata olmasın

nkoca link=topic=26238.msg217692#msg217692 date=1253954515' Alıntı:
arkadaşlar çifçiliğin en kötü yanı bu işte yorumları okuyorum çoğu genç arkadaş kendini denemek için değişik şeyler deniyor ama bunlar sağlıksız şeyler kaç kişi bu zamana kadar bi kemik taramasından geçti kaç kişi check up yaptırdı bu zamana kadar

yükü taşımak önemlidir ama ne kadar taşıdığında önemlidir. halterci halteri kaldırmadan önce vücudunu ısıtır esnetir sen kahvenin önünde otur yada traktörde otur sonra ben bunu kaldırırım diye yüklen sonra 3-5 yıl içerisinde acısı çıkar ileriki yaşlarda bel ağrıları sırt tutulmaları 5 dakakika az çalışacam diye ömründen ömür gidiyor bunu kimse hesaba katmıyor.

...-10 yaşında 5 kg ağır
10-15 yaşında 50 kg ağır
20-35 yaşında 50 kg az
40-50 yaşında 50 kg ağır
bide böyle düşünün geleceğinizi düşünün kimse fotlift değil kimse taşıyıcı konveyör değil
bende taşıdım zamanında 70-75 kg lık keten çucalla buğday 1 ton gübreyi romorkun kapağını açmadan sarıyodum ama hepsi geçmişte kaldı insan vucudu süper bi makine ama biyeri teklemeye başladımı diğer tarafı çabuk bozuyor.

ha bide konu iyice yarışa döndü yokmu 120 kglık traktör ağırlığı falan kaldıran .

yakında buraya 500 kglık silindir balyayı kucaklayıp romorka 2 kişi atıyoz diyende çıkacak.

ewt arkadşm haklsn bn şuanda kuşaksız duramıyorm küçükken fln çok zorladm herşeye atladm yok buğday çuvalı yok bilmem ne şimdi 30 kiloluk balyaya zorladımmı belim hmn batıyr ama nabrsn !

ben 20 yaşından beri düzenli olarak ağırlık çalıştığım ve iyi beslenmeye çalıştığım vede sigara-alkol içmediğim için yaşıma göre oldukça dinçim.böyle denemelerden hiç zarar görmedim şimdiye kadar.gümre atarken veya balya taşırken akranlarım tarlada bana yetişmekte zorlanıyorlar.yanlız 640 ı arka tekerinden tutarak bir tarafını yerden kesen arkadaşım var,onun seviyesinde olamadım hiçbirzaman.youtube da deadlift diye yazarak ararsanız insanoğlunun aslında ne kadar güçlü olduğunu görürsünüz alk-*s

adige976 link=topic=26238.msg217735#msg217735 date=1253969998' Alıntı:
ben 20 yaşından beri düzenli olarak ağırlık çalıştığım ve iyi beslenmeye çalıştığım vede sigara-alkol içmediğim için yaşıma göre oldukça dinçim.böyle denemelerden hiç zarar görmedim şimdiye kadar.gümre atarken veya balya taşırken akranlarım tarlada bana yetişmekte zorlanıyorlar.yanlız 640 ı arka tekerinden tutarak bir tarafını yerden kesen arkadaşım var,onun seviyesinde olamadım hiçbirzaman.youtube da deadlift diye yazarak ararsanız insanoğlunun aslında ne kadar güçlü olduğunu görürsünüz alk-*s
güç değişkendir insanda....o anki piskoloji...hırs...sinir..herşeyi değiştirir.....örnek ÇANAKKALE savaşlarında kaldırılan top mermisi....Seyit on Başi ikinci denemesinde kaldıramamıştı..yani insan gücü belli bir sewiyeye kadar ölçülebilir....

nforcer link=topic=26238.msg217736#msg217736 date=1253970437' Alıntı:
güç değişkendir insanda....o anki piskoloji...hırs...sinir..herşeyi değiştirir.....örnek ÇANAKKALE savaşlarında kaldırılan top mermisi....Seyit on Başi ikinci denemesinde kaldıramamıştı..yani insan gücü belli bir sewiyeye kadar ölçülebilir....
ewt haklısn bu konuya ilk girdiğimde de çanakkale deli seyt on başı aklıma gelmişti,ama insn nsl normalda arkadaşınla şakalaşırkn yeniliyor ama gerçek kavga oldunda onu yeniyor yani 1 saniyelk iş!

Burdan yola çıksak..: 100 cm= 1 metre yi ifade ediyor..50 cm= yarım metre....ölçü birimi..
: 100 kg= ? neyi ifade ediyor.. 50 kg= ?????? neyin ölçü birirmi..???

nailyetek link=topic=26238.msg217788#msg217788 date=1253987138' Alıntı:
Burdan yola çıksak..: 100 cm= 1 metre yi ifade ediyor..50 cm= yarım metre....ölçü birimi..
: 100 kg= ? neyi ifade ediyor.. 50 kg= ?????? neyin ölçü birirmi..???

