Erkunt servet in vites kolu kırıldı acaba bu parçadan bulunur mu?

Ynt: Erkunt servet in vites kolu kırıldı acaba bu parçadan bulunur mu?

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
geche1965 link=topic=26292.msg218191#msg218191 date=1254086411' Alıntı:
bulunursa garantiye girermi girmesse bu parça ne kadar dır ?
sendemi koardın zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

zuha-*-s bu ne ya erkunt nasıl vites kolu yapıyor. BU İŞE BİR EL ATSIN uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*-

ali_kockaya link=topic=26292.msg218213#msg218213 date=1254123282' Alıntı:
git demirciye kaynak yaptır.erkuntun vites kolunu kopartan.bütün traktörlerinkini kopartır....
ne alaka daha hıc vıtesı elıme almadın kullandığım traktorlerde sıteden bırı daha kopartmıstı dıye hatırlıyrm demekkı var bısey

bak bakalım baska traktorlerde vıtesı elıne alan varmı?

İlk çıkan traktörlerin vites borularının et kalınlığı düşüktü. Kırılma sorunu ortaya çıkınca et kalınlığı arttırıldı ve sorun tamamen çözüldü. Ki bu dediğim en az 3-4 yıllık mevzuu.

Serviste yedek parçasını bulabilirsin, fazla bişey tutacağını sanmam. Kaynattırsan da olur ama kalınlaştırılmış kolun yerini tutmaz.

Garantisi dolmamışsa garanti kapsamında değiştirilirdi fakat, dediğim gibi bu sorun sadece eski modellerde ortaya çıkabilir.

Eee, traktör şanzımanı konusunda en yüksek verim hala mekanik şanzımanlarda. Haliyle en çok kullanılanlar da onlar. Hidrolik şanzıman kullanıp da verimi %60lara düşürmek pek de cazip gelmiyor demekki firmalara ...

atilla link=topic=26292.msg218336#msg218336 date=1254163163' Alıntı:
vites kolu mu ... hala kullanılıyormu...

vites kolu yenisi 20 tl miş ama kabanliler için yokmuş bu ne biçim motor anlamadım emanet almıştım vitesi hafif bir kanırtma oldu galiba adam 10 lira iki civata takıp sökme parası aldı 5 ytl kaynağa gitti eee ne yapalım artık bende td 85 var servetten bin kat daha sağlam ayrıca arkadan bağladık forumda bazıları servet çeker demiş hiç de öyle olmadı td 85 zorlamadıda tabi çekmesini bilen kişiye görede değişir ama td 85 tek geçerim ayrıca 10 dekar sılaj da (makine tekli) 100 milyon 110 milyon arası mozot yaktı td 85 ve 50 55 milyonluk mozot ile 7 li çizel sonuna kadar batırdım biraz kuru toprak ta çektim tabi bu olay birazda kullanıma bağlı aldığım kişeye erkunt ne kadar yakar dedim biraz fazla yakıyor dedi gittiğim servis dede adam 100 milyonluk mozot ile 30 dekar yer sürüyormuş bana kalırsa hemen hemen aynı yakıyor erkunt la td 85 adam kendi dedi ben diyecede inanmadı başladı övmeye hep öyle olur ya erkunt çu kendi motorunu new hollandçı kendi motorunu över durur amas servis anlayışını beğenmedim benim servisimde ufak tefek işlere para bile almazlar %100 türk malı en ufak şeylerde bi yeri kırılacakca italyan malını tercih ederim tamam miliyetçiyiz ama öyle yapacağımıza yabancı motor alıp daima vergiden kazandırmak daha iyi...erkunt un bir tek sesi iyi :D:D:D

geche1965 ARKADAŞ SEN İYİSİ ERKUNTA BİNME.ERKUNT YARAMAZ.ZATEN ÜZERİNDE YAZIYOR EMENET BİLİNMEZ DİYE.ÇOK YAKAR PARÇASI AVRUPADAN GELİR.ERKUNT ZAHMETLİ BİR TRAKTÖR SANA GÖRE.

Birincisi; Servet kabinli ile kabinsizin vites kolları ayrı olsa bile aynı traktörde kullanılabilirler. Kabinlinin vites kolu yokmuş diye bişey olamaz. Elinde olmasa bile fabrikadan getirtir.

İkincisi; eli azıcık anahtar tutan birisi o vites kolunu kolaylıkla söküp takabilir, eğer ki kaynak makinen de varsa kaynatabilirsin. Bizde öyle bişey olsa servisi bırak, traktör bahçeden çıkmadan tamir etmiş olurduk köyde.

Türk traktörün 55 yıllık bi geçmişi var, onun servis ağıyla, 5 yıllık erkuntun servis ağını karşılaştıramazsın haliyle. Ayrıca Erkunt servislerinin çoğu zaten eski başak ve uzel servisleriydi. haliyle bu servisler de önceki alışkanlıklarını devam ettirmeye çalışıyorlardır.