1 kilo pamuk mu ağırdır 1 kilo demir mi sorusuna yanıt gibi bişey istiyorsun

100 kg = 0,1 t 50 kg = 0,05 t böyle bir ölçü birimi

bende merak ettim o zaman soruna soru
50 TL = ? 100 TL = ? bu neyi ifade ediyor

ağırlık taşımayla artar örnek pazardan 5 kilo patatesi al 1 km eve kadar taşı artık sonunda yorulursun ve daha ağırmış gibi hissedersin. yaşlılara sorun muhabbet edin bakalım ayağında giydiği ayakkabıyı bile neden hafif olanını şeçerler gelecekte düşeceğimiz durum.

adige976 link=topic=26238.msg217735#msg217735 date=1253969998' Alıntı:

işini ne kadar düzgün yapsanda idmanlı olsanda yanlış bir hareket insanı sakat bırakabilir.
örnek:
bizim romorkün oklarında yay vardır. ağırlığı yok gibi yani. tohum ekerken sürekli olarak gübre ve tohum çuvallarını taşıdıktan sonra romorkün oku için eğilip doğrulamayan bu güne kadar çok kişi gördüm çünkü onu yük saymıyorlar ve boş bulunuyorlar. benimde başıma geldi biliyorum.

ozkan723 link=topic=26238.msg217748#msg217748 date=1253977222' Alıntı:
ewt haklısn bu konuya ilk girdiğimde de çanakkale deli seyt on başı aklıma gelmişti,ama insn nsl normalda arkadaşınla şakalaşırkn yeniliyor ama gerçek kavga oldunda onu yeniyor yani 1 saniyelk iş!
aynen...anlık mesele yani....

nkoca link=topic=26238.msg217793#msg217793 date=1253988281' Alıntı:
Yani burda anlatmak istediğim şey..: niye 40 kg dememişler.. 50 kg..halk arasında kullanılan bir ölçü birimini temsil etmiyor.. mesela 1 kile=2 ayar=32 kg.buğday(2 tenekede aynı geliyor.) burda 32 kg..buğdayın çlçü birimi olarak 1 kile kullanılmış..

nailyetek link=topic=26238.msg217804#msg217804 date=1253989370' Alıntı:
nkoca link=topic=26238.msg217793#msg217793 date=1253988281' Alıntı:
Yani burda anlatmak istediğim şey..: niye 40 kg dememişler.. 50 kg..halk arasında kullanılan bir ölçü birimini temsil etmiyor.. mesela 1 kile=2 ayar=32 kg.buğday(2 tenekede aynı geliyor.) burda 32 kg..buğdayın çlçü birimi olarak 1 kile kullanılmış..

tamam işte artık oda bir standart olmuş 1 cuval gübre yada çimento desen heryerde 50 kg olduğu anlaşılır.

1 kile yerine göre değişiyor diye biliyorum bazı yerlerde 10 teneke yani 160 kg falan oluyodu galiba

nforcer link=topic=26238.msg219289#msg219289 date=1254519888' Alıntı:
bu konu bu kadar kısa bi konumuydu arkadaşlar..bence çok önemli bi konu....
Demek ki İsmail herkes memnun 50 kg yükü kaldırmaktan..ya transpalet kullanıyolar, yada forklift..
Kamyonlar için neden tonaj uygulanıyor o zaman.. herkes götürebildiğ kadr yük götürsün.. devlet yolları biraz daha sağlam yapsın dnetime ne gerek var..

nailyetek link=topic=26238.msg219295#msg219295 date=1254524190' Alıntı:
Demek ki İsmail herkes memnun 50 kg yükü kaldırmaktan..ya transpalet kullanıyolar, yada forklift..
Kamyonlar için neden tonaj uygulanıyor o zaman.. herkes götürebildiğ kadr yük götürsün.. devlet yolları biraz daha sağlam yapsın dnetime ne gerek var..
kimse bu tip şeylere dikkat etmiyo....neden 50kg.....???? bi söyleyen çıkmadı.....yükü kaldıran biziz...hesap yapma kolay olsun diye o zaman 100 er kg olsun..ne gerek war dimi....

nforcer link=topic=26238.msg219315#msg219315 date=1254561608' Alıntı:
kimse bu tip şeylere dikkat etmiyo....neden 50kg.....???? bi söyleyen çıkmadı.....yükü kaldıran biziz...hesap yapma kolay olsun diye o zaman 100 er kg olsun..ne gerek war dimi....
:D :D Vallahi öyle..100 Kg. olsun Düz hesap olsun.. Nede olsa devletimizin sosyal güvenceye ayıracak epey bi parası var..

adige976 link=topic=26238.msg217671#msg217671 date=1253942504' Alıntı:
GÜÇ SPORLARINA HER ZAMAN İLGİ DUYDUĞUM İÇİN KENDİMİ ARADA DENİYORUM.İKİ GÜBRE ÇUVALINI AYNI ANDA GÖTÜREBİLİYORUM.17 TANE 2.5 LUK MANDALLI SULAMA BORUSUNUDA (BAĞLI VAZİYETTE) 50 METRE KADAR TAŞIYABİLİYORUM. *098*-
niçin bunları yapıyporsunzki ara sıra sakatlanablrsnz gücününzü denemk yada geliştrmek istiyosnz spor salonları war body le uğraştğm için söylüyorm yanlış anlamyn sakın bende çok güçlüyüm kendime göre ama sakatım şu an antreman bile yapayorm romork takarken oldu o yüzden dikkat özellikle soğukken!!

nkoca link=topic=26238.msg217692#msg217692 date=1253954515' Alıntı:

...-10 yaşında 5 kg ağır
10-15 yaşında 50 kg ağır
20-35 yaşında 50 kg az
40-50 yaşında 50 kg ağır

500 kg silidiri atacak insan gördüm ben ama.rus ağırlıkçı.