Senin de dediğin gibi:

''Erkunt çu kendi motorunu new hollandçı kendi motorunu över durur''

geche1965 link=topic=26292.msg218405#msg218405 date=1254167736' Alıntı:
vites kolu yenisi 20 tl miş ama kabanliler için yokmuş bu ne biçim motor anlamadım emanet almıştım vitesi hafif bir kanırtma oldu galiba adam 10 lira iki civata takıp sökme parası aldı 5 ytl kaynağa gitti eee ne yapalım artık bende td 85 var servetten bin kat daha sağlam ayrıca arkadan bağladık forumda bazıları servet çeker demiş hiç de öyle olmadı td 85 zorlamadıda tabi çekmesini bilen kişiye görede değişir ama td 85 tek geçerim ayrıca 10 dekar sılaj da (makine tekli) 100 milyon 110 milyon arası mozot yaktı td 85 ve 50 55 milyonluk mozot ile 7 li çizel sonuna kadar batırdım biraz kuru toprak ta çektim tabi bu olay birazda kullanıma bağlı aldığım kişeye erkunt ne kadar yakar dedim biraz fazla yakıyor dedi gittiğim servis dede adam 100 milyonluk mozot ile 30 dekar yer sürüyormuş bana kalırsa hemen hemen aynı yakıyor erkunt la td 85 adam kendi dedi ben diyecede inanmadı başladı övmeye hep öyle olur ya erkunt çu kendi motorunu new hollandçı kendi motorunu över durur amas servis anlayışını beğenmedim benim servisimde ufak tefek işlere para bile almazlar %100 türk malı en ufak şeylerde bi yeri kırılacakca italyan malını tercih ederim tamam miliyetçiyiz ama öyle yapacağımıza yabancı motor alıp daima vergiden kazandırmak daha iyi...erkunt un bir tek sesi iyi :D:D:D

geche1965 link=topic=26292.msg218405#msg218405 date=1254167736' Alıntı:

acıkcası sizinle tamamen zıt fikirdeyim.. bidefa bende erkunt kullanıcısıyım siz ekunt kullandıgınıza emin misiniz erkuntun en begenilmeyen yönü 3 silindirli oldugu için sesi .. özellikle eski modellerde sesi cokyüksek.. td85le karsılaştırmaya gelince td 85 çift çeker için bişey diyemem kullanmadım ama 85bg ni traktörle 75 bg bi traktörü karşılaştırdıgını hatırlatırım buda td85 in nekadar düşük verimli oldugunu gösterir.. ben td 85 tek çekerde kullandım patinajdan kabini kopacak gibi oluyor sürülmüş tarlaya kulivatör cekerken içinde olmak istemssin..artı yakıta gelince kesinlikle td85ten az yaktıgını söyleyebilirim bende kullanmadan bu kadar az yakacagını düşünmüyordum.. 640 fiattan bile cok daha az yakıyor.. çekişe gelince kesinlikle patinaj yok ve cok zorlarsan ön kaldırıyor..75bg oldugunu düşünürsek bence harika bi traktör.. burda ilçede denemişler td85in pulluklarına binmiş arka arkayada cekmiş ben yoktum fakat herkes anlatıyor.. şahsen avrupa nh leri begeniyorum fakat yerli td serisinin daha ilk cıkardıgı 2003 ve 2004 modelleri hatalı cıkmadımı yılların firması oda nh.. erkuntun daha 5 yıllık üretiminde bi vites kolu kırılmış bunu abartmamak gerek.. artı erkuntun vites geçişleri gayet rahat baya şaşırıyorum bu olaya.. aslında bu birazda kullanımla alakalı özellikle traktör kullanımında kimseye ehliyet sormuyorlar :) önüne gelen kullanıyor bilende bilmeyen de...

daha dün biniyorsun hemde emenet.ben olsam bindirmezdim.asla.bir vites kolu için bukadar görültü fazla.ama sen erkunt alacaktın ve de alacaksın kur yapıyorsun.şunu hiç bir zaman unutma servet 80 t 3 silindir 74 hb 4 lü ve 14 lü ve 5 li 14 lü pullugu td 85 den daha rahat ve daha ekonomik çeker vede çekiyor.yazık böyle düşünmene ...

ceya023 link=topic=26292.msg219131#msg219131 date=1254484091' Alıntı:
acıkcası sizinle tamamen zıt fikirdeyim.. bidefa bende erkunt kullanıcısıyım siz ekunt kullandıgınıza emin misiniz erkuntun en begenilmeyen yönü 3 silindirli oldugu için sesi .. özellikle eski modellerde sesi cokyüksek.. td85le karsılaştırmaya gelince td 85 çift çeker için bişey diyemem kullanmadım ama 85bg ni traktörle 75 bg bi traktörü karşılaştırdıgını hatırlatırım buda td85 in nekadar düşük verimli oldugunu gösterir.. ben td 85 tek çekerde kullandım patinajdan kabini kopacak gibi oluyor sürülmüş tarlaya kulivatör cekerken içinde olmak istemssin..artı yakıta gelince kesinlikle td85ten az yaktıgını söyleyebilirim bende kullanmadan bu kadar az yakacagını düşünmüyordum.. 640 fiattan bile cok daha az yakıyor.. çekişe gelince kesinlikle patinaj yok ve cok zorlarsan ön kaldırıyor..75bg oldugunu düşünürsek bence harika bi traktör.. burda ilçede denemişler td85in pulluklarına binmiş arka arkayada cekmiş ben yoktum fakat herkes anlatıyor.. şahsen avrupa nh leri begeniyorum fakat yerli td serisinin daha ilk cıkardıgı 2003 ve 2004 modelleri hatalı cıkmadımı yılların firması oda nh.. erkuntun daha 5 yıllık üretiminde bi vites kolu kırılmış bunu abartmamak gerek.. artı erkuntun vites geçişleri gayet rahat baya şaşırıyorum bu olaya.. aslında bu birazda kullanımla alakalı özellikle traktör kullanımında kimseye ehliyet sormuyorlar :) önüne gelen kullanıyor bilende bilmeyen de...

bide aslında sunuda unutmamak lazım bunu fabrikada calısan bi akrabam soyledi silindir sayısı ne kadar az olursa ses o kadar fazla olur dedi ama suan yeni çıkan erkuntların sesi baya bi dütü 71db ye kadar yanlıs hatırlamıyorsam

valla ben forum daki arkadaslara bilgilendirmek için söyledim erkunt daha dünkü çoçuk ne kadar güvenebilirsinki ayrıca ben erkunt ta binmiyorum ama kabinli motorla kabinsiz motorun vitesi aynı olmaz istersen gidin bakın erkunt alcağınıza italyan malı almak istemiyorsanız başak alın en iyisi erkunt la new holland karşılaştırılamaz bile new holland iki gömlek büyük gelir ............................................................... ayrıca tm 120 dende çok memnunum erkunt tm gibi motor yapsında konussun beni konusturmayın bişey dedik yorum yapmayın .

geche1965 link=topic=26292.msg219582#msg219582 date=1254609852' Alıntı:
valla ben forum daki arkadaslara bilgilendirmek için söyledim erkunt daha dünkü çoçuk ne kadar güvenebilirsinki ayrıca ben erkunt ta binmiyorum ama kabinli motorla kabinsiz motorun vitesi aynı olmaz istersen gidin bakın erkunt alcağınıza italyan malı almak istemiyorsanız başak alın en iyisi erkunt la new holland karşılaştırılamaz bile new holland iki gömlek büyük gelir ............................................................... ayrıca tm 120 dende çok memnunum erkunt tm gibi motor yapsında konussun beni konusturmayın bişey dedik yorum yapmayın .

avrupanın malını övüceğine yerli sermayeye sahip çıkmalıyız hadi fendtle kıyaslasan tamam dicemde :)
erkunttaki şanzıman zaten başak şanzımanıyla aynıdır + dünkü çocuk dedğin firma bu güne kadar uzel ve steyr için şanzıman üretmiştir 80 90 modellerinin koltuk altında erkunt yazar,
zaten perkins avrupa motordur erkunt ona%100 yerli değil patronları türktür.
16 ileri şanzıman koymuştur çokta güzel olmuş. dengi hangi nh ta 16 ileri var 16 ileriden ne olur deme bir steyr kullanıcısı olarak anlamını yanına bir markasını vermim %100 avrupadan(made in italy) damgalı traktör alınca anladık 12+12 ile olmuyo

ERKUNT GÜZEL MOTOR KİM NE DERSE DESİN YAKIN ZAMANDA PRİM YAPACAK MAL KONUMUNDA.ARANAN MARKA OLDU BİLE.ÇOCUK DA DESELER KARALASALARDA HEPSİ BOŞ KULLANIYORUM.ÇOK MEMNUNUM

bende nimet 70 t nin vites kolunu kırdm sitede söylemiştm daha önce babam söktü kaynattırdık geride taktık yerine bu kadar basit ayrıca ersan abiyede katılıyorm her yönden..

valla arkadaslar buda daha önce yaptıgım yorum sanırım biraz yanlış oldu.. ben erkuntun vites kolu kırılmaz diye düşünüyordum fakat bu gidişimde dikkati inceledim bizimkindede eki bi kaynak var boyamışlar üzerini farkına varmamıştım.. demek ki kırılıyormuş .. ama kırılsa bile problem yapılacak bişey degil her guzelin kusuru olur :) bence sorun edilecek bi problem degil eger vites gecişleri zor olsa ses yapsa şanzuman bu bence problemdir böyle ufak tefek parcalarda aksaklıklrın ilk cıkan modellerinde olması normal.. bizimki 2006 model ..

yerli sermayesi filan diyorsunuzda türk traktör ne oluyor erkunt un hiç yabancı şirketlerle ortaklığı yokmu burada insanları kandırmayın boşuna ama siz diyeceğinizden vazgeçmessiniz en iyisi uzatmaya gerek yok kandırmaya devam erkunt bir numara en iyi traktör onun için çoğu insan geri veriyor